Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Jak zniszczono pierwszą "Solidarność".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawy materiał filmowy.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Jestem w trakcie kolekcjonowania filmów na trochę dłuższy "łyk-i - end" więc i ten dołączę. Dziękuję za podsunięcie tematu.

  Odwdzięczę się podsunięciem innego - kto tak naprawdę założył Solidarność... ?
  Ciekawe, prawda?
  Mam dziwną pewność, że to nie był spontan.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 00:12:25
  Jeden z takich dogmatów prokurtorskich mówi, że przestępców należy szukać wśród ludzi którzy osiągnęli na tym przestępstwie korzyści. Myślę że w tym wypadku (piwstanie Solidarnosci) ten dogmat klasycznie się sprawdza.
 • autor
  Zyzak zbyt powierzchownie porusza temat powstania i upadku Solidarnosci. Dzisiaj wiem, że S powołali i kontrolę do dziś ma nad nią finansjera sjonistyczna. Stan wojenny był tylko po to aby część polaków w ramach S wywalić zagranicę, tych najbardziej narodowych, innych upodlić, złamać im kręgosłupy moralne, wciągnąć na listę aagentów, zamordować itd. To były ustalenia stalinowców z pzpr (Jaruzelski) z stalinowcami z pzpr ale już w S (geremek, Kuron) , tym wszystkim kierował mossad i w ramach tej służby działało CIA. Dlatego dzisiaj stalinowcy - trockiści są pro-zachodni (pro-usraelscy). To im przy okrągłym stole władzę oddał Jaruzelski, to dla nich dokonywał zbrodni na nie winnych Polakach. To dla banksterii światowej nastąpił ekonomiczny rozbiór Polski.
  Badając wiele dokumentów z tzw. ,,wydarzeń czerwca 76" z Ursusa, zetknąłem się z tymi, które wskazywały na celowe zamieszki wywoływane przez SB - skrzydło żydowskie, po co, by obalić Gierka i Jaroszewicza (szczególnie tego 2), stał za tym Jaruzelski, a do obrony ,,robotników" Jaruzelski przysłał do Ursusa swoich ,,opozycjonistów".
  Tak samo ja 70 rok, to zemsta SB - zydowskiego skrzydła na Gomułce za dekomunizację stalinowców z marca 68. Za wyciąganiem ludzi na ulicę Szczecina, Gdyni, Elbląga stała ta sama mafia z Jaruzelskim na czele.
  Co do Gwiazdy, to chyba jakś nie wiedza Zyzaka, który lansuje go jako nie kontrolowanego z PZPR-u???
  Podobnie mówi o ,,odgórnej rejestracji Soli w 89 roku). To nie kto inny tylko Lech Kaczynski w Magdalence takie rozwiązanie zaproponował. Jak uzasadniał taki wniosek??? Skuteczną kontrolą mas robotniczych przy wprowadzanych ,,reformach", KZ i branżom związkowym nie można dawać osobowości prawnej, ponieważ stracimy nad Soli kontrolę. Takie rozwiązania zaproponoiwał L. Kaczyński. Dzisiaj Soli w imię wdziecznosci dla L.K pomniki mu stawia.
  Co do dziesiejszej S to nic innego jak dygnitarze w owczej skórze, czego ewidentnym ,,wzorem" jest P. Duda. Szef od zabezpieczenia pacyfikacji I Solidarności, do szefowania jej obecnie (sic) Krowa nawet się z tego śmieje.
  Także Zyzak sięga bardzo płytko ważnego problemu i to w interesie innego skrzydła tego samego mocodawcy.
  Pomija rolę ludzi w Magdalence, przy OS, to bardzo ciekawa kopalnia wiedzy. Powinien zapoznać się z protokołami tych nasiadówek antypolskich i antyrobotniczych.
 • @Wrzodak Z. 09:39:16
  A Panu daję 5* za komentarz - nie mam takiej wiedzy jak Pan, ale intuicja podpowiada mi, że jest właśnie jak Pan pisze.

  Dużo szczęścia i zdrowia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku 2016.

  Ukłony
 • @Wrzodak Z. 09:39:16
  ...cenna analiza,tego,co zrobiono z "S".

  Tzn.różowe hieny,kapusie SB itd. przejęły "S".

  PIS & Ziobro 2-lata rządzili,a Jaruzelskiemu & Kiszczakowi na kant d*** naskoczyli,to samo z emeryturami dla SB-eków,LWP,kadry sądowniczej i prokuratorskiej [ dobrą robotę wykonali przy zabójstwie Pana rzecznika "S" w Ursusie A.Krzepkowskiego... nic nie wyjaśnili !] itd.
 • @Wrzodak Z. 09:39:16
  Panie Zygmuncie,
  w kwestii oceny tamtego okresu i tamtych ludzi, umoczonych w układy, zgadzam się z Pańskim komentarzem.
  Jednakowoż chciałem zwrócić uwagę, że zdecydowana większość zaangażowanych w tamte wydarzenia, to byli uczciwi i prawi Polacy, niestety bardzo naiwni. Pokłosiem tej naiwności i wiary w uczciwość każdego kto mówił wtedy, że jest z nami-są dzisiejsze wydarzenia co chwila targające naszym nieszczęśliwym krajem.
  Od tamtych wydarzeń wiele się zmieniło. Obyśmy nie dali się znowu ograć.
  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 00:12:25
  Dziękuję za komentarz i czekam na materiał, który Pan przygotowuje.
  Pozdrawiam.
 • @Jan Paweł 06:06:18
  Generalnie tak jest.
  Pozdrawiam.
 • @Seth 12:01:37
  Ruszenie tego układu to jak wypowiedzenie wojny ale układ trzeba ruszyć i zamknąć.
  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 09:39:16
  Tak to bylo- panie Zygmuncie...ale pomimo takich dokladnych zabiegow i obsadeniu czego sie dalo agentami w Solidarnosci wziely gore zywily polskie Stad pan tysiace innych...i wyrwalo im z rak kierownice....
  I Zjazd w Olivii usunal cala prawie z malymi wyjatkami agenture w tym KOR...Zostal tylko Romaszewski, bo poprostu ludzie nie widzieli ,ze i on jest pKORchaty...
  Zjazd przyjal tezy O Rzeczpospolitej Samorzadnej...i o Strukturach Poziomych...i tu padl blady strach na cala ZydoKomune....
  SOlidarnosc rozpoczla prace nad Nowa Ordynacja Wyborcza i przygotowaywala sie na wybory w Kwietniu.... Zydokomuna byla przerazona perspektywa utraty wladzy w sposob demokratyczny przez wybory.... Sowieci odmowili im pomocy i szykowali sie do podjecia kontaku z Polakami..Kuron z Michnikiem pojechali do Moskwy nadstawic z biska,,,,i po kilku dluzszych spacerach wrocili, jak neipyszni- bo Sowieci ich olali...w ZSRR robilo sie tez juz rosyjsko.....
  zostal im tylko Stan Wojenny... przeobrazenie Zydokomuny w Oligarchie KOmpradorska i zmiana frontu i lojalnoci...przejscie pod opieke Usraela.... Ta foermula trwala 30 lat...wlasnei teraz sie konczy..co dalej zalezy od was....
 • Zapomniani działacze
  https://youtu.be/dcE6Yvz8Bcc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY