Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Koniec wycia. Sejm wybrał nowych sędziów.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie pamięta wół jak cielęciem był".

Koń jaki jest każdy widzi, ale czy, aby na pewno? Żenujące wycie opozycji nie zmieniło rzezcywistości. Miażdżący walec Jarosława nabiera pędu. Teraz podpis Prezydenta a później-cytując klasyka:..."trzeba dorżnąć watahę..."

 

KOMENTARZE

 • Brawo
  Polacy mieli dosc PO chcieli zmiany wiec zaglosowali na PiS.
  A teraz dopiero bedzie jazda bez trzymanki.
 • @Zbójnicki pies 20:40:36
  To co poyeby z zeteselem wyprawiali to koniec cywilizowanego świata , że o swetru i innych od g .sorosa nie wspomnę .
 • @Repsol 21:07:12
  nareszcie znalezlismy "wspolny jezyk" i tu przynajmniej sie w 100% zgadzamy8-))))
  Pozdrawiam
 • @ Bibrus
  Pozdrawiam . Dobra notka . Szkoda że Kornela Morawieckiego w Sejmie , Po , Swetru i Psl /Zsl wybuczeli . Ave .
 • @Zbójnicki pies 21:10:56
  Może robimy to ,nie dla nas tylko dla naszych dzieci i wnuków .Pozdrawiam.
 • Autor
  A teraz kiedy liczba wybranych sędziów do TK jest za duża czyli niezgodna z prawem Prezydent powinien a w zasadzie ma prawo rozwiązać ten syjonistyczny trybunał i powołać nowy.
 • @Repsol 21:14:35
  Tez jestem tego zdania -licze na to ze sprawy potocza sie tak jak to ma PIS w programie. Oby tylko nie zrobili takich idiotycznych bledow jak poprzednio
  Pozdrawiam
 • @ireneusz 21:29:18
  Synku ledwo ciebie tu tolerujemy .Idż sobie gdzieś indziej . Jak adresy chcesz to masz : MatkaKurka .Salon 24 , Niepoprawni .Tylko proszę nie tu . : )))
 • Komiczne
  Pikiety pod sejmem :
  jedni pikietuja pod sztandarami UE ,drudzy pod sztandarami RP - ciekawe kto kogo reprezentuje
 • @Zbójnicki pies 21:53:27
  Ale wszyscy to swojaki .Pozdrawiam. :https://i1.wp.com/niezaleznemediapodlasia.pl/wp-content/uploads/2014/10/tusk_6.jpg
 • @Repsol 21:11:31
  Czasem warto poczekać i zobaczyć jak zło się personifikuje.
  Ujawniono zeznanie majątkowe "swetru" to wiele wyjaśnia.
  Oby ta lekcja "demokracyji" wyszła nam na dobre.
  Pozdrawiam.
 • @matterhorn 21:18:15
  Cóż, również na to liczę.
  Aczkolwiek jestem realistą i nie pójdzie chyba tak gładko.
  Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:57:17
  Czas swojaków?
  Wiele wskazuje, że się kończy.
 • @ireneusz 22:27:30
  Rzadko kiedy mówisz coś z sensem, ale za to nieustannie wytykasz innym głupotę. Faktycznie, nie powinieneś być tutaj tolerowany, bo tylko działasz na nerwy i niczego nie wnosisz poza inwektywami.
 • @Bibrus 22:22:51
  Oby tak . Tylko wiesz ile to trwa ?. Ave .Amigo. : https://www.youtube.com/watch?v=TzE0Sq2-Yhg
 • @ireneusz 22:27:30
  Zapylaj kaganki w innym Kaganacie , najlepiej w Krymskim . Też mamy ciebie odwrotnie . Bywaj. :)))
 • Jaruzelski na ratunek za grobu !!!
  http://m.neon24.pl/bc8633a0eb42eeeee14687e5e11bd755,14,0.png
 • @Bibrus 22:18:31"trzeba dorżnąć watahę..."
  Im szybciej, tym lepiej. _:)))) SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Bibrus 22:18:31"trzeba dorżnąć watahę..."
  Im szybciej, tym lepiej. -Nie znoszę wycia. I tak 8 lat za późno_:)))) http://disneyland.neon24.pl/post/112617,dawno-dawno-temu -No, ale sprawdza się przysłowie; -"lepiej późno niż wcale" -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • -Autor: -"Koniec wycia."
  -Koniec życia przy korycie. Pozostało tylko wycie!
 • Wylazło z żydo-elyty żydowskie chamstwo !
  Słowianie ! wczoraj 2.12.2015 r żydostwo na chama broniło swojej żydo-konstytucji która to żydom w Polsce dawała całkowitą 100% władze nad Polakami !!!!!!
  !
  Wczoraj w kne-sejmie wylazło z PO Nowoczesnej i PSL żydowski
  prymitywizm ! ten żydowski motłoch wrzeszczał kopał bił pięściami i tupał i z wykrzywionymi gębami rzucał wyzwiska na posłów z PISu !!!!!
  tak wrzeszczeli że miałem wrażenie że ze złości udławią sie własnymi rzygowinami !
  !
  UWAGA !
  PO - to niemiecka partia założona za niemieckie pieniądze ! OBCA WROGA POLSCE I POLAKOM [ 95 % to żydo-chazartwo +5 % ukraińcy ]
  !
  Nowoczesna Petru- to żydo-bankowo -sorosowa partia OBCA WROGA POLSCE I POLAKOM ! sami żydzi i niemcy i mieszańce żydo-niemieckie
  !
  PSL to typowa żydowska partyjka utrzymująca sie za stanowiska które PSL rozdaje !!!
  !
  Apel do PISu ! realizować swój plan bez oglądania sie na te OBCE WROGIE PARTIE ! to są śmiecie ! przyznaje głośne bo są nagłaśniane przez żydo-niemieckie TV [ tvn polsat ] i żydo-lewackie TVP !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowiański lach ! żydo-konstytucja z 1997 r jest nieważna bo do urn poło 42 % uprawnionych do głosowania !!!!!!
  !
  precz żydo-faszystowską konstytucją która nam został narzucona siłą !!
 • --ROZWIĄZAĆ TK
  -- żydoska czapa -nałożona jak pokrywka na garnek - pilnująca aby gotowani Polacy nie uciekli na wolność.
 • @Repsol Pozdrawiamy!
  Tak się zachowują świnie odrywane od koryta… Wrzask, pisk, krzyk i tupanie raciami…świńskimi nogami..Zabrakło tylkożydówki HGW,która mogła rozdać swoim, plastykowe butelki po wodzie, jak kiedyś naiwnym pielęgniarkom przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, aby było głośniej. Właśnie PO pokazała swoje oblicze ! To nie posłowie, to banda zdziczałych świń, którym zabrano koryto – z którego żarły 8 lat na koszt Polaków !! Afery tej koalicji przerosły wszystkie razem wzięte w 25 letnim okresie – niby wolnej Polski !! POkazali swoje niesamowite chamstwo, obłudę i zakłamanie !! Przez 8 lat naginali prawo do swoich potrzeb – a właściwie – dawno to prawo zdeptali, tak jak i konstytucję !! Teraz podnieśli tę zdeptaną przez siebie konstytucją i wrzeszczą, bezczeszcząc miejsce, w którym znaleźli się z woli wyborców !!! Czy wyborcom tej zgrai nie jest wstyd ?? Przecież to PO złamała prawo wybierając przed odejściem tych sędziów do TK i każdy Polak to widzi !! Szkoda, że Nowoczesna i PSL sprzymierzają się ze złodziejami i oszustami z PO przeciwko wybranemu przez polskie społeczeństwo Prezydentowi, rządowi i partii PiS. Po prostu pokazali swoje oblicze !! Czy Kukiz też będzie z nimi ??? A miał walczyć o sprawiedliwą Polskę !! A jak się czują ci "obrońcy prawa" z UJ, przewodniczący TK i wszyscy pseudo prawnicy – jak żyd Zoll i pseudo dziennikarze – jak syn starszego oborowego czyli inseminatora świń, krów w zielonogórskim PGR Lisienko vel Lis i im podobni ?? Nie czują jeszcze wstydu ?? Może obejrzą sobie to widowisko PO w sejmie !! Warto zobaczyć, usłyszeć i zapamiętać !! To nie są normalni ludzie. PO w sejmie – to zachowania poniżej wszelkiej krytyki, ohyda, chamstwo i walka hien o utracone koryta !!! Można po tej debacie wyciągnąć daleko idące oszołomskie wnioski, że jest wielu posłów w sejmie nowej kadencji, dla których nowoczesność zaczęła się od brania szwabskich jurgieltów...i ciężko pracują …
 • @moher 05:57:53 to jeszcze nie koniec niestety!
  Trybunał uznał, że majstrowanie Platformy było "częściowo" niekonstytucyjne! Przewodnicząca składu orzekającego sędzia Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz ogłosiła, że wybór trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego w październiku tego roku na podstawie ustawy w czerwca, jest zgodny z konstytucją. Ale dwóch dokonano wbrew niej. Ps...Trybunał także orzekł, że brak przyjęcia ślubowania od tych 3 sędziów przez Prezydenta jest niezgodny z Konstytucją. A to już podchodzi formalnie pod Trybunał Stanu. Oj będzie jeszcze ciekawiej w najbliższym czasie, oj będzie, walka się z żydoboszewią i jej miotem się nie skończyła, wejdzie w jeszcze ostrzejszą fazę!... Czy ta Pani wie co mówi? Miała orzekać o tym czy ustawa PO-PSL z czerwca o TK est zgodna z Konstytucją a nie o wyborze sędziów, bo to uchwały Sejmu o tym zdecydowały a uchwały Sejmu nie podlegają orzeczeniu TK.
  Widać, że TK postanowił już zajmować się wszystkim, czyli być dyktatorem. Chyba najbardziej kontrowersyjne w tym wyroku jest sprowadzenie roli prezydenta jedynie do notariusza - poza tym, TK orzeka w niepełnym składzie (powinno orzekać 9 ciu sędziów) stąd jego decyzje wątpliwe. Jak z wyroku wynika żydobolszewicka sitwa ma się dobrze i cackanie się z nią nie naprawi RP. Ciekawe, że życiorys 72-letniej sędzi i nie tylko jej bo ich wszystkich zaczyna się w 1991 roku! a przedtem? Trybuna Ludu? KC PZPR? czy jeszcze co gorszego? Wyższa Szkoła Marksizmu Leninizmu? Śp. Janusz Kurtyka powiedział, że ujawnienie zbioru zastrzeżonego zmusiłoby do napisania historii Polski od nowa. Ujawnić zbiór zastrzeżony.
 • @Kula Lis 65 14:44:21to jeszcze nie koniec niestety!
  -Oczywiscie! -Walkę ze złem zakończy dopiero Sąd Ostateczny. -Teraz jestemy skazani na jego obecność i ciągłą walkę. -Powodzenia w tej walce i SZCZĘŚĆ Ci BOŻE!
 • @Bibrus 22:22:51
  Robi się coraz ciekawiej także i u nas na wschodniej z Upainą granicy!!!! http://niezalezna.pl/uploads/still2015/144913954411159473534.jpg Fajne zdjęcie a gdzie kobiety i dzieci ??? Jak widać na zdjęciu, to tu idą same byki zarodowe!

  Nowy szlak przemytników - fala imigrantów dotrze do Polski ze Wschodu! Powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów z północnej Turcji do Odessy, a następnie przez Ukrainę do Polski. Pierwszej fali imigrantów można się spodziewać na wiosnę. Od początku kryzysu imigracyjnego w Europie polska Straż Graniczna zatrzymała kilkaset osób, które chciały nielegalnie przekroczyć granicę RP.

  Polska jest najbardziej narażona na napływ nielegalnych imigrantów z południa i wschodu. Wielu z nich próbuje przekroczyć granicę i starać się o pobyt w naszym kraju od wschodu. Szef Straży Granicznej gen. Dominik Tracz poinformował podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że na granicy z Białorusią SG zatrzymuje co miesiąc od 200 do 300 osób, a zdarzało się nawet 500, na próbie nielegalnego przekroczenia granicy z zamiarem rozpoczęcia procedury imigracyjnej. Większość z nich jest odsyłana z powrotem na Białoruś.

  Największy napływ nielegalnych imigrantów z krajów należących do strefy Schengen notowany jest na południowych granicach Rzeczypospolitej. Od początku kryzysu imigracyjnego na granicy z Czechami zostało zatrzymanych niemal 650 osób, na granicy polsko-słowackiej ponad 70 osób. Generał Tracz wyjaśnia, że imigranci mogą się swobodnie poruszać po Czechach, gdyż w kraju tym praktycznie zlikwidowano służby graniczne. Na Słowacji – choć okrojone – to jednak działają. Wśród zatrzymanych nielegalnych imigrantów mniejszość stanowili obywatele Syrii czy Afganistanu. Większość pochodziła z Bałkanów: Kosowa, Czarnogóry czy Albanii.

  W ocenie polskich służb granicznych nowej fali imigrantów można się spodziewać na wiosnę. Generał Tracz poinformował, że na Wschodzie powstaje nowy kanał przerzutowy. Imigranci z północnej Turcji przez Morze Czarne mają trafiać do Odessy na Ukrainie, a stamtąd do Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Szef SG podkreślił, że kanały przerzutowe mają charakter transgraniczny. W nielegalny przerzut imigrantów zaangażowani są ludzie w wielu krajach.

  W tej sytuacji ochrona Unii przed nielegalnymi imigrantami będzie spoczywała na Polsce. SG strzeże unijnej granicy 3.505,27 km a na odcinku wschodnim liczącym 1270 km, z czego z Ukrainą 535 km. Tymczasem wciąż brakuje funkcjonariuszy. Według raportu NIK‑u dotyczącego działania Straży Granicznej 10 proc. etatów wciąż jest nieobsadzonych.
  Ps....Polacy wiedzcie, że granicy polsko-ukraińskiej na odcinku bieszczadzko-przemysko-lubaczowskim strzeże tylko ok 200 ludzi straży granicznej w tym połowa to baby!. Trzeba organizować przetargi na budowę płotów kolczastych na granicy bo nas zaleje ta dzicz!..Krótko: Jeżeli Polska będzie przyjmować, gromadzić i próbować odsyłać tzw. uchodźców, czy emigrantów, to UE wymusi na Polsce aby oni pozostali w naszym kraju. [Zapisać i zapamiętać - bo tak będzie!]. Tak już jest w Szwecji: czarnoskóry Szwed, emigrant, mówi: "My Szwedzi możemy wierzyć w co chcemy i możemy budować meczety gdzie chcemy". W takich przypadkach należy prowadzić rzetelną i "ostrą" politykę. Proszę wliczyć polskich repatriantów już obecnych i przyszłych oraz emigrantów, jakich Polska już przyjęła (Czeczeni, Ukraińcy i inni). Wówczas okaże się, ile osób Polska przygarnęła Zapisać i powiesić nad łóżkiem! Ps.II..Merkel się dogadała z Turcją że UE weźmie jeszcze 500 tyś .. i po krajach roześlą - w ten sposób zaleją Polskę .. nam wcisną te 500 tyś !!! Wcale bym się nie zdziwił że jednym z tych krajów wplątanych w przemyt będą Niemcy . W końcu jak nie chcemy to na silę nam wepchną jak powiedzieli - zamkną granice z nami a cała "paczka" zostanie u nas - prosty plan. Niemcy też z Ukrainą non stop rozmawiają - więc Ukraina pomoże, a jeszcze za jakieś profity tym bardziej - otworzy swoje granice niech idą do Polski. Porażka...A oni już tu są!!!! np w Zgorzelcu, szwagier stał na pustym parkingu pod realem i czekał na przyjazd busa. Mówi najpierw przejechała straż graniczna, za jakieś 15 min patrzy a z tira wypada grupa ok 15-20 arabów, poszli w stronę stacji stację benzynową, jakiś mężczyzna przejeżdżał autem zatrzymał się i przez otwartą szybę wyzywał ich, a oni się rozbiegli na różne strony. To samo opowiadał znajomy ze straży granicznej, że nie mogą ich wyłapać, bo się rozbiegają na strony. Także już ten problem nas dotyczy bo oni JUŻ TU są. Co mają robić zwykli obywatele? tylko patrzeć jak będą na nas napadać. Ależ czasów dożyliśmy strasznych. Gdzie są teraz ci wszyscy zakochani w Turcji, w muzułmańskich uchodźcach, migrantach? Jak będą wam sandniggersi szli środkiem drogi tak, że nie dacie rady przejechać samochodem, albo jak będą szli tą droga którą wasze córeczki i synowie chodzą do szkoły, zostawiając za sobą w najlepszym wypadku jedynie tylko kupy śmieci będziecie mieć czkawkę. Pozdrawiam wszystkich Świętujących zestrzelenie rosyjskiego samolotu.
  Ps.III...Większość pochodziła z Bałkanów: Kosowa, Czarnogóry czy Albanii. Dobrze jest się cofnąć do wojny na Bałkanach, żeby połączyć pewne fakty. Generał Wesley Clark, przy okazji interwencji NATO w Jugosławii: "nie ma miejsca we współczesnej Europie na etnicznie czyste państwa. To pomysł z 19 wieku, a my staramy się przejść do 21 wieku i będziemy robić przy pomocy państw wieloetnicznych"
  Źródło: http://www.thesocialcontract.com/artman2/publish/tsc0904/article_805_printer.shtml
  A później w 2012 roku:
  "Unia Europejska powinna zrobić co w jej mocy, żeby zniwelować narodową jednolitość w krajach członkowskich"
  Żyd Peter Sutherland - szef UN ds migracji i jednocześnie prezes (niewykonawczy) żydowskiego banku Goldman Sachs.
  Źródło: www.bbc.com/news/uk-politics-18519395
 • @Kula Lis 65 14:44:21
  To co dzisiaj zrobił TK to jest faktycznie żenada. Przecież nie ma on kompetencji do kwestionowania uchwał Sejmu, poza tym uchwały nie były skarżone tylko ustawa. Żaden sąd nie może wychodzić poza granice zaskarżenia, a co dopiero takie gremium jak Trybunał. Skompromitowali się na całego, co oni knują?

  ps.Najpierw sprokurowali ustawę dla siebie, potem orzekli jej częściową niezgodność z Konstytucją. Skoro TK nie potrafi napisać ustawy zgodnej z Konstytucją, to jak może rozstrzygać czy inne są zgodne czy nie. Prawdopodobnie do każdej można się przyczepić, ale która pójdzie pod lupę to kwestia polytyki.
 • @moher 15:23:18
  Info do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego:
  Trybunał Konstytucyjny ocenił przepis, w oparciu o który byli wybierani trzej sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. I w tym zakresie my nie kwestionowaliśmy konstytucyjności tego przepisu, ale dobre obyczaje. Oni też zostali wybrani po wyborach, ich kadencja wygasała 6 listopada. Oni też zostali wybrani na zapas.
  Trybunał Konstytucyjny nie odniósł się, bo nie mógł się odnieść, do uchwał, które wydał Sejm w sprawie stwierdzenia braku mocy prawnej wyboru 5 sędziów TK. To jest wewnętrzna procedura Sejmu. Sejm zarzucał uchwałom o wyborze sędziów z października naruszenie procedur, pomieszanie porządków prawnych.
  **W moim przekonaniu procedura wyboru sędziów została zakończona wczoraj, i wyborem w Sejmie i złożeniem ślubowania przed prezydentem przez na razie 4 sędziów.
  TK ocenił przepisy ustawy z 25 czerwca. Sejm zarzucił naruszenie procedury przy wyborze sędziów w październiku i do tego Trybunał się nie odnosił, ponieważ Trybunał nie ocenia ani wykonania prawa, ani nie ocenia wewnętrznych uchwał Sejmu. Na pytanie, co dalej, Ast odpowiedział:
  Prezydent niezwłocznie przyjął ślubowanie od wczoraj wybranych sędziów. To jest pytanie do prezesa TK, bo wiem, że dziś 4 sędziowie zgłosili się do pracy. Pewnie jest to też kwestia decyzji prezydenta, ale to są też pytania pana prezydenta. Ja jako przedstawiciel Sejmu mogę powiedzieć, że wczoraj została zakończona procedura wyboru sędziów, wybrano pięciu sędziów, od czterech prezydent odebrał ślubowanie.
 • @moher 15:23:18
  Potrzebna jest nowa ustawa o TK, która wyłoni Trybunał, który będzie stał na straży porządku prawnego w Polsce - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) po orzeczeniu ws. zgodności z konstytucją czerwcowej ustawy o TK. Jego zdaniem, decyzje Trybunału wywołują niesmak.
  Decyzje Trybunału Konstytucyjnego z trzech względów wywołują niesmak i zniechęcenie do tej instytucji, przypuszczam, (że tak) jak u większości Polaków
  — powiedział Kuchciński w czwartek dziennikarzom w Sejmie.
  Trybunał potwierdził, że została złamana konstytucja i przez wiele miesięcy TK to przyjmował, nie reagował. Wielu będzie uważało, że to jest kompromitacja Trybunału
  — powiedział marszałek Sejmu.
  Po drugie wybór pięciu sędziów TK, który został dokonany w środę przez Sejm, nie dotyczy tej (czwartkowej) decyzji TK, bo to jest decyzja dotycząca historii. Po trzecie - widać wyraźnie, że potrzebna jest całkiem nowa ustawa (o TK), jak najszybciej opracowana, która wyłoni TK, który będzie rzeczywiście stał na straży porządku prawnego w Polsce
  — ocenił Kuchciński.
  Trybunał uznał w czwartek, że niekonstytucyjny jest przepis ustawy o TK z czerwca 2015 r. w zakresie, w jakim był podstawą wyboru przez poprzedni Sejm 2 nowych sędziów TK - w miejsce tych, których kadencja wygasa w grudniu. Wybór pozostałej trójki - w miejsce sędziów, których kadencja minęła na początku listopada - był konstytucyjny. Ponadto TK uznał, że niezgodny z konstytucją jest przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów.
  8 października Sejm poprzedniej kadencji wybrał pięciu nowych sędziów TK. Trzej zostali wybrani w miejsce sędziów, których kadencja wygasała 6 listopada (w trakcie kadencji poprzedniego Sejmu), a dwaj - w miejsce sędziów, których kadencja wygasa 2 i 8 grudnia (w trakcie kadencji obecnego Sejmu).
  Według PO chodziło o zapobieżenie sytuacji, w której nowy parlament mógłby nie zdążyć z wyborem nowych sędziów i kadencje straciłyby ciągłość. Klub PiS nazwał ten wybór „psuciem państwa”. Politycy PiS oceniali również później, że PO, zmierzała do „zawłaszczenia Trybunału” po to, by blokować reformy, które ma wprowadzać rząd PiS. Prezydent Andrzej Duda nie odebrał przysięgi od wybranych w październiku sędziów.
  25 listopada Sejm nowej kadencji, głosami PiS i Kukiz‘15 uznał, że październikowy wybór sędziów nie miał mocy prawnej. W środę Sejm, przy sprzeciwie PO, Nowoczesnej i PSL, wybrał na sędziów Trybunału pięć osób, których kandydatury zgłosił PiS. W czwartek prezydent odebrał przysięgę od czterech wybranych w środę sędziów: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Od piątej - Julii Przyłębskiej - prezydent ma odebrać ślubowanie po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi ona w Trybunale.
 • Koniec wycia. Sejm wybrał nowych sędziów i PO ptokach!!!
  Trybunał Konstytucyjny w niczym nie podważył wczorajszego wyboru nowych sędziów, bo indywidualne uchwały Sejmu nie podlegają kontroli Trybunału! Niech się przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości nie cieszą, bo dzisiejsze orzeczenie Trybunału w niczym nie uchyla ani wieczornego wyboru pięciu nowych sędziów TK, ani porannego ich ślubowania.
  Na oficjalnej stronie Trybunału Konstytucyjnego, w rozdziale „Nastepcza kontrola norm” można znaleźć informację, która jasno wskazuje, że TK bada zgodność z Konstytucją aktów normatywnych, a więc norm abstrakcyjnych i ogólnych, a nie bada aktów o charakterze indywidualnym. Cokolwiek więc orzekł i cokolwiek orzeknie Trybunał w sprawie przepisów ustawy o Trybunale, w niczym nie zmienia ani nie uchyla prawomocności uchwał o wyborze pięciu nowych sędziów Trybunału. Trybunał nie ma bowiem uprawnienia do badania i podważania uchwał Sejmu w sprawach indywidualnych.
  A oto fragment rozdziału „Następcza kontrola norm” zamieszczonego na stronie internetowej Trybunału:
  …Pojęcie „przepisów prawa wydawanych przez centralne organy państwowe” (art. 188 pkt 3 Konstytucji) jest najmniej ostre, ale rozpatrywać je trzeba na tle dotychczasowego orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Dla zdefiniowania pojęcia aktu normatywnego Trybunał od dawna posługuje się kryterium materialnym. Za akt normatywny uznaje się mianowicie każdy akt zawierający normy prawne, tzn. dyspozycje o abstrakcyjnym i ogólnym charakterze. …. Nadal więc należy uznawać, że wszelkie regulacje o charakterze normatywnym wydawane na szczeblu ogólnopaństwowym podlegają kognicji Trybunału jako tzw. akty podustawowe. Poza kognicją Trybunału Konstytucyjnego pozostają natomiast te wszystkie akty konstytucyjnych organów państwa, które nie mają charakteru normatywnego (nie ustanawiają norm prawnych), a więc - w szczególności - akty indywidualne…
  I wszystko jasne… Wybór sędziego TK, wybór marszałka Sejmu, prezesa NIK, prezesa NBP-u, Rzecznika Praw Obywatelskich czy kogo tam jeszcze, to są akty indywidualne, nie akty normatywne i jako takie nie podlegają kontroli Trybunału. Nie ma zatem żadnych podstaw sądzić, że dzisiejsze orzeczenie cokolwiek zmienia w sprawie wyboru nowych pięciu sędziów. Ono nic nie zmienia, w tej sprawie Sejm jest całkowicie suwerenny. Unieważnił wybór z października, wybrał pięciu nowych sędziów i nie ma od tego odwołania.

  autor: Janusz Wojciechowski
 • Bibrus czyli ten bezprawny "wyrok" do kosza na śmieci!
  Co z tym orzeczeniem? Czy Trybunał złamał prawo? Sędziów było za mało? ZOBACZ zapisy ustawy! zeczenie Trybunału Konstytucyjnego wywołuje wiele emocji, ale bynajmniej nie kończy sprawy. Obecnie należy zadać pytanie, czy orzeczenie jest w ogóle wiążące. Ustawa o TK wskazuje jednoznacznie, w jaki sposób TK powinien orzekać w tak ważnych sprawach, jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.
  Artykuł 144 ustawy o TK mówi:
  Trybunał orzeka:
  1) w pełnym składzie w sprawach:
  a) zgodności ustaw przed ich podpisaniem i umów międzynarodowych przed ich ratyfikacją z Konstytucją,
  b) stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz powierzenia Marszałkowi Sejmu tymczasowego wykonywania obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  c) zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych,
  d) sporów kompetencyjnych między centralnymi konstytucyjnymi organami państwa,
  e) w których skład orzekający Trybunału zamierza odstąpić od poglądu prawnego wyrażonego w orzeczeniu wydanym w pełnym składzie,
  f) o szczególnej zawiłości lub doniosłości;
  Choć kolejny punkt tego samego artykułu wskazuje, że „o uznaniu sprawy za szczególnie zawiłą albo o szczególnej doniosłości rozstrzyga Prezes Trybunału z własnej inicjatywy lub na wniosek składu orzekającego”, wydaje się, że ustawa o Trybunale Konstytucyjnym wypełnia znamiona sprawy „o szczególnej zawiłości lub doniosłości”. A jeśli tak, to – zgodnie w umową – Trybunał w tej sprawie powinien orzekać „w pełnym składzie”.
  Jak czytamy w kolejnym artykule ustawy o TK:
  3 Orzekanie w pełnym składzie wymaga udziału co najmniej dziewięciu sędziów Trybunału.
  http://wpolityce.pl/p/343849 Z powodu upłynięcia kadencji kilku sędziów TK, a także z racji wyłączenia trzech innych sędziów, którzy brali udział w pracach nad ocenianą ustawą, Trybunał sprawę ustawy o TK oceniał jedynie w pięcioosobowym składzie. Obecnie powstaje pytanie, jak interpretować zapisy ustawy o TK. Artykuł 144 nakazuje jednoznacznie, by tak ważne sprawy, jakimi TK zajmował się w czwartek, podejmować w pełnym składzie.
  Czy to oznacza, że orzeczenie dot. ustawy zostało wydane wbrew prawu? Czy takie orzeczenie może mieć moc wiążącą? Kto powinien to ocenić? Jak widać orzeczenie TK każe stawiać kolejne pytania… Ps...Czyli TK orzekł, że ustawa nad którą pracował między innymi Prezes TK jest niekonstytucyjna, ale uwaga - tylko w części, a więc nadal obowiązuje - ale tylko w części. Czyli tzw.ustawa częściowa!?!. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Rzepliński brał udział w "tworzeniu" ustawy, która teraz przez ten Trybunał uznana jest za niekonstytucyjną. Kombinował przeciw Konstytucji i nadal jest prezesem?!?. A tu dowody na POstawienie niezależnego, apolitycznego żydokomucha Rzeplińskiego przed sądem: Pilne! NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z KOMOROWSKIM.... http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-26-o-15.48.34.png?resize=615%2C357

  Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-27-o-20.41.25.png?resize=700%2C518 Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PiS).
  http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-26-o-15.48.34.png?resize=615%2C517 Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.


  I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.”

  źródło: Zasłyszane w sieci :…Krótki wpis o apolityczności, niezawisłości i braku związków. http://pressmix.eu/2015/11/26/pilne-niebezpieczne-zwiazki-prezesa-trybunalu-konstytucyjnego-z-komorowski/ Stowarzyszenie Harcerskie
  Data powstania 15 kwietnia 1996
  Liczebność 400
  Zasięg działalności Warszawa, Warka, Popławy
  Siedziba ul. Hoża 57
  00-681 Warszawa
  Władze
  Naczelnik phm. Magdalena Tchórznicka
  Strona internetowa
  Portal Portal Harcerstwo
  Stowarzyszenie Harcerskie - organizacja harcerska powstała w 1996 jako organizacja harcerska kontynuująca pracę Śródmiejskiego Hufca Harcerek ZHP i Śródmiejskiego Hufca Harcerzy ZHP (działających w Warszawie).

  Jest jedną z tych organizacji harcerskich w Polsce, w których harcerz składający przyrzeczenie może wybrać jej rotę. Jedna z nich jest taka sama jak obowiązują w innych organizacjach m.in. ZHP i ZHR, a druga nie zawiera deklaracji wiary w Boga, a jedynie chęć dążenia do prawdy i sprawiedliwości jako wartości uniwersalnych. Tym samym Stowarzyszenie Harcerskie jest otwarte również na osoby niewierzące, choć otwarcie przyznaje się, że harcerstwo opiera się na wartościach chrześcijańskich.

  Stowarzyszenie Harcerskie liczy około 400 członków działających w drużynach harcerskich i gromadach zuchowych na terenie Warszawy, Warki i Popław.

  Cele statutowe
  Stowarzyszenie Harcerskie jest organizacją uznającą harcerski system wychowawczy za dobry i sprawdzony sposób kształtowania człowieka. Opiera swą działalność na treści Prawa i Przyrzeczenia harcerskiego, uważając pełnienie służby za najpełniejszy sposób samorealizacji człowieka. Obowiązkiem wszystkich członków Stowarzyszenia Harcerskiego jest pełnienie służby Polsce i bliźnim oraz, zależnie od indywidualnych przekonań, służba Bogu lub uniwersalnym wartościom - prawdzie i sprawiedliwości. Jedynym warunkiem przynależności do SH jest chęć dążenia do ideału rozumianego jako chęć zmiany na lepsze siebie i otaczającego świata.

  Najważniejszy cel, jaki stawia przed sobą Stowarzyszenie, to przyczynienie się do rozwoju młodych ludzi, aby w pełni mogli wykorzystać swoje możliwości duchowe, intelektualne, społeczne, emocjonalne i fizyczne. Tak aby mogli, w duchu tradycji narodowych, w umiłowaniu wolności, demokracji oraz poszanowaniu dla poglądów innych, jako odpowiedzialni obywatele - członkowie wspólnot lokalnych, narodowych i międzynarodowych - brać współodpowiedzialność za losy własnej rodziny, własnego narodu i państwa.

  Cele SH
  stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego rozwoju człowieka zaspokajanie potrzeb i oczekiwań, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań swoich członków nauka decydowania, odpowiedzialności, samorządności i demokracji oraz szacunku i tolerancji dla innych ludzi i odmiennych poglądów kształtowanie zaradności, gospodarności i skutecznego działania kształtowanie nawyków higieny i aktywności ruchowej w kontakcie z przyrodą rozwijanie świadomości ekologicznej pielęgnowanie kultury i tradycji narodowych
  Władze SH
  Najwyższą władzą SH jest zwoływany co dwa lata Zjazd SH, który wybiera Naczelnictwo reprezentujące Stowarzyszenie między Zjazdami.

  W skład Naczelnictwa wchodzą:

  Naczelnik Stowarzyszenia - odpowiedzialny za reprezentowanie Stowarzyszenia Harcerskiego na zewnątrz oraz za nadzór nad działalnością hufców i jednostek działających poza hufcami, takich jak kręgi instruktorskie, szczepy itp. oraz za kształcenie instruktorów od poziomu podharcmistrza,
  Skarbnik – odpowiedzialny za majątek
  komendanci hufców;
  przedstawicielka instruktorek;
  przedstawiciel instruktorów.
  Naczelnicy
  hm. Anna Mieczyńska (1996-2000)
  hm. Marcin Wojdat (2000-2006)
  hm. Róża Rzeplińska (2006-2011)
  phm. Katarzyna Verbeek (2011-2012)
  phm. Magdalena Tchórznicka (od 2012)
 • @Kula Lis 65 18:27:55
  Witaj "Kula Lis".
  Dobra robota, zresztą jak zawsze.
  Chciałbym tylko dopowiedzieć, że w Polsce jest już 3 miliony uchodźców to Ukraińcy!!!
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 19:49:35
  449,7 miliardów złotych zmarnowały i zdefraudowały oraz rozkradły w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL – wynika z opracowania Fundacji Republikańskiej, opartego m.in. na tych utajnionych raportach Najwyższej Izby Kontroli. Czyli Kwiatkowski grał na dwu instrumentach, zabezpieczał się, choć i tak mu to nie pomoże, wyleci po nowym roku. Tę i tak szokującą liczbę zwiększa szereg innych pomniejszych działań i zaniedbań, które skutkowały marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
 • @Bibrus 19:49:35
  Najciekawsze jest to, że sędzia TK twierdził, że ustawa nie ma znaczenia przy powoływaniu sędziów TK, bo ustawa zasadnicza jest wiążąca. W tym momencie TK zawisł! Konstytucja mówi wyraźnie, że:

  Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania
  przed Trybunałem określa ustawa.

  Skoro według sędziego ustawa nie jest wiążąca to co robi art 197 w ustawie wiążącej?

  Jednym słowem: Trybunał Konstytucyjny zawisł!

  Druga sprawa:
  Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym mówi w art 5 punkt 6

  6. Odmowa złożenia ślubowania jest równoznaczna ze zrzeczeniem się
  stanowiska sędziego Trybunału.

  Nie pisze kto odmawia złożenia ślubowania, czy sędzia czy prezydent. Złożenia, czyli aktu proceduralnego - inaczej mówiąc, to wyrażenie nie określa podmiotu.

  Jak Platforma Obywatelska chce się tłuc na prawne kruczki to właśnie trafiła jak kosa w kamień.

  Specjalnie wziąłem Konstytucję i ustawę o Trybunale Konstytucyjnym do analizy, bo wcześniej mi się nie chciało.

  Mogę stwierdzić tylko jedno.
  Trybunał Konstytucyjny właśnie zawisł!

  MAŁO TEGO!

  Konstytucja mówi, że:

  2. Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent
  Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne
  Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

  Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym mówi:

  Art. 15. 1.
  Prezesa i wiceprezesa Trybunału powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród dwóch kandydatów przedstawionych na każde stanowisko
  przez Zgromadzenie Ogólne.
  2. Kandydatów na stanowisko prezesa lub wiceprezesa Trybunału wybiera
  Zgromadzenie Ogólne spośród sędziów Trybunału, którzy w głosowaniu tajnym
  uzyskali kolejno największą liczbę głosów. Wybór powinien być dokonany nie
  później niż trzy miesiące przed upływem kadencji urzędującego prezesa lub
  wiceprezesa. W przypadku opróżnienia stanowiska prezesa lub wiceprezesa
  Trybunału wyboru kandydatów dokonuje się w terminie jednego miesiąca.

  W przypadku prezesa Trybunału Konstytucyjnego można go wybrać w każdej chwili przez prezydenta. Oznacza to, że z automatu poprzedni traci stanowisko prezesa, ale nie stanowisko sędziego. Jest ewentualność, że sam opróżni stanowisko, ale to co powyżej przytoczyłem daje możliwość powołania nowego prezesa i z automatu poprzedni traci je.
 • @Kula Lis 65 20:16:11 -Brawo!
  -Robisz kawał wspaniałej roboty. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Kula Lis 65 20:16:11
  Poza tym w ostatnim orzeczeniu TK stwierdził, że sędzią TK jest osoba wybrana przez Sejm od daty wyboru a nie ślubowania. Tymczasem w sytuacji wyboru sędziów przez Sejm PO przed upływem kadencji sędziów TK doszłoby przy takiej interpretacji do naruszenia art. 194 Konstytucji, który określa ilość sędziów TK (15). Poza tym kadencję sędziów liczy się od daty ślubowania a nie wyboru.
  W Polsce nie było lustracji, bo ówczesny TK zakwestionował połowę przepisów ustawy skierowanej przez śp.Kaczyńskiego do Sejmu PiS. Wtedy merdia z zadowoleniem komentowały, że kaczory nie umieją napisać ustawy zgodnej z Konstytucją. Ostatnie przedstawienia pokazują, że i sam TK nie umie napisać ustawy i że każdą ustawę można zakwestionować.
 • @wercia 09:33:42
  Podejrzewam, że bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, o jakim "zamachu" mówią.
  Pozwolę sobie wobec tego przypomnieć, że kadencja sędziego TK wynosi 9 lat (słownie: dziewięć lat). Jeśli nie brać pod uwagę wczorajszego (02.12.2015r.) wyboru sędziów i pójść za głosem "konstytucyjnych, pluralistycznych i jedynych sprawiedliwych demokratów" z PO, PSL, Nowoczesnej itp., to sytuacja obecnie wyglądałaby tak:

  1. Obecny skład Trybunału Konstytucyjnego:
  Dr hab. Polka Teresa Liszcz - od 8.12.2006 do 8.12.2015, rekomendowana przez PiS
  Prof. Mirosław Granat - od 27.04.2007, rekomendowany przez LPR i Samoobronę
  Prof. koszer Andrzej Rzepliński - od 19.12.2007, od 3.12.2010 prezes TK, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Stanisław Biernat - od 26.06.2008, od 3.12.2010 wiceprezes TK, rekomendowany przez PO
  Prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz - od 6.05.2010, rekomendowana przez PO
  Prof. koszer Stanisław Rymar - od 3.12.2010, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Piotr Tuleja - od 3.12.2010, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Marek Zubik - od 3.12.2010, rekomendowany przez PSL
  Prof. Małgorzata Pyziak-Szafnicka - od 5.01.2011, rekomendowana przez PO
  Prof. koszer Andrzej Wróbel - od 29.05.2011, rekomendowany przez SLD
  Prof. koszer Leon Kieres - od 23.07.2012 - rekomendowany przez PO i PSL

  2. Sędziowie wybrani w październiku przez Sejm poprzedniej kadencji:
  Prof. koszer Roman Hauser - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO
  Dr hab. koszer Krzysztof Ślebzak - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Andrzej Jakubecki - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO

  Najwcześniej kadencja kończy się jedynemu sędziemu rekomendowanemu przez PiS - pani "T.L." (czyli już we wtorek).
  Warto zastanowić się nad znaczeniem słowa pluralizm. Od razu widać, komu ciężko oderwać się od władzy. Jestem za PiS, choć potrafię myśleć też po swojemu. Jeśli w tej sytuacji miałbym się cieszyć demokracją, to wolałbym cały ten trybunał zlikwidować albo wybrać od nowa ustanawiając nowe przepisy dotyczące wyboru sędziów. Nie po to chyba większość wyborców chciała zrezygnować z "usług" PO i wysłać ich w polityczny niebyt, żeby nadal tolerować ich przytłaczającą większość w jakiejkolwiek instytucji. Spośród wielu zastrzeżeń do owego trybunału, przypomnę tylko jeden, a mianowicie uznanie za konstytucyjną ustawę o OFE, która była zaskarżona, bo zezwoliła na grabież środków zgromadzonych przez obywateli w OFE na rzecz bankrutującego ZUS. Podpisał ją również poprzedni prezydent! Czy ktoś jeszcze chce wspominać o jakimś Trybunale Stanu dla prezydenta i o demokracji?
 • @Bibrus 19:49:35
  http://m.ocdn.eu/_m/7807c72e2b2627d2a6dd73dc243669eb,56,255.jpg NIEWYGODNA PRAWDA O PROBLEMIE UCHODŹCÓW... : EWA KOPACZ, RAFAŁ TRZASKOWSKI, TERESA PIOTROWSKA - zdrajcy polskiej racji stanu, którzy zgodzili się przyjąć "uchodźców" z naruszeniem prawa międzynarodowego i krajowego, tj. poprzez pozbawienie prawa do wyboru kraju. Z nieoficjalnych informacji wynika, że póki co żaden "uchodźca" nie złożył wniosku o azyl w Polsce. Wbrew temu co twierdzą politycy PO, Niemcy nie są ani naszym sojusznikiem, ani przyjacielem. W polityce nie ma przyjaciół, lecz interesy. Dziwię się, że nie znają oni tej naczelnej zasady dyplomacji. Realizacja przez polityków polskiej racji stanu nie musi podobać się Niemcom. Wszak naszym zachodnim sąsiadom zależy na tym, aby Polska pozostawała słabym gospodarczo krajem bez państwowego przemysłu. Niemcom zależy na tym, aby Polska była drenowana ze środków finansowych, a także na tym, aby "drenaż mózgów" wciąż się utrzymywał. Silna gospodarczo Polska. Polska jako lider innowacyjności, to zagrożenie dla partykularnych interesów Niemiec. PO najwyraźniej nie zależy na takiej Polsce. Poza tym nas - prawdziwych Polaków - wcale nie zrażają zarzuty ksenofobii i rasizmu, czy nietolerancji, które przypisują nam media zagraniczne oraz te polskie, które w 90% należą do Niemców. Taką etykietę przypisuje Polakom wielu polityków z ramienia PO, PSL, SLD i Nowoczesnej. Trudno dziwić się ich postawie, ponieważ są to potomkowie folksdojczów, inni mają korzenie żydowskie, a jeszcze inni realizują partykularne interesy różnych grup interesu. A gdy jeszcze wspomnieć, iż za exodusem uchodźców stoją Izrael i USA, więc aktywność mediów i polityków już zupełnie nie może dziwić. Zatem jeśli pod adresem Polski, Węgier, Czech i Słowacji padają zarzuty o braku solidarności z Europą, ksenofobii, czy zaściankowości, to należy je przyjmować jako dobry omen. W ten sposób łatwo można ustalić, jacy politycy w Polsce są wierni polskiej racji stanu, a którzy są kolaborantami. Zresztą rdzenni Niemcy, Francuzi, Skandynawowie czy Hiszpanie, którzy coraz bardziej borykają się z negatywnymi skutkami multikulturowości, solidaryzują się ze zwykłymi Polakami i kibicują nam, byśmy nie ulegali presji mediów i polityków, gdyż za dekadę bądź dwie, będziemy zmagać się z podobnymi problemami. Jeśli państwa V4 jeszcze bardziej zacieśnią sojusz, mogą bardzo skorzystać na problemach państw "starej Unii" i wysunąć się ich kosztem na pierwszy szereg w tej strukturze. Zatem skoro "ksenofobia" Polaków, Węgrów, Czechów i Słowaków ma doprowadzić do wzmocnienia pozycji i wzrostu znaczenia wyżej wymienionych państw w Europie - nawet jeśli miałoby to w przyszłości skutkować rozpadem UE - to ja nie mam nic przeciwko temu, aby takie przewartościowanie sił w Europie mogło się ziścić. Naturalnie państwa "starej Unii" już dostrzegają to zagrożenie, więc w każdy możliwy sposób (propaganda, szantaże, dywersje, sabotaże) będą chciały takowym zmianom zapobiec. "Martin Schulz zagroził użyciem przymusu wobec państw UE, które nie sprzeciwiają się systemowi relokacji – rozmieszczenia imigrantów. – Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone – przekonywał Niemiec." No kto, jak kto, ale Niemcy maja specyficzne rozumienie słowa "dyktatura". Ratowanie swoich "inwestycji" na wschodzie przybiera dość groteskowe formy. Koszerrumuńska przybłęda Petru niczym maniak próbuje wyprowadzić na ulice zdezorientowanych Polaków pod przywództwem działaczy gejowskich, feministek, członków żydowskiej loży takich jak Hartman, inicjator i twórca Komitetu Obrony Demokracji. To, że koszerrumuńska przybłęda Petru mówi o wyprowadzeniu ludzi na ulice powinno ostrzeżeniem, że lichwiarze rękami swojego pomagiera Sorosa i jego popychadła, czyli Petru przygotowują się do spreparowania kolorowej rewolucji i obalenia tą drogą Kaczyńskiego. Petru i wspierający go lichwiarze tacy jak Soros na razie tylko tylko testują manewr z kolorowa rewolucja, ale w przyszłości skoordynują atak ekonomiczny i finansowy lichwiarzy na Kaczyńskiego z wywołanymi przez takich ludzi jak koszerrumuńska przybłęda Petru , koszer Hartman, ulicznymi rozruchami. Lewacka bojówka lewactwa i innego GazWybu jaką jest KOD już trenuje na ulicach Warszawy. Do tego te spreparowane sondaże, które, co było z góry wiadomo, "odbiją" się echem na Zachodzie. Bardzo skoordynowana akcja, tu krzyczą,, że biją, i już domagają się wsparcia "przyjaciół" z Zachodu (rada wenecka, czy coś) a niedługo poproszą o wkroczenie "bratniej" armii w obronie demokracji (jak w traktacie lizbońskim zapisane)! Panie Kamiński do dzieła i to bardzo ostro ! Zakaz opuszczania kraju w stosunku dla osób podejrzanych, zablokować konta bankowe, oplombować posiadłości na poczet przyszłych kar. Ogłosić amnestię dla skazanych za mniejsze przewinienia, czyniąc miejsce dla złodziei z PO i PSL oraz lewactwa. Profilaktycznie znaleźć paragraf na koszerrumuńską przybłędę Petru i go przyskrzynić przynajmniej na 2 lata. Sondaże to właśnie robią media zagraniczne i mącą w głowach. Niema Polsce dyktatury,chociaż PiS powinien wprowadzić przejściowo,żeby poprzednia ekipa nigdy nie mogła się podnieść. Powinni być rozliczeni za afery(Amber Gold, Kolejowa, Autostradowa, Stoczniowa, Hazardowa itd.). Za zadłużenie państwa za rozkradzenie. Za bajeczne odprawy.To właśnie ci tak rozrabiają bo mają się czego bać dranie.
 • @Zbójnicki pies 21:10:56
  A ja wam życzę Bożego błogosławieństwa i trwania w jedności :)))
 • @matterhorn 21:18:15
  //a w zasadzie ma prawo rozwiązać ten syjonistyczny trybunał i powołać nowy.//
  Co daj Boże- Amen!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY