Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Czyżby "iskra"miała wyjść z Rosji a nie Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List duchownych prawosławnych do władz.

Złożony na ręce na ręce: Deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy i Rosyjskiej Dumy Państwowej

Ideologia globalnej redukcji liczby ludzkości ma na celu przeprowadzenie duchowego, moralnego i fizycznego ludobójstwa.

Jej głównymi aktorami są ONZ, światowi bankierzy i żydomasońskie organizacje i loże, które za pomocą ponadnarodowych struktur kierują światową polityką. Wojna światowa, którą oni rozpoczęli z zamysłem redukcji liczby ludzkości, prowadzona jest za pomocą profesjonalnego oszustwa systemu Antychrysta, który to system jest tworzony w całym świecie.

Podstawową zasadą, którą oni wprowadzają jest „dobrowolna” samozagłada. Podstawowymi obiektami ich agresji nie są bazy militarne ale maleńkie, bezbronne dzieci. Najbardziej skutecznym sposobem osiągnięcia ich duchowej, moralnej i ostatecznie fizycznej likwidacji jest odebranie im szczęśliwego dzieciństwa, odebranie im kochających rodziców, pozbawienie ich rodzinnego ciepła ogniska domowego i uczynienie z nich bezdomnych, porzuconych stworzeń, które poddadzą się przemocy, bezprawiu, demoralizacji i satanizmowi. Po tym wszystkim staną się one zaprogramowanymi bio-robotami, które po popełnieniu ciężkich przestępstw skończą życie samobójstwem.

Strategia, która wykorzystywana jest w tej wojnie to psychologiczna manipulacja i systematyczne oszustwo pochodzące bezpośrednio ze strony oficjalnych władz. Ludzie jeszcze do tej pory nie rozumieją, że są oszukiwani przez oficjalne instytucje państwowe, oficjalne dokumenty i nawet przez własne państwa. Ta strategia oszustwa stosowana jest w tym celu żeby wyeliminować jakikolwiek opór i żeby ta wojna toczyła się możliwie najskuteczniej. Za pomocą metod psychologicznych każdy naród i każdy człowiek powinien zapewnić sobie własną samozagładę. Jeżeli ktokolwiek chciałby ratować zmanipulowaną ofiarę to sama ofiara wystąpi przeciwko swemu dobroczyńcy.

Jedną z metod tej III Wojny Światowej jest zaprojektowany obłęd i szaleństwo, które negują największe doświadczenie dotyczące rodziny i wychowywania dzieci. Tak zwani nowi specjaliści i architekci zaplanowanej redukcji, inaczej ludobójstwa, ludzkości, są inspirowani przez samo Piekło, wymyślili nie ludzkie, ale czysto szatańskie projekty do demonizacji i satanizacji przyszłego pokolenia. Służą im do tego dwie główne zasady:

- ideologia gender-gay (płciowo-sodomicka)
- prawo dla nieletnich

Ideologia płciowo-sodomicka (gender-gay) z tak zwanymi prawami dla mniejszości seksualnych wprowadza i promuje zboczenia najcięższego kalibru, nie tylko pedofilię ale nawet zoofilię i nekrofilię…

ONZ wprowadza w tym programie tak zwane wychowanie seksualne dla dzieci w wieku 5 lat a nawet poniżej tego wieku. Pod różnymi górnolotnymi hasłami i frazesami, jak na przykład „prawa dziecka” albo „eliminacja przemocy w rodzinie”, promuje najbrutalniejszą tyranię w historii ludzkości. W konsekwencji tego nastąpi wymieranie jednego narodu po drugim.

Dzisiaj malutkie kraje, takie jak Finlandia, Norwegia, Holandia, już w istocie wymierają.

Na bazie likwidacji wartości moralnych, wartości instytucji rodziny, normalnego zdrowego wychowania, zdolności rozróżniania dobra od zła, sprawiedliwości od bezprawia, powinno być stworzone nowe pokolenie bio-robotów i przestępców.

Będzie ono sprawiedliwie wymierzać zemstę na społeczeństwach, które odrzuciły prawdę, uwierzyły kłamstwu i otworzyły drzwi temu najstraszniejszemu systemowi. Było tak i z janczarami, którzy byli najbardziej okrutnymi tyranami własnego ludu.

Największą winę za cały ten system powszechnego samobójstwa narodów ma „katolicka” hierarchia razem z protestanckimi „kościołami”, które to przyjęły ducha świata tego i ludobójczą moralność. Pobożne i obłudne frazesy są jedynie ich asekuracją. [Niestety, to prawda - admin]

Ta apostacka (odstępcza, zdradliwa) „katolicka” hierarchia zaprzecza podstawowym Prawdom Wiary! Przez przyjęcie ducha Asyżu, ducha Antychrysta, zdradziła ona Ewangelię Jezusa Chrystusa (List Świętego Pawła Apostoła do Galatów 1: 8-9).

Owocem herezji i synkretyzmu jest amoralność. Wiadomości o skandalach pedofilskich w „Kościele Katolickim” przefrunęła od Ameryki przez Irlandię do Australii. Obłudna hierarchia do tej pory nie chce odbyć prawdziwej pokuty. Wiele „kościołów” protestanckich już zaakceptowało sodomię, tę nową antymoralność (na przykład „biskupka” w Sztokholmie to jawna lesbijka). Te odstępcze, zdradzieckie antykościoły są duchowym Babilonem i Nierządnicą Antychrysta. Te antykościoły są strategiczną częścią ludobójczego planu demonizacji ludzkości !!!

Do mechanizmów prawa dla nieletnich należy tak zwana „mediacja” i „probacja”.

Co to takiego „mediacja”? Mediacja odrzuca solidne procedury sądowe i przynależy do tak zwanej „restorative justice” (sprawiedliwość rekonstrukcyjna). Mediator jako strona trzecia zawsze ma na celu rozstrzygnięcie sporu tak żeby nie doszło do sprawy sądowej, żeby nie istniały żadne dokumenty i nie była zachowana ani jedna sprawiedliwość i przestrzeganie prawa. W systemie mechanizmów prawa dla nieletnich mediatorzy są donosicielami, którzy śledzą dzieci i ich rodziny i konstruują sztuczne oskarżenia.

Służba probacji ma kompetencje do odebrania dziecka, bez żadnych wyjaśnień, każdej rodzinie lub ze szkoły i oddania go rodzinie zastępczej. I może to być dokonane w przeciągu jednego dnia, bez udziału jakiegokolwiek sądu i bez żadnych rzeczywistych powodów.

Dzieci zabiera się rodzicom i oddaje rodzinom zastępczym i dopiero wtedy poszukuje się sztucznego pretekstu żeby ich czasowe odebranie zmienić na trwałe. Ponadto dzieci są tak szybko przemieszczane z jednej rodziny zastępczej do innej, że, na przykład, w Bułgarii traci się już kontrolę w sprawie rzeczywistego miejsca pobytu dziecka. Po prostu nie wiedzą gdzie ono jest. [Vide znany przypadek porwania dzieci polskiej rodzinie w Norwegii, zakończony - szczęśliwie - wykradzeniem ich przez detektywa Rutkowskiego i ucieczką do Polski - admin]

Cóż to jest tak zwana rodzina zastępcza? Rodzina zastępcza jest sztuczną strukturą.

Nie można w jej wypadku mówić o stałej, prawdziwej adopcji dziecka.

Jest to zasadniczo niekontrolowany, cyniczny i przestępczy biznes na dzieciach.

Strukturę tę wprowadzają zbrodniczy architekci ONZ, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i innych ponadnarodowych struktur. Obłudnie likwiduje się domy dziecka i instytucje dla niemowląt i to szlachetnie wyjaśnia się tak zwanym przenoszeniem dzieci do rodzinnych struktur wychowawczych. W istocie jest to sprytne, pod przykrywką szlachetnej działalności, przeprowadzanie manewru bezoporowego wprowadzania okrutnego mechanizmu rodzin zastępczych, który to mechanizm będzie już służył do moralnej likwidacji dzieci skradzionych ze szczęśliwych rodzin. Dzieci krążą pomiędzy rodzinami zastępczymi, od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Jest to całkowita utrata przez dziecko nie tylko rodzinnego ciepła ale i poczucia bezpieczeństwa. Motywacja komercyjna jest anormalna.

W Norwegii biznes-przedsiębiorstwo tak zwanej „Foster family” (rodzina zastępcza) co miesiąc otrzymuje na jedno dziecko 9 tysięcy euro.

Pytanie: za co? Odpowiedź: za to, że nowy system zniszczy psychikę przyszłego pokolenia, oderwie go od miłości rodzicielskiej, opieki i zdrowego wychowania.

Rodzinami zastępczymi są dzisiaj sodomici, lesbijki, pedofile, narkomani, alkoholicy i cyniczni „biznesmeni”, dla których dzieci są „żyłą złota”.

Ale co to za absurdalne zachowanie państwa widzimy? Czy deputowani, wybrani przez społeczeństwo, stracili swoje sumienie i zdrowy rozsądek? Jak mogą uchwalać takie zbrodnicze prawa?

Robią to dlatego, że cały system chowa się za największymi autorytetami, którymi są ONZ, Rada Europy, Unia Europejska i fundacje „charytatywne”, a „Kościół” w obliczu tych zbrodni milczy !!! Prócz tego terminologia prawna jest niejasna a kto nie zna ludobójczej ideologii ten daje się oszukiwać pięknie brzmiącym frazesom, za którymi kryją się najcięższe zbrodnicze projekty.

Normalni ludzie są pasywni ponieważ nie chcą uwierzyć, że takie zbrodnie mogą w ogóle istnieć i że mogą pochodzić od oficjalnych władz, z oficjalnego ustawodawstwa i mogą istnieć pod terminami „wolność” i „ochrona”…

Jest to największe międzynarodowe oszustwo w historii !

Cały ten zbrodniczy system dąży do stworzenia bio-robotów, które będą dokonywać najcyniczniejszych przestępstw. Dlatego dzieciom odebranym kochającym rodzicom mogą bez powodu aplikować elektrowstrząsy i przeprowadzać na nich operacje podczas których będą zabijać część tkanki mózgowej a w niektórych krajach już istnieją takie prawa (Kanada). Zbrodni takich nie dokonywali nawet nazistowscy zbrodniarze w obozach koncentracyjnych na więźniach skazanych na karę śmierci.

Jeżeli dziecko przejdzie przez ten zbrodniczy system to stanie się zaprogramowanym przestępcą i praktycznie niemożliwością już będzie żeby ono w ogóle kiedykolwiek stało się normalnym człowiekiem. Tyrania, której jest ono poddane, wywołuje duchową ranę, która będzie źródłem nienawiści, zemsty i cynizmu. Chodzi tutaj w rzeczywistości o zmianę myślenia i całej psychiki. Do publicznej wiadomości podano informacje na temat zbrodniczego programowania dziecięcej psychiki metodą „alfa, beta, delta”.

Alfa – faza przygotowawcza, psychologiczna manipulacja i elektrowstrząsy
Beta – gwałcenie seksualne, pedofilia, sodomia
Delta – zbrodnicze programy sadyzmu, zabójstw i wreszcie samobójstwo

Tak chcą zmienić psychikę dzieci żeby służyły one ludobójczemu planowi współczesnych zbrodniczych struktur ONZ, światowych bankierów i żydomasońskich architektów ludobójstwa.

Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat wzywa władze Ukrainy i Rosji i wszystkich deputowanych do unieważnienia ratyfikacji fałszywych i oszukańczych konwencji, zaleceń i rezolucji ONZ, Unii Europejskiej, Rady Europy. Apelujemy do Rosji i Ukrainy o odesłanie wszystkich zagranicznych tak zwanych organizacji „charytatywnych” i fundacji wraz z ich niszczycielskimi projektami. Żądamy unieważnienia wszystkich ustaw i projektów ustaw dotyczących ideologii płciowo-sodomickiej (gender-gay) i prawa dla nieletnich!

Wzywamy do odseparowania się obu narodów od Parlamentarnego Zgromadzenia Rady Europy. Rosja i Ukraina mają wystarczającą ilość bogactw naturalnych żeby mogły uniknąć utraty swojej suwerenności państwowej w śmierdzącej szopie współczesnej, amoralnej Zachodniej Europy. Trzeba koniecznie uczynić ten rewolucyjny krok.

Trzeba także zakazać działalności ponadnarodowej tajnej organizacji żydomasońskiej i jej odgałęzień, które to organizacje pracują nad przygotowaniem ludobójstwa Ukrainy i Rosji.

Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat wzywa wszystkich chrześcijan żeby w tym roku nieprzerwaną modlitwą rozpoczęli prosić Boga o ratunek. Każdy uczestnik niech się modli w domu codziennie w Świętą Godzinę od 20:00 do 21:00 i jeszcze swoją jedną godzinę w ciągu jednego tygodnia w miesiącu (//vkpatriarhat.org.ua/ru/?p=3502 )

Bóg pragnie uratować Ukrainę i Rosję od ludobójstwa, które przygotowali zdrajcy narodu i ponadnarodowe struktury.

Eliasz
Patriarcha Bizantyjsko-Katolickiego Patriarchatu

Metody OSBMr Tymoteusz OSBMr
Biskupi – Sekretarze

Lwów, Ukraina 10 października 2012 roku

Kopie na ręce:

Deputowani Rady Najwyższej Ukrainy i rosyjskiej Dumy Państwowej
Przywódcy cerkiewni Ukrainy i Rosji

Odnośnik do oryginalnej publikacji:
//uogcc.org.ua/en/actual/article/?article=8409

//www.eioba.pl 

KOMENTARZE

 • @
  Zaraz pojawi się circ (czy jak si ę teraz wabi) i stwierdzi, że trzeba szybko zaprowadzić tam katolicyzm a patriarchę wychłostać.
 • Brawo prawosławni !
  Może wreszcie i nasze Nycze zrozumią że podlizywanie się szatanowi nie prowadzi do niczego dobrego.
 • No robi się ciekawie.
  Ja bym tylko zwrócił uwagę, że oni tam na wschodzie znakomicie rozumieją do czego prowadzą satanistyczno-masońskie pomysły. Oni to przećwiczyli na własnej skórze. Nawet w Polsce wiedza ta jest słaba, bośmy się tylko otarli o to.
  A skąd wyjdzie iskra, to ja nie wiem? Ale może nie o tę iskrę chodzi, a o coś innego, bo może sama iskra to za mało.
  W każdym razie wielce podejrzane są dla mnie nawoływania (jakże tutaj częste), aby iść na brudnego, zawszonego, kufajkowego rusa czy Białorusina. Nie trzeba kochać zaraz Rosji, ale zdrowy rozsądek pokazuje, że oni zmierzają do jakiejś normalności (czego dowodem powyższy list), gdy zachód wyraźnie dostaje świra. Więc iść na kufajkowego rusa? A może być tak, że oni okażą się naszą szansą. Może ale nie musi, to jasne. Tylko czemu am służyć to świrowanie ze strasznymi brudnymi rusami. A jesteście pewni, że Niemcy czy Francuzi to takie czyścioszki? Zapytajcie tych co tam dłużej mieszkają, coś o tym słyszałem :-))).
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:11:37
  Zaraz pojawi się Konserwatystka i stwierdzi że Bibrus to sowiecki agent bo na tej fotce ma "kacapską" brodę.

  Chociaż ... jest szansa że się nie pojawi. Przecież już jest piątkowy wieczór ;-)
 • Szkoda, że...
  nie rozwinęli tego fragmentu:

  "Największą winę za cały ten system powszechnego samobójstwa narodów ma „katolicka” hierarchia razem z protestanckimi „kościołami”, które to przyjęły ducha świata tego i ludobójczą moralność."

  W jakim sensie przyjęliśmy - my - katolicy - "ducha tego świata"? Szkoda, że nie wyjaśnili, na prawdę. To, że zdarzają się przypadki, np pedofilii w KK - to nie jest to praktyką stosowaną, jak u protestantów, lecz dotyczy to jednostek, przy czym media zawsze tak rozdmuchają sprawę, że wszystkie inne tematy na klika tygodni nikną. Goście przesadzili, jednak są rzeczywiście ortodoksyjni w nauczaniu i wyznawaniu wiary. Mają jednak minus, w tym wszystkim - są snobami, zamkniętymi na innowierców, zwłaszcza na Rzym. Więc gdyby im zależało na ratowaniu świata i ludzkości - zaczęliby od dialogu międzyreligijnego, zwłaszcza z nami, gdyż jak mówi Cyryl - z protestantami nie można rozmawiać na dłuższą metę. Dlaczego? Dlatego, że nie istnieje pośród nich coś, co zwie się Tradycją, którą my oboje - K. Zachodni i Wschodni zachowujemy i strzeżemy.
  Wygłupili się, są mało poważni. To medialna zagrywka, pokazówka. Gadają, a nic nie robią. Wiadomo, że skoro istnieje takie zagrożenie, jeśli drą szaty - dlaczego nie szukają jedności? Pierw naprawić Kościół, złączyć siły, a nie pitu-pitu!
 • @Łukasz Roman 19:38:58
  "Największą winę za cały ten system powszechnego samobójstwa narodów ma „katolicka” hierarchia razem z protestanckimi „kościołami”, które to przyjęły ducha świata tego i ludobójczą moralność."

  W jakim sensie przyjęliśmy - my - katolicy - "ducha tego świata"?

  >>>> Nie "my- katolicy" tylko "Katolicka HIERARCHIA" ,a to różnica.
  No chyba, ze jesteś hierarchą - opatem lub biskupem KRK, wtedy masz się nad czym zastanawiać, bo cytowany fragment Ciebie dotyczy.
 • @Łukasz Roman 19:38:58
  Może przesadzili, a na pewno niesłusznie uogólnili. Ale ... bardzo mi przykro, coś jest na rzeczy. Jeszcze kiedyś KK był mężny i stanowczy, gdzieś się coś załamało, ja nie wiem jak i kiedy to się stało (może po Rewolucji Francuskiej?), ale to fakt niestety. Ten list to dobry punkt wyjścia do szczerej dyskusji, i może owocnej.
 • @Łukasz Roman 19:38:58
  No to pogadaj z Nyczem i tymi wszystkimi purpuratami, którzy PO-pierają ten system dla własnej korzyści i kichają no to co w około się dzieje.
 • @Łukasz Roman 19:38:58
  Czytam (przeglądam) Pana posty i mogę tylko stwierdzić jedno; Pana poglądy nie umożliwiają racjonalnej dyskusji o obecnej sytuacji.

  Treść zawarta w tej notce jest ważna. I wbrew pozorom widzę w postawie polskiego episkopatu więcej zrozumienia niż u takich osób jak Pan, czy ci z obecnych na NE "żarliwych katolików". Wspominałem o stanowisku episkopatu w sprawie Intronizacji, czy wspólnego listu z Cyrylem. To świadectwa pozytywnego myślenia.

  Ci nasi "katolicy" chcą katolickiej krucjaty, gdy trzeba zacząć od uderzenia się w piersi.

  "Iskra boża" ma szanse wyjść z Polski, ale bardzo ważne, aby znalazła podłoże na wschodzie, bo tylko razem można rozpalić na nowo ogień wiary.
  A pod egidą hierarchicznego katolicyzmu - nie jest to możliwe.

  Jeśli jest pan człowiekiem dobrej woli - proszę się zapoznać z ideą Cywilizacji Polskiej (Słowiańskiej) - wtedy będziemy mogli porozmawiać.
 • W całym tym liście,przedruku,najważniejsze jest
  to,że tamtejsze duchowieństwo dostrzega zło,nazywa je po imieniu i proponuje tamę wszelkiej nieprawości.Jako katolik pozostaję wierny Papieżowi i Kościołowi Katolickiemu,jednak już czas najwyższy,by hierarchowie się przebudzili ze snu.Polska po śmierci Jana Pawła II jest pogrążona w jakimś niezrozumiałym letargu,nieliczni dostrzegają,że taka bierność pozwala na wzmożoną działalność szatana.Palikociarstwo,ataki na przedmioty kultu religijnego,brak zgody na stacje medialno-religijne to jest ostatni dzwonek dla Kardynała Dziwisza i innych,przebudźcie się!
  To zapewne powiedziałby Papież do Was gdyby żył:iframe width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/q2ZPCuMj4ik" frameborder="0" allowfullscreen>
 • @Nathanel 21:01:34
  Nawet jeśli post o którym wspominasz byłby mi znany, to i tak myślę,że to wszystko mało,mało,mało.Jednak świadomość w Narodzie powoli acz wzrasta,oto dowodem niech będzie ten cytat:

  "...Wiem o wszystkim, o czym Pani pisze.
  Walka zbrojna nie ma szans, żadnych szans na powodzenie, a poza tym nawet, gdyby szanse były, to nie ona decyduje.
  Podstawą jest wojna informacyjna.
  Gdyby społeczeństwo polskie nie było tak beznadziejnie głupie, to nawet sfałszowane wybory i ciężka broń, wsparta “międzynarodowymi oddziałami” by naszym wrogom nie pomogła.

  Wydaje mi się nawet, że wiem co trzeba robić.
  Zresztą już wiele środowisk robi właśnie to co trzeba, może nie udolnie, może w sposób kaleki, ale robi.
  Przykładem choćby Pan Grzegorz Braun, dla którego po ostatnich wydarzeniach żywię duży szacunek.

  Proszę zauważyć, o ile mamy w Polsce lepszą sytuację niż np. w Norwegii czy Niemczech.
  Aczkolwiek sprawy ulegają pogorszeniu.
  Przegrywamy bitwę o młode pokolenie.
  Na szczęście w człowieku zaprogramowane są pewne mechanizmy obronne i mamy wielką szansę wygrać nasze wnuki.

  Musimy postępować według schematu wtłaczanego do tępych łbów mojego narodu przez o. Tadeusza: “informacja, formacja, organizacja, akcja”.
  To da się zrobić, tylko trzeba by te 5-15% społeczeństwa pretendujące do jądra narodu poświęcało 5-15 godzin miesięcznie na sprawy publiczne bez nadziei na inne zyski, niż płynące z posiadania własnego, niepodległego, silnego państwa.

  Niestety jako naród i jednostki jesteśmy niesamowicie słabi, niestali, efekciarscy, nie potrafimy słuchać, zżera nas pycha, a systematyczna praca nas PRZERAŻA.

  Nie posiadamy też zdolności samoorganizacji, nie potrafimy współdziałać w grupie, wolimy znajdować to co dzieli niż to co łączy.

  W tym miejscy podliżę się gospodarzowi za kawał dobrej roboty, którą wykonał przez stworzenie i utrzymywanie tego portalu.AlexSailor..."
 • Gość wojownik
  Ja tam nie mam nic do Pana Antoniego Dohnala

  "obłożył wraz z nimi imiennie klątwami kościelnymi wszystkich biskupów katolickich na świecie" -

  tego nie rozumie - normalnie jeśli to dotyczy "episkopatów" umaczanych ,ale czy to wszystkie na świecie zasługują na "klątwę"

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1_Dohnal
 • @Harcerz 21:16:27
  Tu nie idzie o nazwisko Dohnal czy nie Dohnal,tu idzie o przyszłość Narodów.
 • @Bibrus 21:21:07 sugeruje tylko
  w "Katolickiej Polsce" nie da się głosić (nawet słusznych tez) atakując układ PO-Trwam.
 • @Bibrus 21:15:26
  Błędne myślenie.
  Sama informacja jest bezwartościowa - nie jest zabarwiona tak samo, jak żaden czyn, z założenia, nie może być uznany za dobry lub zły.

  Informacja musi być podawana w odniesieniu do idei, gdyż jest wartościowana i określana ideą.
  Tylko porównując i na tej podstawie dokonując wyboru - można działać perspektywicznie.
  Ważne są zaś ośrodki krystalizacyjne a także takie, które wskażą następstwa działań.
 • @
  ..ja tam rusom nie wierzę ...jak przestaną całować owych "zdrajców narodu" po rękach to może bedzie iskra ..a na razie to widzę tutaj dziobnięcie katoli (jak zwykle)..

  konkluzja jest taka ..albo Putin jest poważnie chory i patriarchat może coś zagrać po swojemu..albo Putin obciął "dotację" i jest bunt na pokładzie...
 • @a1a 20:06:08
  Wydaje się mi, że dotyczy, w końcu słucham głosu Hierarchów, czy nie? To, że idę za ich nauką, którą głoszą, nie znaczy, że mogę ich osądzać - ich wybory osobiste i kierować się nimi. Ja, jako wierny jestem zobowiązany do posłuszeństwa Hierarchom i ich nauczaniu Prawd wiary. Tyle!
 • @night rat 20:12:24
  Być może. Co nie zmienia faktu, że optuję za dialogiem i szukaniem jedności, której katolikom rzymskim brakuje i więcej o niej traktują niż ci wschodni. Wylali słowa krytyki... Szkoda!
 • @moher 20:15:30
  Dzięki Tobie - skojarzył się mi fakt. Otóż w sierpniu podpisali nasi Hierarchowie wraz Cyrylem dokument, który ma otworzyć drogę do dialogu z Watykanem. Tzn Ojciec Cyryl chce iść takim szlakiem, przez Polskę, z naszym poparciem i współpracą. Nie wiem, może fantazjuję, lecz czy nie jest to próba zaszkodzenia polskiemu Kościołowi? Pamiętajcie, że - przynajmniej w Europie istnieje, a już zwłaszcza na Wschodzie, istnieje silne przekonanie, kojarzące KK właśnie z nami, gdyż jest w miarę zdrowy i silny, jak na resztę państw europejskich, które w znacznej merze są zsekularyzowane...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:29
  Jeśli nie przeczytam? Poza tym, nie interesuje mnie czy Pan będzie rozmawiał czy nie. Snobistyczne podejście. Taki przykład, to nie przykład, zwyczajna anty postawa, Panie W.

  -Jakie poglądy - wg Pana umożliwiają "racjonalną" dyskusję?
  -Nie wydaje się mi, abym twierdził, że treść noty nie jest ważna...
  -W pełni popieram Episkopat, co nie znaczy, że mam własne zdanie, które i Pan posiada.
  -Jak długo będę słuchał o "biciu się w pierś"? Czynię to wieczorem przy rachunku sumienia, czynię, kiedy zgrzeszę i wdam się w dyskusję z sumieniem, biję się w pierś przed sakramentem pokuty, czynię to w trakcie Eucharystii.

  - Jestem człowiekiem dobrej woli, oczywiście, a Pan mnie skreślił kilkoma wyssanymi z palca zarzutami. Zwyczajne brednie, z Pan nie zachował się jak dorosły mężczyzna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:29
  Poza tym - działać trzeba! Zacząć od dialogu, a nie "bić się w piersi". Mówią to zawsze ci, którzy sumienie zagłuszają i uciekają od głosu Boga, żeby tylko nie wypełniać Jego woli, żeby tylko nie działać... A Bóg nie rozsądzi, kto ile razy pukał się w pierś, tylko co dobrego zrobił!!
  Rachunek sumienia - tak, ale rachunek sumienia - w istocie modlitwy chrześcijańskiej poprzedza modlitwę, tzw Lectio Divina, czyli spotkanie z Bogiem, czyli działanie!!

  Więc co Pan mówi? Proszę zastanowić się nieco, a później wytykać "poglądy nie umożliwiające tzw racjonalną dyskusję"...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:29
  Panie Krzysztofie.
  Nie podejrzewałem Pana, ze jest Pan skłonny podejmować dyskusję na klęczkach. Niech Pan tego nie robi, bo straci Pan u mnie resztki szacunku.
  A swoją drogą prawosławie jest bardziej "klimatyczne" o czym tu na Podkarpaciu dobrze wiemy.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:37:29
  Jeszcze jedno - GADA PAN OD RZECZY!!
  Jeżeli jest Pan innego zdania, Panie W., proszę mi odpowiedzieć na proste pytanie:

  - dlaczego wg Pana, powinienem "bić się w pierś" przed kimś, kogo nie skrzywdziłem, wobec kogo nie zgrzeszyłem?

  Jeśli mało, to pójdę dalej - modlę się za Kościół Święty, modlę się o jedność. Omadlałem cały czas przed spotkaniem sierpniowym, w trakcie i później. Modlę się do tej pory. Mało? A co Pan - takiego dobrego wnosi w życie Kościoła, np w porozumienie między Kościołami, chyba nie "puka się w pierś"?
  Żenada...
 • Ważna wiadomość!
  Ale przypominam że Cerkiew ma nie mniej na sumieniu niż KRK czy Protestanci.
  Ich usłużność bizantyjska względem caratu, ciche przyzwolenie na wymordowanie 17 narodów imperium rosyjskiego to źródło despotycznych rządów.
  Chwała Bogu że widząc szaleństwo zaczynają być świadomi zagłady wszystkich.
  Przecież to człowiek jest wrogiem szatana nie KRK, Prawosławni, Protestanci czy inni.
 • -------- Bóg Was !! wszystkich --ROZLICZY !! CYMBAŁY !!!!!
  -- my ludzie !!!!!!!!!! jesteśmy BOGAMI !!!!! żadne watykany / bizancja ----
  --siedzimy na dalekiej Syberii -kipitok/ słonina kiszona / kapusta / stagan -śpiewy / bania / a z nami BÓG

  --Wenecja pl. św. Marka -ławka ! nasz termos z kawą - ich czipsy -RĘCE / NOGI / OCZY rozmawiamy :))) i czujemy , że BÓG jest w NAS !!!

  --na całym świecie !! MATKA kocha tak samo dziecko -tak samo rozpacza -tak samo cierpi człowiek

  --------RELIGIĘ jej PODZIAŁY -stworzył ----SZATAN
 • --- Rasputin -jego zdjęcie -jest awatarem Autora
  -- gdyby dzisiaj żył --dla kobiet byłby Jezusem / w swoich czasach MUSIAŁ nim być !! / do dzisiaj ! samo zdjęcie MA MOC / a Wy ! ?? znowu gotujecie !! NIESZCZĘŚCIA jakieś takie -słabowate a straszące -CUDZĄ MOCĄ ------ dzidy Wam ! i po mamuta !! dla przetrwania :)))) / ten mamut spodobał mi się ::)))))))))))) /
 • @radzioron 22:12:36
  Przede wszystkim należy myśleć o przyszłości - i próbować tak działać, aby to była wspólna przyszłość.
  Walka nie jest żadnym celem.
  Niestety - najmniejsze zrozumienie tego jest u katolików. Ale przecież ich odrzucenie będzie takim samym błędem.
 • @nikander 22:52:18
  Nie bardzo rozumiem na czym polega "dyskusja na klęczkach". To, co przedstawiam jest odrębnością.
  A religie?
  Cały czas twierdzę, że należy korzystać bezpośrednio z nauki Chrystusa. Bez pośredników.
  I samemu dostosowywać to do okoliczności. Na szczeblu parafii i katolicyzm i prawosławie buduje wspólnoty. I to jest ważne. Reszta jest do ustalenia.
 • @Łukasz Roman 22:55:19
  Widzę, że nie może Pan dać sobie rady sam ze sobą.
  Nawet Pan nie wie, czego Pan nie rozumie. To o czym mielibyśmy dyskutować?
 • @Ptasznik z Trotylu 19:14:22
  //Brawo prawosławni !//

  Jesteś człowieku nieprzenikliwy, a miałeś zachować czujność.

  Co powiedziała Matka Boska w Fatimie?

  W Fatimie Matka Najświętsza uczyniła z Rosji jeden z głównych tematów swego lipcowego objawienia, tak zwanego fatimskiego sekretu. Ogłosiła: "Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał.ąą

  W Biblii stoi, że będą kiedyś uzurpatorzy nazywający się żydami, ale nimi nie będą. I o podwójnych językach. Czy to nie Rosjanie?

  Czy to nie bezbożna propaganda Rosji wmówiła nam, ze za wszystko odpowiadają zydzi i masoni z Zachodu? To dlaczego masoni jadą do Moskwy po kolejne stopnie, a 10 rodzin ''żydowskich'' mających obywatelstwo amerykanskie jest właścicielami Gazpromu?

  Czy to nie ruscy chazarzy podszywają się pod żydów, a kupiona władza nie reaguje?

  Jak rozumieć w tym świetle ten list?

  Czy nie jest tak, że ruska zaraza sieje zło po świecie, przekupując rządy i pożytecznych idiotów, ale siebie chroni przez zarazą i oskarża innych listami biskupów?

  Czy to nie globalna dezinformacyjna walka o dominację?

  Ta sitwa tak samo rozwaliła monarchię w Rosji.

  Zaczynam się zastanawiać, czy konserwatystka nie ma częściowej racji.
 • @Łukasz Roman 19:38:58
  Ci biskupi robią dla KGB. W Rosji cerkiew zawsze była pod butem.

  Robią sobie reklamę i udają aniołów.
 • @Bibrus 20:47:38
  W całym tym liście,przedruku,najważniejsze jest
  to,że tamtejsze duchowieństwo dostrzega zło,nazywa je po imieniu i proponuje tamę wszelkiej nieprawości.//

  Szkoda, że nie widzi u siebie w Moskwie siedzib światowej masonerii.
  A może udaje, że ''nie widzi'', bo widzi i z nimi trzyma?
 • Eligiusz Niewiadomski ochronił Polskę przed Narutowiczem, który chciał
  zrobić tu polski Meksyk, bo to był mason.

  Od 1910 masoni robili zamach na cały świat, rewolucje wybuchały wszędzie, mając te same cele-likwidację Kościoła, wprowadzenie ''demokracji'', aktywizacja proletariatu.

  ''Na krótko przed swoją inauguracją Calles udał się do Europy na studia z socjalnej demokracji i ruchu robotniczego.
  Opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych okazało szczególnie anty-meksykańska, kiedy pierwsza ambasada Związku Sowieckiego w jakimkolwiek kraju, została otwarta w Meksyku. Przy tej okazji sowiecki ambasador zauważył, że „nie ma dwóch innych krajów wykazują więcej podobieństw niż Związek Sowiecki i Meksyk”.
  Podobnie jak jego poprzednik Obregon, Calles był wolnomularzem.''

  Musiał być masonem za aprobatą Rosji, albo nawet z jej inspiracji.

  To samo w Portugalii.

  ''W Portugalii październikowa rewolucja wybuchła o siedem lat wcześniej niż w Rosji. W swym powierzchniowym, społecznym wymiarze bez porównania łagodniejsza, z całą wyrazistością ukazała zimną, niepohamowaną nienawiść, jaką wszystkie rewolucje świata niezmiennie pałają ku jednej i tej samej instytucji – Kościołowi katolickiemu.(...) Costa odwołał się do pomocy karbonariuszy (carbonaria – radykalny odłam masonerii). Bojówki karbonariuszy – w policyjnych aktach figurujące jako „nieznani sprawcy” – korzystały z całkowitej bezkarności przy wcielaniu w życie programu premiera Costy uczynienia z Portugalii państwa całkowicie laickiego.''

  Celem karbonariuszy było zjednoczenie Włoch i wprowadzenie ustroju demokratycznego poprzez spontaniczną rewolucję klasy pracującej dowodzonej przez studentów i intelektualistów.


  Gdyby nie Niewiadomski, mielibyśmy tu to samo.

  Jak mówi prof. Guz, inspiracja wyszła z Niemiec, by zagnieździć się w Rosji i przejąć władzę nad światem.
 • Bibrus 20:47:38 zejdź na ziemię
  To JPII, koleś Brzezińskiego,wepchnął Polaków i Polskę w łapska Jewropejskiej Unii. Ludzie mają różne fascynacje . Twoja fascynacja JPII i kościołem to przesada. Zacznij racjonalnie myśleć. Posłuchaj innych:
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/01/04/slowianski-swiat-kontra-nadjordanska-dzuma/
 • Bez prawosławia nie byłoby bolszewizmu..
  Prawosławie jako religia państwowa była i jest elementem aparatu państwowego, podobnie z resztą jak protestantyzm wszelkich odcieni..Róznica między protestancyzmem a prawosławiem jest taka, że prawosławie od poczatku swojego istnienia jest wkomponowana w otoczenie niewolnicze..Protestancyzm zaś rozwinął się w wyniku rozłamu w KK w krajach o wysokim poziomie cywilizacyjnym, w krajach gdzie był duży szacunek do pracy, prawa i wolności..Natomiast prawosławie stało się religia niewolników z jednej strony z drugiej zaś istotnym elementem aparatu ucisku i zniewalania..To nie przypadek iż żaden car nie zmarł śmiercią naturalną, to nie przypadek iż oszust i hochsztapler pop Rasputin zdobył az takie wpływy na dwrorze cara..To nie przypadek iż najwiekszy zbrodniarz jakiego ludzkość wydała-Stalin to niedoszły pop prawosławny..Tę liste możnaby ciagnąć w nieskończoność..

  Wreszcie to nie przypadek iz na NE autor ulokował ten swój bełkot któremu wtóruje brać bizantyjsko-kałmucka których ojcowie przyniesli do Polski w NKWDowskich spodniach w 1945..
  Rosja cały swój potencjał intelektualny angażuje w agenturę , skrytobójców i aparat propagandowo-korupcyjny..Koniunktura na rynku surowców, szczególnie ropy i gazu, pozwoliła Putinowi odbudować ten zbrodniczy aparat co w Polsce widać i czuć szczególnie..Świat juz nie raz podlegał terroryzmowi jakiegoś bandziora na którego metody nie był przygotowany..a bandzior niezwykle podstepny i bezwzględny!..Ale po jakimś czasie, narody zaczynją się uczyć bronic i w konsekwencji bandzior kończy w niesławie tak jak Stalin czy Hitler..
  Obecne nerwowe zachowania Rosji i jej hunbejwinów tu na NE przypominaja te z końca lat 80tych ubiegłego stulecia..Pamiętam jak pewein trep LWP przekonywał mnie o potędze ZSRR i Układu Warszawskiego, o tym że USA zostanie zalana przez Ocean Atlantycki w wyniku eksplozji sowieckich głowic nuklearnych w oceanie, że amerykańskie pociski sterowane zostaną strącone przez tysiace luf artylerii plot pamietajace czasy 2 wojny światowej i inne pierdoły.
  A prawda jest taka, że Rosja z jednej strony pręży muskuły a zdrugiej wije się jak wąż bo jest słaba!!Nie brakiem pieniędzy, nie brakiem armii czy nawet jako takiego uzbrojenia, ale słaba swoim prymitywizmem, bylejakoscią, organizacyjnym dziadostwem, korupcją, kacykostwem, naepotyzmem i biznatyjska podległoscią..Sam Putin ukradł około 40 miliardów USD!! Całe to KGBowskie towarzystwo to złodziej na złodzieju i złodziejem pogania!! Trepy Putina z USA walczą a swoje żony ubierają w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku! Chruszczow walczył z amerykańskim diabłem a jego syn gdzie żyje ? w USA!! Córka Stalina gdzie żyje? w USA!! I zapewniam was, że z tymi ukradzionymi miliardami rosyjskim niewolnikom córka czy syn Putina tez osiądą w USA razem dziecmi tysiecy prawosławnych popów którzy dziś nas przestrzegają przed NWO i innymi pierdołami !!
 • Tym razem Rosja...
  .
  ...bo przemiana, której wprowadzanie widać w skali co najmniej połowy globu, potrzebuje mocniejszego inicjatora od Polski, wcześniej dwukrotnie
  użytej do podobnych globalnych akcji.

  http://multimir.nowyekran.pl/post/73525,wielkie-oczyszczenie-systemu-juz-tej-jesieni

  Minęła jesień ale nie potrzeba przemiany.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:27:15
  Dziękuję, że Pan wie i rozumie to, czego ponoć ja "nie rozumiem".
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:27:15
  Poza tym - powtarzam - plącze się Pan w wypowiedziach, w zarzutach wysuniętych - nie wiem na jakiej podstawie, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, unika prawdy i zgrywa cwaniaka. Pozuje Pan w iście tanim stylu.
  Proszę wysilić się i odpowiedzieć, a nie wykonywać tandetne uniki...
 • @circonstance 03:28:36
  Teraz pachołki masońskie drą szaty - wrzeszcząc, że dokonał zamachu na "demokrację" i "wolność". Mówią to, co, którzy - dosłownie przeczą w/w hasłom i postawą. Na tym polega taktyka masońska - kłamać, kręcić, mącić tak, by wszystko wyglądało inaczej. Posiadają media w pod butem i karmią społeczeństwo swymi farmazonami.

  Z Portugalią jest o tyle wspaniale, że Matka Najświętsza powiedziała w Fatimie, że Portugalia zostanie uchowana przed wszelką herezją oraz uchowała ją przed II wojną. Pięknie!
  A Polskę czeka chłosta, jeśli nie opamięta się społeczeństwo. Przyjdzie czas, że niebo będzie zamknięte! Ludzie będą wzywać Boga, a Ten nie odpowie. Będzie zbyt późno, ale tedy będą globalne, kosmiczne porządki. Ocaleją Ci, którzy zachowują Prawo i pełnią wolę Bożą w swoim życiu. Amen.
 • @circonstance 03:02:59
  "Szkoda, że nie widzi u siebie w Moskwie siedzib światowej masonerii.
  A może udaje, że ''nie widzi'', bo widzi i z nimi trzyma?"

  Napisz (a może jakąś większą ekipą napiszcie) do nich list otwarty w tej sprawie, rozpowszechnij w sieci. I zobaczymy co odpowiedzą.
  Ja to piszę serio, sam byłbym bardzo ciekaw ich reakcji. Nawet nie wiedziałem że w Moskwie masoneria ma się aż tak dobrze.
 • @Skanderbeg 10:35:18
  Za wikipedią:
  Kałmucy:
  Liczebność ogółem ok. 250 tysięcy Regiony zamieszkania Kałmucja (Rosja) Języki: kałmucki
  Główne religie:
  buddyzm, prawosławie
  Pokrewne grupy etniczne :Buriaci, Ojraci, Mongołowie

  A tak przy okazji to spojrzyj do lustra..tam może zobaczysz kim był twój ojciec i skąd cię przyniósł w NKWDowskich briukach w 1945..
 • @antysowiet 11:00:20
  Nie wiem dlaczego ten brudny antypolski agent antysowiet tutaj jeszcze siedzi. Każdego kto ma jakieś bardziej przemyślane (czasem błędne czasem nie) teksty miesza z błotem rutynowo wyzywając od najgorszych. On po prostu celowo stara się Polakom uniemożliwić normalną dyskusję o ich problemach. Działa jak ten świr, co w momencie gdy ludzie zaczynają dochodzić do jakichś konkluzji krzyczy KUKU-RYKU KUKU-RYKU KUKU-RYKU . I tak do skutku, aż się zrobi dzika awantura, o to mu dokładnie chodzi.
 • Wszystkie wielkie religie tego świata i ich odpryski oraz ideologie świata
  służą temu samemu celowi -utrzymaniu w ryzach i strachu ich wyznawców przez "możnych tego świata", w myśl odwiecznej zasady rządzenia :"skłócaj, dziel i rządź". Ja od siebie jeszcze bym dodał "utrzymuj ich w strachu". Warto posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia generał Pietrow :

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R5Ft9QT4oy8

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=850djOshibg

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ahyBBCl_P3w
 • @detektywmjarzynski 11:30:07
  To typowe skrzywienie w twojej branży, tak było od zawsze. Dlatego wywiady i służby wszelakie mimo swojej inteligencji, przenikliwości i sprytu regularnie są zaskakiwane przez rozwój wydarzeń. Ale mądrzy politycy o tym wiedzą i potrafią czytać ich raporty z odpowiednią poprawką na ten specyficzny "defekt mózgu" funkcjonariuszy służb.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:14:22
  ""Może wreszcie i nasze Nycze zrozumią że podlizywanie się szatanowi nie prowadzi do niczego dobrego"


  czy te Nycze same sie powołały?
 • --------- troll / bełkot :))))) ech ludzie
  --nienawiść ?? jest waszym motorem ??? WOJNA RELIGIJNA ??? bo Wy tak chcecie ??!! powołując się na miłość do Boga ??? zamordujecie moralnie każdego ?? kto nie Wami ?? -ŻAL mi Was !!!
 • @vortex 11:07:45
  kufajkowy vortexie, ty masz ten sam problem co sędzia Tuleya, Monika Olejnik i spółka którzy jako potomkowie stalinowskich zbrodniarzy, pomawiają dzieci ofiar ich ojców o stalinizm! Ruski trepku, nie zauważasz braku logiki w "antypolski ageny antysowiet"? Czyli co? sowiet to jest pro polski? Czyli ten który w Katyniu strzelał w potylicę polskim oficerom, robił to dlatego bo był pro polski?
 • --- u podstaw NIENAWIŚCI narodowej w Europie leży miłość do
  --------BOGA -rzekomo !!

  http://matura.memento.pl/reformacja_w_europie_w_xvi_wieku_wojny_religijne-art-471.html
 • @antysowiet 13:30:10
  Zapomniałeś agenciaku dodać -

  KUKU-RYKU KUKU-RYKU KUKU-RYKU.
 • @vortex 13:55:05
  No i własnie w takich momentach twoja intelektualna impotencja ujawnia sie w sposób oczywisty. Popiej sobie jeszcze.
 • @vortex 11:07:45
  Uważaj na onuce. I nie brosat' zigaretov na pol.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY