Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

"Kierownik przywdział włosienicę i patriotyzmem dzwoni"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Tusk wystąpi o azyl w Rosji?

Przez media internetowe przetoczyła się jak wichura wieść o nawróceniu lub próbach nawrócenia "kierownika", tego od Angeli. Zaczęło się od wywiadu, jakiego ponoć król Europy, udzielił kilku sztandarowym gazetom wiadomego nurtu-słowem nie wspominając o przewodniej sile jaką do tej pory były rojenia "Makreli". Nie było tam nic o wiernopoddaństwie na rzecz ówczesnej myśli niemieckiej, wręcz przeciwnie-ponoć powiało dość mocno-patriotyzmem regionalnym. Oj jak oni dobrze wiedzą gdzie "Prezes" ma słabe punkty-ohydne to podlizywanie, fuj. Całe sczęście, że przez ostatnie osiem lat, blogerzy oraz czytelnicy, zdołali rozszyfrować tę dość prostą logikę rozumowania, która w skrócie brzmi mniej więcej tak-ratować własny tyłek jak tylko się da i gdzie się da. Robienie tzw. kariery to już odległa historia. Skoro na zachodzie losy "kierownika" zostały rozpisane a Makrela nie wyraża chęci wspierania tej kandydatury do startu po reelekcję, cóż więc pozostaje? Powrót na łono szlachetnej i karmiącej onegdaj Ojczyzny nie wchodzi w rachubę z prostego powodu-Jarosław potrafi wiele wybaczyć ale nie wszystko. Wyjaśnił to bardzo czytelnie mówiąc o Trybunale Stanu, raczej jako o instytucji abolicyjnej a nie sądzie doraźnym. Cóż więc pozostaje? Jedyny możliwy kierunek to wschód a jak wschód to Wołodia a Wołodia potrafi grać różnie. Bynajmniej, miejsca suto opłacane gwarantujące względne bezpieczeństwo zostały przydzielone-patrz Gerhard Schroeder. Dlatego pytam: czy "kierownik" może pójść w ślady Gerarda Depardieu i osiąść w Rosji? Skoro gaworzenie po angielsku przychodzi z takim mozołem, to może rosyjski "jazyk" będzie łaskawszy i szybciej wejdzie do łba. Przysłowia są madrością narodów- "Las Birnham" ruszył ku swojemu przeznaczeniu, ku dziejowej sprawiedliwości a co ma wisieć nie utonie.

KOMENTARZE

 • Rosja to piękny kraj
  Proponuje zalozyc tu Towarzystwo Przyjazni Rosyjsko-Polskiej
  chetnych tu pewnie bez liku
  Rosjanie roba konkretna "robote" a ichniejszy alkohol to jest to a ironia losu jest to ze dzis ten kierunek emigracji wybieraja "wielcy" tego swiata
  8-)))))
 • @Zbójnicki pies 16:57:32
  Rosję trzeba umieć rozumieć.
  To co było złe i jest niedobre w naszych relacjach, trzeba wyjaśniać i dążyć do prawdziwego partnerskiego zbliżenia. Zapewne są to sprawy natury trudnej, aczkolwiek nie niemożliwej do prowadzenia dialogu. Bez względu na to co było lub jest, Rosja pozostaje naszym sąsiadem.

  Dla zmiany nastroju.
  Najważniejszy i najpiękniejszy jest hymn Polski zaraz po nim rosyjski i włoski.

  https://www.youtube.com/watch?v=bM7OcA4ksN8

  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 17:29:33
  // Bez względu na to co było lub jest, Rosja pozostaje naszym sąsiadem.//

  dobrze ze tylko sasiadem a nie "wspolwlascicielem" jak to do niedawna bylo
  jesli chodzi o hymn Rosji to zmieniaja go jak.....skarpetki, zwlaszcza tekst
  hymnu

  Hymn ZSRR został skomponowany przez Aleksandra Aleksandrowa (była to muzyka do jego wcześniejszego utworu, Hymnu Partii Bolszewików , z niewielkimi tylko zmianami), słowa zaś napisali Siergiej Michałkow i Gabriel El-Registan. Hymn ten posiadał także oficjalne wersje w językach wszystkich republik ZSRR.
  Wcześniej hymnem ZSRR było tłumaczenie rosyjskie pieśni-symbolu ruchu socjalistycznego i komunistycznego na świecie: " Międzynarodówki ", jednak po konferencji w Teheranie Stalin dostał od sprzymierzeńców nakaz pozbycia się integralnych części rewolucyjnej retoryki w zamian za ich pomoc i w ten sposób hymn został zmieniony[].
  Hymn pierwszy raz zaprezentowano 1 stycznia 1944 roku. Ponad dwa miesiące później, 15 marca 1944 , utwór ten przyjęto jako hymn Związku Radzieckiego. Pierwszą zagraniczną stacją, która go odegrała była brytyjska BBC 22 kwietnia 1944 roku na osobiste polecenie premiera Churchilla [].
  Po śmierci Stalina w 1953 hymn wykonywano (od 1955 ) jedynie w wersji instrumentalnej ze względu na wzmianki o Stalinie w jego treści – do roku 1977 , kiedy Siergiej Michałkow napisał na zlecenie Leonida Breżniewa nowy tekst. Usunięto odniesienia do Stalina – wers „Wychował nas Stalin w wierności ludowi” zamieniono na odnoszące się do Lenina słowa: „Do dzieła wielkiego porywał narody”. Zwrotkę o zwycięstwach Armii Radzieckiej zastąpiła zwrotka poświęcona „nieśmiertelnym ideom komunizmu”. Niewielkie zmiany zaszły także w refrenie.
  Po upadku ZSRR Rosja przestała używać tego hymnu, zastąpiwszy go Pieśnią Patriotyczną M. Glinki . W roku 2000 z inicjatywy prezydenta Władimira Putina przywrócono jednak melodię hymnu radzieckiego, przyjmując do niej nowe słowa

  http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Hymn_ZSRR
 • @Zbójnicki pies 17:41:35
  Zgodnie z nauczaniem prof. Feliksa Konecznego to Niemcy są dla Polski znacznie większym zagrożeniem niźli Rosja.
  Oczywiście zawsze trzeba być czujnym, również w stosunkach sąsiedzkich z Rosją.
  Pozdr.
 • "Cóż więc pozostaje?"
  -Małe pole manewru, jak służy się naraz wielu panom, którzy mają często sprzeczne interesy, to po zużyciu taki ługa naprawdę nie ma się gdzie schronić. -Być może masz rację, że nie ma gdzie uciec jak Macbeth. Pzdr. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Zbójnicki pies 16:57:32 "Proponuje zalozyc tu Towarzystwo Przyjazni Rosyjsko-Polskiej'
  -Czemu nie. -Jest wielu wspaniałych, życzliwych Polsce Rosjan. -Wspólpraca Rosją na równych prawach to chyba nic złego? -Byle nie było to na zasadach Stalinowskich z okresu związku zdradzieckiego.. -:)))-SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Bibrus 17:49:30 -Jak będziemy mądrzy,
  to nikt nie będzie dla nas zagrożeniem. -Trzeba tylko zlikwidować służalcze stronnictwa, przed którymi przestrzega mądrze Pan Stanisław Michalkiewicz, i uwolnić się od wszelkiego "powiernictwa", czyli być sobą, bo Polskę na to stać. I przyjaźnić się ze wszystkimi, którzy tego zechcą na równych zasadach. -Polska ma być WWW! (Wielka Wolna i Wspaniała). SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher 20:34:06
  Otóż to, dodałbym jeszcze "Intronizację" jako warunek czystego startu w przyszłość.
  Pozdr.
 • @Bibrus 17:49:30 'Oczywiście zawsze trzeba być czujnym..."
  -Czyli roztropnym -:)))
 • @moher 20:23:43
  wowczas ja pierwszy skladam akces
  Szczesc Boze
  ps.
  a Rosjan szanowalem i szanowac zawsze bede bo to wspaniali ludzie tylko maja "szczescie" do wladz
 • @Bibrus 17:29:33
  A marsylianka to co ???
 • @Zbójnicki pies 20:47:53
  Profesor Feliks Koneczny a nie "Konieczny".
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 20:46:21 -"tylko maja "szczescie" do wladz"
  _Najwyższa pora, aby też uwolnili się od tego tego fatum swojej historii i zaczęli wreszcie być sobą we własnym kraju. Pzdr. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Bibrus 17:49:30
  Ma racje prof.Koneczny.
  My to jednak mamy "geograficznego" pecha8=)))))
 • @Bibrus 20:52:00
  z koniecznosci.......poprawilem8-)))))))
  Pozdr.
 • @moher 20:56:13
  inna sprawa jest ze Rosjanie sie na to godza, a panuje taka opinia ze nawet to lubia, gdy ktos ich" prowadzi" twarda reka
  Pozdr.
 • @Bibrus 20:41:13-Tak. -Polecam Ci komentarze z tego linku. Wszystko jest na dobrej drodze.
  http://disneyland.neon24.pl/post/127704,adwent-czyli-nadejscie
 • @Bibrus 20:52:00Profesor Feliks Koneczny a nie "Konieczny".
  -Konieczny też. -warto się z nim zapoznać. -:)))
 • @Zbójnicki pies 21:51:08
  inna sprawa jest ze Rosjanie sie na to godza, a panuje taka opinia ze nawet to lubia, gdy ktos ich" prowadzi" twarda reka". -No widzisz. -Dali się sponiewierać. Ponad 200 lat rządów mongolskich zrobiło swoje. -Dlatego też mają się czego od nas nauczyć. -:)))
 • @Bibrus
  [ "Gwarancją bezpieczeństwa Europy jest pełne wdrożenie układu z Schengen; według Donalda Tuska, mój kraj to najlepszy przykład ochrony granic Unii - dodała eurodeputowana z Bułgarii." Efekt nowego kształcenia - kłopoty z interpunkcją. "Mój kraj to najlepszy..." - chodzi o Niemcy, Bułgarię czy Polskę? ] - Główną przeszkodą w utrzymaniu jedności Eurokołchozu jest oczywiście Rosja, bo od kiedy bombarduje terrorystów, do Syrii wróciło już 1 milion uciekinierów i tego miliona brakuje teraz w UE, bo jak wiadomo zdaniem gospodarzy Eurokołchozu - uciekinierzy zwiększają PKB, no bo biorą zasiłki i kupują za nie papierosy i alkohol przez co zwiększają się wpływy do budżetu. Awantura teraz idzie o to, jak podzielić te miliony generatorów PKB które uciekły z Afganistanu, Pakistanu, Libii, Iraku, Somalii, Sudanu, Nigerii bo tam Rosja jeszcze nie zainterweniowała. Rosja w ogóle co by nie zrobiła to zrobi źle, nawet gdyby w ogóle nic nie zrobiła to będzie agresywna bo wciąż ma za duży teren. Zdaniem np. amerykańskiej gadzinówki propagandowej - Natural News - "to niesprawiedliwe żeby jeden kraj posiadał tak dużo" (teren, zasoby) Rosjanie powinni zakwestionować ważność sprzedaży Alaski(przecież cały demokratyczny świat ciągle coś kwestionuje) i będzie miała jeszcze większe terytorium, może Meksyk też powinien coś zrobić z utratą swojego terytorium na rzecz, wielkiej demokracji....To tylko kwestia czasu... http://m.ocdn.eu/_m/05428fa645d18a89ff7bb6ee4a717aa2,34,255.jpg Mam nadzieję na relatywnie szybki upadek strefy Schengen i Euro. Moim zdaniem to przesądzone, ale trochę potrwa. Męczarnie zostaną skrócone jak wybuchnie nieuchronny - moim zdaniem - kryzys bankowo - finansowy. To będzie już koniec. Ale nie ma czego żałować. Dzisiaj już widać jak na dłoni, że to żadna wspólnota, a narzędzie bezwzględnej dominacji Niemiec. Z jednej strony strasznie kochają imigrantów a z drugiej wykazali się wyjątkową bezwzględnością wobec zwykłych Greków, którzy obrabowani zostali przez elity rządzące. Jakoś nie ingerowali (Niemcy) w wewnętrzne sprawy Grecji jak ten naród okradano, a teraz bezczelnie ingerują w nasze polskie sprawy, bezlitośnie krytykując rząd, który funkcjonuje od zaledwie ok.2 tygodni. Tusek rozwalił Polszę to i rozwali Unię jak każdy nieudacznik w burzeniu nie potrzebuje nauki.
 • @Bibrus
  Rzetelna lustracja i pełna dekomunizacja wszystkich sfer życia - bezwzględnie nadrzędnym zadaniem rządu! Nie chcemy komunistów ani ich spadkobierców w żadnych instytucjach ani urzędach państwowych. Oni nie powinni mieć prawa przekraczania progów ani Sejmu, ani TK ani żadnych innych urzędów. To co się dzieje teraz w sejmie przypomina sowiecki czy ukraiński kołchoz - gdzie zdrajcy mają najwięcej do wykrzyczenia. Sejm nie powinien być miejscem howu bydła bo przy takim scenariuszu debat, naprawdę niedobrze odbierają teraz nasz parlament w świecie. Optymistyczną rzeczą są natomiast informacje na temat rozpoczętych przedsięwzięć dotyczących odebrania pachołkom Putina i Merkel podstawowych narzędzi uprawiania propagandy i manipulatorki. Nie do pomyślenia jest też fakt, że podczas kiedy oficjalni urzędnicy reprezentują nasz kraj w sposób godny, przynoszący dumę i poczucie satysfakcji, ogarnięta wścieklizną swołocz wylewa za granicą na nasz kraj wiadra pomyj, dając równocześnie przyzwolenie innym nieprzyjaznym środowiskom, na podobnie haniebne ataki na nasz kraj z zewnątrz. Takich zachowań nie powinno się zostawiać bezkarnie. Lisowe ścierwo, jak i wiele innych podobnych tej kreaturze skunksów, powinno zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej, łącznie z pozbawieniem polskiego obywatelstwa i wydaleniem z kraju, jako, że te świnie, najwidoczniej nie czują się w Polsce najlepiej. Reakcje rządu na podobne przypadki zniesławiania czy rozkradania mienia państwowego naszego kraju na dużą skalę, tak jak to miało miejsce w przypadku SB-eckiego szubrawca - komorowskiego, powinny być natychmiastowe a złoczyńcy powinni na wyroki sądowe oczekiwać w aresztach a nie na wolności.
 • @Bibrus 17:49:30
  Sankcje wyrządziły szkody Rosji. Secrieru: decyzja o ich zaostrzeniu zaskoczyła Putina
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje-wyrzadzily-szkody-rosji-secrieru-decyzja-o-ich-zaostrzeniu-zaskoczyla-putina/4gbmt7 Rosji nie musimy kochać ale handlujmy z nią i nie narzucajmy coraz więcej durnych amerykańskich sankcji, które nam nie służą ekonomicznie..Czemu ten cały "znafca" Secrieru nic nie wspomina o tym, że efektem sankcji na Rosję jest dramatyczny, spadek zbytu na żywność na zachodzie a co za tym idzie spadek cen skupu na produkty rolne …Nadwyżki mięsa, mleka czy masła z którymi nikt nie wie co zrobić idą w parze z pełnymi zwierząt chlewniami i oborami z którymi to na tej samej zasadzie nikt praktycznie nie ma pojęcia co zrobić. Szkody jak wyliczono idą tu na dziesiątki jeżeli już nie setki miliardów euro a za tym wszystkim nadciąga tu utrata miejsc pracy, która dotyczyć będzie całego rolnego sektora i nie tylko tego bo i innych także w całej Europie..Niech wówczas ten "mundrala" Secrieru idzie między tych ludzi i im tłumaczy, że to wszystko za Ukrainie.Tu sądzę że bez pobytu w szpitalu te tłumaczenia dla niego się nie opłacają…! Całkiem niedawno prezydent Putin powiedział, że każdy ma prawo wybierać sobie partnerów handlowych i politycznych jakich chce i potrzebuje. Rosja nikogo nie będzie zmuszać do współpracy. Po drugie podkreślił, że sankcje bardzo dobrze wpływają na zmianę mentalności rosyjskich przedsiębiorców. Po trzecie, Rosja już jest na takim etapie rozwoju, że sankcje w minimalnym stopniu są niekorzystnie na jej gospodarkę. Niemcy i Francja całkiem niedawno zrozumiały, że Rosji nie zależy na Unii podległej USA. I to jest pocieszające dla Europy. Idę o zakład, że akurat z Rosjanami nie da się nikomu zrobić tzw. "kolorowej rewolucji" czy "majdanu" u nich. Rosjanie, to bardzo specyficzna mentalność. Oni i za Carów nie mieli dobrobytu, ale Car, to dla nich był Batiuszka, a Rosija, to Matuszka. Oni będą głodować, ale tego się nigdy nie wyprą, nawet za najbardziej wypasiony smartfon :)... W tej chwili Putin, to dla nich Car, Batiuszka (zresztą jak i prezydent Łukaszenka na Białorusi dla Białorusinów!) i będą dla niego głodować, jak trzeba będzie:) Dla tzw. zachodniej mentalności, to zupełnie niezrozumiałe…Popatrzcie na mapę i porównajcie sobie obszar Rosji i całą UE. Trzeba też pamiętać, że mają prawie całą tablicę Mendelejewa a chcą jeszcze. W dłuższym okresie straci tylko UE, a Ukraina to tylko pretekst, który już się nie liczy. Teraz wszelkie "majdany" i kiedyś nasza Solidarność zostały ograne przez koszernych jak przygłupie dzieciaki. Na szczęście narody zaczęły się budzić i tak jak nasz wywalą na śmietnik historii nieudacznych i szkodliwych polityków i wszystko wróci do normy, jeżeli jakiś szaleniec wcześniej nie pociągnie jakiegoś kolejnego ogłupionego narodu do wojny. Rosjanie już nie raz mieli tzw. "szkołę przetrwania". To dla nich nic nowego i nie pierwszyzna. Tzw. "wielki głód" dotyczył nie tylko samej Ukrainy, ale też i innych części rolniczych terenów ówczesnego ZSRR. Ale, nie ma tam "chuja, dupy i kamieni kupy", tylko dalej żyją ci, których rodziny przetrwały. Rosjanie przetrwają sankcje, bo są zaprawieni i przyzwyczajeni do wyrzeczeń. Dodam tylko, że ten "wielki głód" był spreparowany przez żydostwo! Tak jak kryzys w USA w latach 30tych ub. wieku, który pochłonął życie 7 mln Amerykanów! Czemu tego się nie nagłaśnia? Ja bym się bardziej martwił o bogatą Europę, bo ta jak widać w wyniku nadmiernego dobrobytu sama się wykastrowała i zamiast się bronić, to stara się popełnić samobójstwo wskazując islamistom, gdzie mają ciąć po jej gardle.
 • @Bibrus
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/131/88/1318819.jpg „Ogary poszły w las”.....Stany te charakteryzują się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. **Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS); wystąpienie na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja, 05 grudnia 2015 r.
  „Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy i dlatego dziękując wam członkowie Radia Maryja, dziękując ojcu dyrektorowi, dziękując ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom, bo oni są przecież następcami apostołów, oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiemu co musi być celem naszym, celem dla każdego z nas, ale co powinno być także celem tego całego porządku, który mam nadzieję zbudujemy".
  Raz pewien żołnierz sobie żył
  odważny i zawzięty,
  lecz cóż?… zabawką tylko był.
  z papieru był wycięty. ***

  Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej (MON) RP; wystąpienie na temat tzw. katastrofy smoleńskiej w Parlamencie Europejskim, 25 marca 2015 r.
  „Za tę tragedię w pełni odpowiedzialny jest rząd, na czele którego stoi pan Władimir Władimirowicz Putin. To pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj. To, co się zdarzyło nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., nie było wypadkiem, nie było też spowodowane błędami bądź złą wolą pilotów. Była to akcja przygotowana przez długi czas. Można by rzec, że była to pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj na wschodzie Europy i która coraz bardziej dramatycznie zbliża się do granic UE i NATO".
  Choć zmieniać świat i zwalczać zło
  niezmiennie był gotowy,
  lecz nad łóżeczkiem wisiał, bo
  był tylko papierowy.

  Witold Waszczykowski, Minister Spraw Zagranicznych RP o porozumieniu „NATO — Rosja" z 1997 r.; „Gazeta Wyborcza", 25 listopada 2015 r.
  „To było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych. Domagamy się wyrównania poziomu bezpieczeństwa. Niemcy uważają, że będzie to konfrontacyjne zachowanie wobec Rosji. To pytamy: o czyj komfort dbacie bardziej? Państwa, które jest w sojuszu z wami, w UE i NATO, czy państwa, które jest poza i prowadzi już trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą i teraz w Syrii?".
  Pod kule chętnie by, jak w dym
  szedł za was bez namowy,
  i mieliśmy sto pociech z nim:
  był przecież papierowy.

  Tomasz Szatkowski, wiceminister MON RP o atomowych aspiracjach Polski; „Polsat News 2", 2 grudnia 2015 r.
  „W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad zapewnieniem Polsce dostępu do broni jądrowej. (…)W wymiarze politycznym chcemy zerwać z takim podziałem na członkostwo NATO dwóch kategorii. Cały czas obowiązuje niepisana zasada, że na terenach "nowych" członków NATO można trochę mniej, jeśli mówimy o stałym stacjonowaniu wojsk zachodnich sojuszników, tak samo jest w przypadku broni atomowej".
  I nigdy mu nie zwierzał sztab
  tajemnic swych wojskowych.
  A czemu tak? Dlatego tak,
  że był on papierowy.

  Jacek Sasin, poseł PiS, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; „Fakty" TVN, 5 grudnia 2015 r.
  „Wypowiedź ministra Szatkowskiego nie jest jakąś wpadką, tylko zasygnalizowaniem opinii publicznej, że taka możliwość przed Polską stoi i takiej możliwości odrzucać z góry nie możemy".
  Wyzywał los, w pogardzie miał
  tchórzliwych maruderów,
  i "Ognia! Ognia!" ciągle łkał,
  choć przecież był z papieru.

  Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja; 5 grudnia 2015 r.
  „Pan prezes Jarosław Kaczyński w dniu, kiedy wygraliśmy wybory, bez cienia triumfalizmu zaprosił wszystkich do biało-czerwonej drużyny dla Polski. Pani premier podczas expose zaprosiła również wszystkich do tej biało-czerwonej drużyny. I chcę przekazać od pani premier to, że Rodzina Radia Maryja jest kręgosłupem tej biało-czerwonej drużyny, że zawsze stoi przy Bogu, przy Kościele, przy Ojczyźnie. I do zawołania: „Alleluja i do przodu" my dodajemy „Damy radę!".
  Niejeden wódz już w ogniu znikł,
  niejeden szeregowy…
  I poszedł w ogień…
  Zginął w mig — żołnierzyk papierowy".

  Apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o modlitwę za rząd i Prezydenta RP; Częstochowa-Warszawa, 4.12.2015r.
  „W roku Świętego Miłosierdzia i wielkiego Jubileuszu Chrztu Polski, zobowiązani również modlitwą Prezydenta Andrzeja Dudy, który u tronu Jasnogórskiej Królowej powierzył Polskę i Naród Jej Matczynej opiece, prośmy Dobrego Boga o roztropność, siłę i wytrwanie dla rządzących, a dla Polaków — o mądrość i rozwagę".
  Niestety. Skończyły się słowa piosenki. Ale w pełni podpisuję się pod apelem o modlitwę — o mądrość i rozwagę Polaków. Może nie dla wszystkich jest za późno…
  *Stefan Żeromski — „Popioły".
  **Skrócona definicja schizofrenii wg Wikipedii.
  ***Bułat Szałwowicz Okudżawa: „Piosenka o Papierowym Żołnierzyku"; Moskwa, 1959 r.
  Aniela Bilewicz, polska publicystka
 • @Bibrus 20:52:00
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/159/57/1595777.jpg Zagospodarowanie Jamału niebywale podniesie konkurencyjność Rosji!!!...Rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak oświadczył, że dostawy rosyjskiego LNG do Chin będą wzrastać, m.in. w ramach projektu "Jsmał LNG". Półwysep Jamalski przyciąga coraz więcej inwestorów chcących zagospodarowywać złoża węglowodorów i budować niezbędną infrastrukturę.

  Na północnym-wschodzie Półwyspu Jamalskiego, w rejonie miejscowości Sabetta buduje się największy w regionie węzeł komunikacyjny i przemysłowy oraz nowy port, który będzie największymi morskimi wrotami Rosji na Północnym Szlaku Morskim. Z tego miejsca dowolny okręt może dostarczyć rosyjski ładunek do Chin, Hiszpanii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Zdaniem kierownika Departamentu Energetycznego Instytutu Energetyki i Finansów Jurija Rykowa, potencjał tego regionu jest trudny do przecenienia:
  „Po pierwsze, związane jest to z tym, że leżą tam znaczące złoża węglowodorów, usytuowane dość blisko wcześniej zagospodarowanych regionów. Zalega tam kilka mld ton ropy, dziesiątki trylionów sześciennych gazu. Po drugie, rejon ten przyciąga inwestorów z racji tego, że jest bramą wiodącą do Arktyki. A potencjał regionu Arktyki jest również znaczący".
  Potencjał projektów związanych z zagospodarowywaniem Jamału oceniają też wysoko zagraniczni inwestorzy, o czym mówił Jurij Rykow:
  „Szczególną aktywnością w jamalskich projektach wykazują się Chiny, i jest to związane z pewną ich osobliwością, a mianowicie z tym, że ożywiają one Północny Szlak Morski. Do dziś przepływ ładunków na danym szlaku nie jest znaczący. A działalność jamalskich zakładów i zagospodarowywanie nowych ziem zakładają zwiększenie tego przepływu — w bardzo krótkim przedziale czasowym — nawet sześciokrotnie. Z drugiej strony, Chiny aktywnie forsują dziś ideę nowego Szlaku Jedwabnego, i to zarówno w jego części lądowej, jak i morskiej. I z tego punktu widzenia projekt Północnego Szlaku Morskiego, a także nasz projekt związany z modernizacją Kolei Wschodnio-Syberyjskiej stanowią, w pewnym stopniu, dopełnienie Szlaku Jedwabnego, a w jakimś sensie są też dla niego konkurencją".
  Zdaniem eksperta, perspektywiczność projektu „Jamał LNG" jest oczywista już dzisiaj:
  „Współczesne tendencje wskazują na to, że niezależnie od sytuacji geopolitycznej handel LNG będzie się rozwijał, dlatego że umożliwia elastyczniejsze dostawy gazu. Nie bez powodu obserwujemy już dzisiaj przeformatowywanie rynku LNG, przykładowo mocne wejście Australii na ten rynek, który dalej będzie rósł w siłę w okolicach 2020 roku. Bliski Wschód zamierza zwiększać swoje dostawy LNG do Europy. I jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, konkurencja na tym polu będzie się rozwijać na zasadach gospodarki wolnorynkowej, a nie na fundamencie geopolitycznym".
 • @Bibrus to jest bardzo ciekawe także dla bezrobotnych Polaków i chcących żyć godnie, emerytów, rencistów!
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/07/800/400/8d03cb410b7545a38ccdc692dcccd270.jpg Obywatele UE mają w Niemczech prawo do zasiłku socjalnego. Władze miast i powiatów obawiają się dodatkowych kosztów w wysokości pół miliarda euro rocznie!!!! Federalny Sąd Spraw Społecznych uznał, że imigranci z krajów UE, którzy nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych w Niemczech, mogą starać się o pomoc socjalną zapewniającą im „godne życie”. Samorządy obawiają się wydatków na ponad 500 mln euro rocznie. O orzeczeniu Federalnego Sądu Spraw Społecznych w Kassel poinformowały w weekend niemieckie dzienniki „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Süddeutsche Zeitung”.
  Gazety przypominają, że Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł we wrześniu, iż obywatele innych krajów unijnych mogą być, jeśli chodzi o świadczenia dla bezrobotnych (Hartz IV), traktowani gorzej niż obywatele Niemiec. Wyrok oznacza, że zgodnie z prawem europejskim niemieckie urzędy nie mają obowiązku wypłacania obcokrajowcom z UE, którzy przebywają na terytorium Niemiec z zamiarem poszukiwania pracy, zasiłku dla bezrobotnych.
  Federalny Sąd Spraw Społecznych orzekł w zeszłym tygodniu, że osoby takie mogą jednak jak najbardziej ubiegać się o świadczenia zapewniające im minimum socjalne na poziomie zapewniającym im godne życie.
  Jak wyjaśnia „Sueddeutsche Zeitung”, z tych przepisów skorzystają najbardziej imigranci, którzy przebywając w Niemczech „utrzymują się na powierzchni” wykonując prace dorywcze. Warunkiem ubiegania się o świadczenia jest co najmniej półroczny pobyt w Niemczech. Sąd w Kassel rozpatrywał skargę czteroosobowej rodziny rumuńskiej mieszkającej od 2008 roku w Niemczech. Urząd w Gelsenkirchen odrzucił wniosek mężczyzny będącego głową rodziny o zasiłek dla bezrobotnych za okres od października 2010 do listopada 2011 roku. Federalny Sąd Spraw Społecznych uznał tę decyzję za słuszną, wskazał jednak na inną „prawną furtkę” pozwalającą na zapewnienie wnioskodawcy godziwego życia.
  Sędziowie orzekli, że obywatel Rumunii może starać się o minimum życiowe, którego wysokość jest zbliżona do zasiłku dla bezrobotnych. Świadczenie to wypłacane jest z budżetu samorządów, a nie budżetu centralnego, jak w przypadku zasiłku dla bezrobotnych. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisze, że orzeczenie sądu w Kassel stanowi „dzwonek alarmowy” dla władz miast i powiatów, które obawiają się kosztów w wysokości co najmniej pół miliarda euro rocznie. Wyrok zawiera ładunek wybuchowy powiedział gazecie Felix Schwenke, referent ds. socjalnych miasta Offenbach. Sąd Spraw Socjalnych w Essen ocenia, że z orzeczenia skorzysta ok. 130 tys. osób, przede wszystkim obywateli Rumunii i Bułgarii. Wysokość pomocy społecznej dla osoby samotnej wynosi obecnie 404 euro miesięcznie.
  Deutsche Welle
 • @Bibrus oto na co i do czyjej kieszeni między innymi szły pieniądze podatników za PO/PSL..
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/07/800/400/d306da95091a4224aee2675706092b59.jpg "Wprost" opisuje wydatki Narodowego Centrum Kultury na książkę Petru i portal Lisa. W reakcji NCK zapowiada pozew(za napisanie prawdy? sic!)....Narodowe Centrum Kultury zapowiedziało pozew wobec tygodnika „Wprost” w związku z artykułem pt. „Opłacanie swoich za publiczne pieniądze”. Znalazły się w nim sugestie, iż NCK wspierało finansowo wybranych polityków, wydawców i strony internetowe.
  Narodowe Centrum Kultury wydawało pieniądze na książki Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej. Zapłaciło też za utworzenie istniejącego już działu kultura na portalu NaTemat.pl Tomasza Lisa
  — podał w niedzielę tygodnik „Wprost”, zapowiadając na stronie internetowej najnowsze wydanie, które do kiosków trafiło w poniedziałek.
  W artykule czytamy o planie budżetowym NCK na rok 2015. Na liście wydatków liczącej ponad 1000 pozycji znalazła się między innymi książka Ryszarda Petru napisana razem z byłym dziennikarzem „Gazety Wyborczej” (książka poświęcona jest „końcowi wolnego rynku”). Wsparcie mieli otrzymać Agora oraz wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”.
  Historia związana z pieniędzmi, które miały popłynąć do serwisu Tomasza Lisa (ok. 60 tys. złotych) wiąże się też z opisanym przez „Gazetę Finansową” kontrowersyjnym wątkiem z oskarżeniami o ukrywanie mobbingu w tle. W oświadczeniu przesłanym PAP dyrektor NCK Krzysztof Dudek podkreślił, że nie mogąc pozostać „obojętnymi wobec oszczerstw zawartych w tekście +Wprost+”, Centrum przygotowuje pozwy cywilne o naruszenie dóbr osobistych oraz prywatny akt oskarżenia w związku z dokonanym zniesławieniem instytucji wobec autora tekstu i wydawcy tygodnika „Wprost”. Złożony zostanie także prywatny akt oskarżenia w związku z dokonanym zniesławieniem instytucji.
  Wybór działań programowych NCK dokonany przez autora tygodnika „Wprost” jest rażąco tendencyjny i krzywdzący
  — podkreślił w oświadczeniu Krzysztof Dudek.
  Zawsze współpraca o charakterze programowym z licznymi mediami w Polsce pozostawała i pozostaje bez związku z ich linią i decyzjami redakcyjnymi. To samo dotyczy indywidualnej współpracy z dziennikarzami i publicystami
  — napisał dyrektor NCK, odnosząc się do zarzutów wspierania wybranych mediów.
  Szef NCK wypowiedział się także w sprawie zarzutów wspierania wydawnictw Ryszarda Petru.
  Stanowczo oświadczamy, że współpraca z p. Ryszardem Petru została nawiązana w 2012 r., tzn. na długo przed rozpoczęciem jego aktywności politycznej. Zaprosiliśmy p. Ryszarda Petru jako przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich do eksperckiego skomentowania książki dla dzieci prezentującej podstawy ekonomii
  — podkreślił Krzysztof Dudek.
  Narodowe Centrum Kultury było wielokrotnie kontrolowane zarówno przez instytucje ministerialne, jak i państwowe instytucje kontrolne. Na skutek różnych fałszywych donosów mieliśmy kontrole lub byliśmy proszeni o wyjaśnienia m. in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Najwyższą Izbę Kontroli, a nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne. Żadna z kontroli nie wykazała nieprawidłowości
  — napisał szef NCK.
  Narodowe Centrum Kultury to państwowa instytucją kultury. Jej statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. NCK realizuje działania z zakresu m.in. dziedzictwa narodowego, edukacji historycznej i patriotycznej oraz podnoszenia kwalifikacji pracowników kultury. Instytucja zarządza także Programami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  lw, PAP Ps...."Żadna z kontroli nie wykazała nieprawidłowości". Ha, ha, ha , a mogło być w Tuskopacz państwie inaczej, jeśli chodzi o świadczenie usług - też finansowych - dla funkcjonariuszy służących PO?
  I czemu tu się dziwić. Wszak nikt nie jest szmatą za darmo, tak jak i żadna prostytutka nie oddaje się gratis!...Co za ludzie ? Najpierw całymi garściami brali kasę z układu, a teraz się obrażają , mało jeden jedzie na skargę do PE, drugi do Berlina! Rozliczyć to lewackie NCK. Winnych wsadzić tam gdzie ich miejsce.
 • @Bibrus
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/07/800/400/226f1a39f871435c8947b7f7ded7f454.jpg Spirala histerii się nakręca: Schetyna i Petru jadą do Brukseli skarżyć się na polski rząd!? Zanosi się też na debatę w PE...(do chlewni w Muczne, czyli nowej Berezy w najlepszym dla nich wypadku z nimi!!! A powinni być osadzeni po staropolsku za zdradę na ostrym palu z sękami!!!).. http://wpolityce.pl/polityka/274247-tylko-u-nas-spirala-histerii-sie-nakreca-schetyna-i-petru-jada-do-brukseli-skarzyc-sie-na-polski-rzad-zanosi-sie-tez-na-debate-w-pe Ps...Dwóch uśmiechniętych pasożydów, którzy na wzór Komorowskiego podtrzymują tradycję kpienia i ośmieszania naszej Ojczyzny! Niegdyś Targowiczanie jeździli do Carycy po pomoc i dukaty aby szkodzić naprawie Ojczyzny. Obecnie nowi zdrajcy szukają pomocy u obcych , niech będą przeklęci. Oskarżyć ich o zdradę Ojczyzny. Do tego rozliczyć z każdego przekrętu i afery. W mediach udostępniać "osiągnięcia" obu panów. Szybko stracą na popularności. "Wszystkie te alarmy podnoszą ludzie, którzy są spadkobiercami PRL, zwykli złodzieje, kolaboranci, drobne cwaniaczki i tępe chamy, załatwiające sobie na lewo pozwolenie na broń albo rządowe faktury na zeżarte carpaccio z żubra. I ten stan rzeczy się nie zmieni, ponieważ margines społeczny nie zna granic bezczelności, fałszu i śmieszności. Oni zawsze będą dyscyplinować, o ile w końcu ktoś nie weźmie nahaja i nie rozprawi się z hołotą.: http://kontrowersje.net/z_drogi_chamy_wypad_pajace
 • @Bibrus nawet banderowski pomiot dał głos!
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/07/800/400/d2eb7b1962c742868e1c828c3cf536a8.jpg Siemoniak serwuje platformerską agitkę: „Działania Antoniego Macierewicza są z gatunku takich fantazji jak broń atomowa. Nie było inwigilacji opozycji” http://wpolityce.pl/polityka/274246-siemoniak-serwuje-platformerska-agitke-dzialania-antoniego-macierewicza-sa-z-gatunku-takich-fantazji-jak-bron-atomowa-nie-bylo-inwigilacji-opozycji Ps......Co ten pomiot niedobitka z UPA z niedokończonej właściwie Akcji Wisła, przesiedlonego jak ich wielu na Dolny Śląsk Wałbrzyskie i nie tylko tam, na papierach pomordowanych na Wołyniu Polaków i nie tylko tam bredzi!?!...Won na Ukrainę banderowski pomiocie!!! Siemoniuk aka Siemoniak, krewniaku ukraińskiego generała! To hańba by pomiot banderowskiego zbrodniarza i bandyty był szefem MON a obecnie posłem w polskim Sejmie jak do niedawna taki sam banderowski pomiot Sycz! Siemoniak były kierowca Tuska!!! rozwalił wojsko, działał na szkodę obronności kraju, żadnych kwalifikacji w tym zakresie, ignorant, udziela porad !!! pokazać wyniki audytu !!
 • @Bibrus 20:52:00
  Nowelizacja ustawy pozwoli postawić zarzuty Kwiatkowskiemu?! Czarne chmury nad głową szefa NIK i nie tylko jemu!!! http://wpolityce.pl/polityka/274270-nowelizacja-ustawy-pozwoli-postawic-zarzuty-kwiatkowskiemu-czarne-chmury-nad-glowa-szefa-nik Ps...Teraz rozumiemy, dlaczego POpaprani i nowocześni. tak wyją? Esbecka banda PO i nowocześni bankowi bandyci będą skończeni jak w TVP zaczną pracować uczciwi dziennikarze i cała prawda o bankowych i esbeckich bandytach z PO ujrzy światło dzienne...będzie zabawa, będzie się działo... myśleli, że są bezkarnymi nadludźmi i wszystko im wolno. Wszyscy umoczeni w różnych przekrętach czują oddech sprawiedliwości na plecach i krzyczą o zagrożonej demokracji banda oszustów sprzedali naszą Ojczyznę brawo PiS dobra robota koniec z tą bandą, oby jak najszybciej zasiedlić nimi cele i pokomusze chlewnie w Muczne, pomieszczą lekko z 25 tys!!! Tam stworzą sobie "demokratyczną" republikę!
 • @Bibrus 20:52:00
  Ustawa medialna jeszcze w tym tygodniu!? Bubula: "Trwają ostatnie szlify prawniczo-legislacyjne"(brawo!!!) http://wpolityce.pl/polityka/274261-ustawa-medialna-jeszcze-w-tym-tygodniu-bubula-trwaja-ostatnie-szlify-prawniczo-legislacyjne Ps...Najwyższy czas oczyścić tę stajnię z łajna....Mam cichą nadzieję, że wkrótce po 10 latach zapłacę abonament bez zgrzytania zębami i z błogą świadomością, że nie składam się przez to na pensje Lisa i Kraśki. Wszystkie resortowe dzieci wypierdolić na zbity ryj z TVP Już nie mogę na nich patrzeć na te Lisy Tadle Kraski Lewickie, etc...
 • @Bibrus 19:49:35
  Tusk zdradził Merkel!!! Donald Tusk ostro skrytykował politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. A to znaczy, że liczy się z powrotem do kraju i walką z Jarosławem Kaczyńskim o władzę w Polsce.(nie ma na to szansy, bo po powrocie na tarczy będzie siedział w celi) Całość tu: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tusk-zdradzil-merkel/ev6qqh Ps...Tusk agent Stasi/BND tw. Oskar okazał się miernotą polityczną. Na polskim podwórku podporządkując sobie propagandę można robić co się chce. Wnuczek dziadka z Wehrmachtu i SS/SD nie znał języka angielskiego czyli nie spełniał podstawowego kryterium dyplomaty. Było to jednak korzystne dla Merkel i s-ka , poklepując go po plecach traktowała niczym kundelka. Dopóki "podlizywał" się UE i Merkel był dobry ...... dla Niemiec. Wniosek jest prosty - to co dobre dla Niemców i UE nie musi być dobre dla Polski. Bądźmy gentelmenami i nie zabierajmy UE a szczególnie Merkel gości , których zaprasza.
 • @Bibrus 20:52:00
  Nowe plany Ministerstwa Sprawiedliwości. Będą przymusowe prace
  Koniec przyjemności w więzieniach, będą za to przymusowe prace społeczne. O nowych planach Ministerstwa Sprawiedliwości! Brawo PiS, brawo Ziobro i Jaki!...Plany ministerstwa obejmują stworzenie więziennej siły roboczej, z której mogłyby korzystać samorządy. Więźniowie byliby kierowani do prac m.in. przy budowie dróg, chodników i remontach, pomagaliby też osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Więźniowie mają też stracić tzw. cele miłości i możliwość widzeń intymnych. Projekt zmian ma być gotowy na początku roku. Ps...Nareszcie. Więzień w Zakładzie Karnym ma większą stawkę żywieniową niż chory w szpitalu. Ma też w menu więcej diet do wyboru, bezpłatne media, odpowiedni metraż przestrzeni w celi, darmowy i co najważniejsze szybki dostęp do Służby Zdrowia a także możność z korzystania z biblioteki i innych udogodnień - i t wszystko za free. Kiedyś Lepper powiedział: politycy powinni inwestować w szpitale i więzienia bo prędzej czy później w jednym z nich się znajdą. Jak widać nasi z PO-PSL byli pragmatyczni i inwestowali w te drugie.
 • @Bibrus
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/08/800/400/dd4a778ce8584dbeadf88ae777dbf03a.jpeg Podają sobie lewe ręce. Znamienne !!!! Histeria podszyta hipokryzją: grożą prezydentowi Dudzie, a rządy PO-PSL nie wykonały 48 orzeczeń TK!!! Reakcję środowisk związanych z Platformą na działania PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego znamionuje gruba histeria. Dodatkowo podszyta jest ona futerkiem hipokryzji…Wymachując konstytucją politycy Platformy, a także bliscy jej prawnicy i przedstawiciele mediów, domagają się od Andrzeja Dudy natychmiastowego wykonania werdyktu TK ws. TK. Były sędzia Jerzy Stępień, wzywając do zaprzysiężenia przez głowę państwa trzech nominatów Platformy na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wybranych przez poprzedni Sejm, posuwa się nie tylko do grożenia prezydentowi Trybunałem Stanu. Sugeruje wręcz, że Andrzej Duda powinien zrzec się urzędu prezydenta. Mam nadzieję, że jeszcze przed środową rozprawą w Trybunale wyrok zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw. I tego samego dnia pan prezydent zaprzysięgnie tych trzech sędziów. (…) To jest tak proste jak konstrukcja cepa. W państwie prawa, w którym prezydent jest naprawdę strażnikiem konstytucji, nie ma innej, legalnej możliwości stwierdza Stępień. Wykonanie orzeczeń TK, jak dowodzi nie tylko Stępień, jest więc dla przedstawicieli władzy państwowej powinnością. Za jej niedotrzymanie należy stawiać polityków przed Trybunał Stanu. Stępień widzi tam nie tylko Andrzeja Dudę, ale Beatę Szydło i wszystkich parlamentarzystów PiS. Sprawdziliśmy jak ta „prosta jak konstrukcja cepa” zasada realizowana była przez samą Platformę. Rządowe Centrum Legislacji wymienia 49 niewykonanych do dziś orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich 48 (!) przypada na okres rządów PO-PSL. Nie podjęto w ich przypadku żadnych działań legislacyjnych! Dwa orzeczenia, dotyczące uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych oraz wojskowego wywiadu i kontrwywiadu czekają na wykonanie od siedmiu lat. Na długiej liście znajdują się też między innymi orzeczenia ws. zasady naliczania wysokości emerytur żołnierzy zawodowych, ograniczenia możliwości dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia przez osoby represjonowane za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego, ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, podwyższenie wieku uprawniającego do emerytury, przetwarzanie danych osobowych potencjalnych dawców szpiku, uboju rytualnego, zasad tworzenia związków zawodowych, prawa do odmowy wykonania świadczenia zdrowotnego niezgodnego z sumieniem.
  CAŁA LISTA http://ppiop.rcl.gov.pl/index.php?r=orzeczenia%2Fsearch&OrzeczeniaTk[typ_publikacji]=&OrzeczeniaTk[rok_publikacji]=&OrzeczeniaTk[numer]=&OrzeczeniaTk[pozycja]=&OrzeczeniaTk[tytul]=&OrzeczeniaTk[id_status_wykonania][]=1&OrzeczeniaTk[sygnatura]=&OrzeczeniaTk[org_wspolne]=0&search_type=simple&OrzeczeniaTk[min_data_wydania]=&OrzeczeniaTk[max_data_wydania]=&OrzeczeniaTk[min_data_ogloszenia]=&OrzeczeniaTk[max_data_ogloszenia]=&OrzeczeniaTk[sentencja]=&yt0=Szukaj&OrzeczeniaTk[group_by]=orz_rpt Do tego zestawu, obciążającego konto rządów PO-PSL, można dołączyć jeszcze kilka orzeczeń wykonanych jedynie częściowo. http://ppiop.rcl.gov.pl/index.php?r=orzeczenia%2Fsearch&OrzeczeniaTk[typ_publikacji]=&OrzeczeniaTk[rok_publikacji]=&OrzeczeniaTk[numer]=&OrzeczeniaTk[pozycja]=&OrzeczeniaTk[tytul]=&OrzeczeniaTk[id_status_wykonania][]=2&OrzeczeniaTk[sygnatura]=&OrzeczeniaTk[org_wspolne]=0&search_type=simple&OrzeczeniaTk[min_data_wydania]=&OrzeczeniaTk[max_data_wydania]=&OrzeczeniaTk[min_data_ogloszenia]=&OrzeczeniaTk[max_data_ogloszenia]=&OrzeczeniaTk[sentencja]=&yt0=Szukaj&OrzeczeniaTk[group_by]=orz_rpt Jakoś nikt nie krzyczy, że premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz oraz cały zastęp ministrów z Platformy i PSL powinni za niewykonanie orzeczeń TK stanąć przez Trybunałem Stanu. Nikt nie oskarża ich o lekceważenie instytucji, którą sami – tak ochoczo – stawiają na piedestale praworządności. Zewsząd słychać za to pohukiwania na PiS i prezydenta Andrzeja Dudę. Oto histeria podszyta hipokryzją. Ps... Przecież po to PO-PSL i TK z koszernym nieogolonym knurem Rzeplińskim na czele złamali Konstytucję, aby móc panować nad nowo wybranym Parlamentem, rządem, Prezydentem. Banda nie chce oddać, tego nad czym się "napracowała". Sędziowie trybunału złamali Konstytucję i powinni ponieść konsekwencje - dymisja.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY