Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Jak "bolek" po raz wtóry elity ograł.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie mam waszego płaszcza i co mi zrobicie..."

Upływający czas jaki dzieli nas od początku afery z szafą Kiszczaka, utwierdza mnie coraz wyraźniej w poglądzie, że to "bolek" po raz wtóry ograł elity, tych wszystkich wymoczków w krawatach, wymądrzajacych się co rusz w telewizorniach, bredząc o standardach, przepisach, wymogach prawa, obronie demokracji, państwa i czego tam jeszcze. Porównując te wszystkie "objawione" wypowiedzi z krótką i ciętą ripostą żula spod pierwszego lepszego sklepu-rację przyznaję właśnie owemu żulowi, który mówi krótko:

"panie--Bolek to ma ich wszystkich w d...e, dopóki ma zgromadzoną przez te wszystkie dziesięciolecia kasę to mogą mu skoczyć na kant..."  tu następuje niezenzuralne słowo. W prostocie tej wypowiedzi zawiera się cała niemoc obecnych władz do prawdziwych i potrzebnych rozliczeń, gdzie winny to winny i jego miejsce jest tam gdzie jest miejsce każdego winnego. Nigdy i nigdzie nie powiodą się próby zmiany ustroju czy porządku rzeczy robione po łebkach ze starannie reżyserowaną strategią działania, nakierowaną jedynie na pokiwanie palcem pod nosem grubych ryb czy tłustych misiów. Budowa i chęć wyniesienia kraju na wyżyny-to nie tylko zabawy w poprawianie historii życiorysów "bolków" ale to przede wszystkim skuteczne działanie, skutkujące konkretnymi wyrokami-bez oglądania się na to co powiedzą inni gdzie indziej, albo co się może stać jak to my stracimy władzę.

Te krzywe i wypaczone działania wobec osób jawnie szkodzących państwu i prawu ciagną się od zakończenia wojny, kolejne zmiany to tylko podmiana aktorów grających role czarnych charakterów na aktorów grajacych role pozytywnych bohaterów. Często mówi się o potrzebie silnych, wręcz autortytarnych rządów jakie są niezbędne do tego, byśmy mogli żyć w normalnym kraju, mówi się o potrzebie silnej władzy ale nikt w praktyce nie ma pełnej odwagi do podjęcia tego wyzwania. Dlatego mijają lata a my ciągle jesteśmy w czarnej d......e.

 

Zdjęcie tytułowe ze strony:

//www.autonom.pl/?tag=tw-bolek

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Aby wyjść z czarnej dupy, najpierw trzeba wygrać walkę o miejsce bliżej odbytu. I w tym największa jest trudność, bo jedynie ci , co widza zaułek jelita, wiedzą bezpośrednio w którym kierunku zmierzać. Reszta, niestety skryta w ciemnościach musi się zdawać na obserwacje kierunku przepływu kupy, a to czasami jest mylące.
  Myslę , że tym rozwinięciem użytej przez autora metafory udało mi się dotknąć sedna problemu.
 • "Moja ilość trochę psuje moją jakość"
  http://m.neon24.pl/0eeead9393fc11560b066ea3ed00da6a,14,0.png
 • Chory psychicznie analfabeta, wybrany przez SB do roli popychadła, uważa siebie za polskiego mesjasza.
  "(...) Posłuchajcie jednego z największych zdrajców Polski :

  "Przez 500 lat nie będziecie mieli nigdy tak wielkiej prezydentury, jeśli chodzi o osiągnięcia, jak moja. Za każdy z tych wielkich punktów, które udało mi się osiągnąć, można by powiedzieć, że prezydentura była błogosławiona, była największą zdobyczą ..."

  Każdy menel ma większy od Wałęsy, autorytet czego dowodem jest prezydentura wiecznie naprótego Kwaśniewskiego, gadającego od rzeczy Kaczyńskiego, czy radio sterowanego Dudy (...)

  http://ligaswiata.blogspot.ie/2016/02/nie-mam-czasu-na-gupoty-czyli-sow-kilka.html

  https://lh3.googleusercontent.com/-p8BIADqxyKg/VsSHyb2GaPI/AAAAAAAATG8/8tuDKDsKbqw/s640/blogger-image-814969930.jpg
 • Różne rzeczy krążą po orbitach,
  jedną taką przeczytałem we sieci, że jakoby bój o walense to bój chazarii z polskim bohaterem narodowym, jak myślicie czy walensa przyznałby rację temu poglądowi ?
 • cześć...
  ...ten żul spod sklepu to wyjątkowo mądry facet...:))

  pozdr5*

  dlatego coraz bardziej aktualna opcja... WSZYSCY WON!!!
 • @Mariusz G. 12:08:10
  Najważniejsze-to posiadać własną okrężnicę. Korzystanie z cudzych jest niehigieniczne.
  Pozdrawiam.
 • @Witkacy 13:12:10
  "Bolek" może zostać poskromiony tylko w jeden sposób-to ubóstwo-wszystkie inne próby wykolejenia nigdy się nie powiodą. Dlatego "elyty" przegrywają z mitem już na samym starcie.
  Pozdrawiam.
 • @provincjał 13:42:41
  To nie żaden bój to teatr. Aktorzy są podstawieni i nie mają nic wspólnego z Polską i Polakami.
  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Najnowsza wersja Bolka jest taka,ze to on zwerbował do współpracy prawie wszystkich sb-ków w Gdańsku a dzięki niemu Stocznia pozbyła się pijaczków i złodziei.
 • Może się spełni
  - Pańskie życzenie dotyczące rządów autorytarnych. Nie mam wątpliwości, iż mamy polityków "z jajami", ale dałby Bóg, aby oni byli nieumoczeni. Bo w tym jest cały problem.
 • @trybeus 13:50:59
  Witaj Trybeusie,
  ostatnio mam mało czasu na twórczość i klepanie w klawiaturę.
  Czasem coś tam jednak skrobnę.
  Dzięki za komentarz...odnośnie żuli sklepowych albo pod sklepowych...to całkiem spora grupa współczesnych i niezależnych filozofów.
  Gdyby tak nasze władze wsłuchały się czasem w to co pod sklepem ludziska myślą, oj to byłoby coś.
  Pozdrawiam.
 • @matterhorn 17:52:16
  Dobre...na pewno podchwycą to niemieckie i pro-niemieckie media.
  Pozdrawiam.
 • @apoloniusz 19:11:17
  Przywrócić Konstytucję z przed wojny a nikt nie będzie chciał się "umaczać".
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY