Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

O tym jak PIS wyborcom cztery litery pokazał.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Emerytury po śmierci?

W cieniu batalii o "Trybunał Konstytucyjny" umknęło opinii publicznej-czyli nam, arcyważne głosowanie nad wcześniejszymi emeryturami i 40-letnim stażem składkowym, umożliwiającym zakończenie pracy zawodowej. Ustawa o zmianie w sposobie przechodzenia na emerytury była jednym z głównych filarów, które zadecydowały o zwycięstwie formacji Kaczyńskiego. Zdecydowana większość wyborców PIS-u będąca czynnie zawodowa, liczyła na szybkie przyjęcie nowej ustawy o wcześniejszejszych emeryturach z możliwością zakończenia pracy po 40 latach pracy. Tymczasem wczorajszej nocy, głosami partii: "Swetru", Kukiz-15", "PO" oraz biernym udziale większości PIS-u wstrzymującej się od głosowania, uwalono najważniejszą obietnicę wyborczą formacji Jarosława. Paradoksalnie to PSL był wnioskodawcą ustawy o zmianie-ustawy emerytalnej. Tenże sam PSL, który ręka w rękę głosował za jej podniesieniem. Wczorajsze "uwalenie" słusznego postulatu społeczeństwa, domagającego się normalnych i cywilizowanych zasad uzyskiwania świadczeń emerytalnych, pokazuje jak bardzo-"elyty" polityczne są oderwane od narodu i jego oczekiwań. PIS zaczyna coraz wyraźniej lewitować w obłokach obietnic-zwycięstwo nie zawsze służy wyborcom, natomiast zawsze służy wybranym. Taki rodzaj oszołomienia po wyborczym zwycięstwie stał się początkiem końca koalicji PO-PSL, czyżby powtórka z rozrywki? A może to zaplanowany teatrzyk dla naiwnych? Wiele wskazuje na to, że tak jest i tak ma być. Pytanie tylko: czy my mamy się na to bezwiednie godzić?

Polacy nie chcą pracować do śmierci.

KOMENTARZE

 • ----- czytałam
  -- ale myślałam ,że zle zrozumiałam i dałam sobie spokój - a tu jednak !.
 • dont panic
  To byl projekt psl , dobrze ze go odrzucono bo byl szkodliwy jak psl.
 • @ninanonimowa 13:15:30
  ??????
  Możesz rozwinąć swój komentarz?
  Pozdrawiam.
 • @Zorion 13:23:40
  Uważam, że PIS popełnił wielki błąd.
  Przyjęcie tej ustawy, byłoby nie tylko wywiązaniem się z wyborczych obietnic, ale również okazją do "utarcia gęby" wszystkim krzykaczom.
  PIS mógłby pokazać się jako formacja, która potrafi przychylać się również do trafnych propozycji opozycji a tak d..a.
  Pozdrawiam.
 • Ustawa emerytalna to najtańsza dla państwa sprawa
  spośród tych, które "premier zastępcza" Szydło napaplała w trakcie festynów wyborczych PiS. Przywrócenie wieku emerytalnego to jeden ruch, jednak nikt nie mówił jakie te emerytury będą. Po prostu odpowiednio zmniejszy się emerytury i sam będziesz ganiać do pracy póki się gdzieś w drodze do pracy nie przewrócisz.
  Znacznie trudniejsza jest sprawa 500 zł na dziecko. Tu kombinują jak koń pod górkę. Zostanie tak, że dostaną te pieniądze rodziny patologiczne, tata pije, mama pije a w domu głoduje 7 dzieci. I co będzie? Tata i mama będą więcej pić, nastanie hossa dla przemysłu alkoholowego. Czy ktoś myślący zdecyduje się na kolejne dziecko dla tych pieniędzy? Kto da gwarancję ile czasu te wypłaty będą? Rok, dwa, może 5 a później? Dziecko trzeba utrzymywać przez 25 lat, by wyrosło na ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 14:02:16
  Nie wnikam w szczegóły-koncentruję się na podstawowym prawie do wiarygodności jakim jest wypełnienie zobowiązania. Skoro PIS czy którakolwiek partia mówi, że zrobi to czy tamto-to realizacja tychże obietnic jest najlepszą formą sprawdzenia wiarygodności danej formacji.
  Każda próba odwracania kota ogonem czy wręcz mamienia społeczeństwa, kończy się zawsze tak samo-traci Naród tracimy my wszyscy.
  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  Dzień dobry,

  "Polacy nie chcą pracować do śmierci."

  - Likwidacja PIT
  - Likwidacja CIT
  - LIKWIDACJA ZUS
  - Wprowadzenie "Ustawy Wilczka" w jej pierwotnym brzmieniu
  - Suwerenna polityka monetarna
  - Repolonizacja banków

  I w budżecie przybędzie nawet BILION. Będzie na podniesienie emerytur i jednoczesne obniżenie wieku emerytalnego.

  Już w tej sprawie napisałem do "PAD-a"
  Odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje...
  A zatem "Bendem naciskać" ;-)

  5*
 • @Bibrus 14:08:59
  Dla Kaczyńskiego to ostatnie jego wybory, Szydło dostała zadanie je wygrać zarówno na stanowisko prezydenta jak i większość w sejmie. Paplała bez pomyślunku, obiecywała wszystkim wszystko, bo poza tym mamy dotacje do kopalń, podwyżki dla pielęgniarek, nauczycieli, podniesienie progów podatkowych. Nie łudźmy się, populistyczne zabierzemy bogatym damy biednym na to nie starczy. PiS obudziło się z ręką w nocniku, nie liczyło na taką wygraną, liczyli, że nadal będzie można bazować na "winach Tuska", my chcieliśmy ale PO nam nie pozwoliło. Ma do wyboru albo spiralne zadłużanie kraju przy którym długi PO-PSL to pestka, przy czym PO budowało, ci będą rozdawali pieniądze, albo odstąpienie od realizacji tych pomysłów, o którym się już mówi. Do tego ich pomysły to zahamowanie rozwoju gospodarczego, obciążenie banków to drogi kredyt, a więc przedsiębiorców na kredyty nie będzie stać itd. itp.
 • @Autor
  PIS uwalił ustawę PSL? Bardzo dobrze - PSL wykonuje różne figury, żeby jakkolwiek zaistnieć - nie ma potrzeby by to traktować poważnie uwiarygadniając ich przy okazji. PSL powinien szybko zostać poddany procedurze karnej, również pod kątem sławnych wyborów samorządowych. Pod tym kątem szczególnie warto by zweryfikować radość wyborczą Piechocińskiego

  PIS złoży własny projekt ustawy.

  To, co w niej będzie i czy nas nie wykoleguje - to inna inszość. Zobaczymy
 • @Jasiek 14:19:15
  Brawo, Jaśku!
  Podpisuję się.

  I jeszcze ZWROT ZRABOWANEJ POLAKOM WŁASNOŚCI!!!
 • @Bibrus 13:52:10
  Z całym szacunkiem dla Pana osoby.
  I z całym moim światopoglądem, który kłóci się z obecna władzą:
  Czy nie widzi Pan ze ze PSL chcąc otrzymać się na fali, i "teoretycznie" być "za" a nawet i "przeciw" popiera i zgłasza ustawę, według której rolnicy płacący KRUS będą mogli w wieku 56 lat przechodzić na emeryturę.
  /Od 16-tego roku życia można zgłosić członka rodziny jako pracującego/
  Wielki szacunek mam dla Polskich rolników, ale nie zgadzam się z uprzywilejowaniem pod względem emerytur.
 • @Oficer Prowadzący 15:18:03
  Bolesław Śmiały piękna postać patrioty, swego czasu o nim pisałem. Dlaczego Zawisza pisze trochę inaczej, niż ci co podążają za głównym nurtem, bo gdzieś zgubił przez lata różowe okulary. Nie martw się, to wszystko co transferowano za granicę będzie nadal transferowane. I na pewno nie jest transferowane to, co oficjalnie wolno. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakimi metodami transferuje się pieniądze z Polski.
  Obyś w życiu nie wziął taniego kredytu od Chińczyka. Ten lichwiarz okaże się całkiem ludzkim panem. Czy wiesz dlaczego Telekomunikacja Polska nazywa się teraz Orange, a Era T-mobile? Bo za używanie loga płaci się bajońskie sumy.
  PiS zapowiada zrównanie szans małych sklepów ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Małe sklepy są drogie, bo mają wysokie koszty. Więc czy ceny w małych sklepach spadną, czy też w dużych sklepach wzrosną? Twoje codzienne śniadanko, czy obiadek będą znacznie droższe, a co sklep miał wytransferować wytransferuje. O to się nie martw.Najubożsi nie biorą kredytów w bankach, gdzie warunki są w miarę cywilizowane, biorą go w bandyckich para-bankach. Te 10 zł które musisz zwrócić więcej za chwilówkę często stanowi znacznie więcej, niż to co za kredyt płacisz bankowi. Zaś w biznesie, uwierz mi, że warto czasami brać kredyty, czasem warto mieć lokal wynajęty, lat życia nie przedłożysz, a im większym kapitałem obracasz tym więcej zarabiasz na jednej transakcji i masz znacznie niższe koszty jednostkowe.
 • @KOSSOBOR 16:13:53
  "ZWROT ZRABOWANEJ POLAKOM WŁASNOŚCI!!!"

  Muszę się Pani przyznać, że kiedyś się popłakałem. Może za łatwo się wzruszam, ale co tam. To "popłakanie się" miało miejsce/odbyło się gdy dowiedziałem się co oznacza nazwa pewnej ulicy. Nazwa ta brzmi "Posag Siedmiu Panien". Jakie to jest piękne!

  Ukłony.
 • @KOSSOBOR 16:13:53
  Ps.

  Dziękuję za poparcie.
 • troche to naciagane
  wiadomo ze w sejmie juz znajduje sie projet prezydenta A.Dudy. To ze jeszcze nie jest procedowany wynika z nieobecnosci preydenta w kraju. dziwne jest to ze juz wszyscy "placza" ze PIS nie wywiazuje sie z obietnic. Ludzie czy wyscie na glowe upadli to jest dopiero 3 tydzien rzadow. Czego wey juz sklamrzycie, czego. Moze to podsuncie pomysl jak to wszystko zrobic np. w m-c i potem wakacje.
  Autorze za wpis 1 choc zawsze stawiam Tobie 5
 • @Zbójnicki pies 17:53:46
  "Moze to podsuncie pomysl jak to wszystko zrobic np. w m-c i potem wakacje."

  No przecież napisałem ;-)

  Patrz mój koment powyżej:

  http://bibrus.neon24.pl/post/127619,o-tym-jak-pis-wyborcom-cztery-litery-pokazal#comment_1249931

  Żadnego, kretyńskiego "zaciskania pasa", a każdemu przybywa w portfelu co najmniej kilkaset złotych, spada bezrobocie a w budżecie pojawia się BILION (lub więcej) dodatkowo.

  Proste?

  Chociaż muszę się przyznać, że PiS mnie zaskoczył. Pozytywnie. Chodzi o Trybunał Konstytucyjny. Bez likwidacji wpływów polszewii w tym ciele wszystko może okazać się niemożliwe. TK może uwalić wszystko. A cała sprawa to moim zdaniem to taki wstęp do lustracji.

  Serdeczności.
 • @Bibrus 13:47:45
  http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/emerytury-po-40-latach-pracy-sejm-odrzucil-projekt-psl/dg29qx
 • @Jasiek 18:15:46
  zgoda , tak trzeba naciskac, ale czy to ma byc zalatwionw na wczoraj. Ile dni minelo od zaprzysiezenia, ile ?????
 • @Zbójnicki pies 18:33:09
  Szanowny Pan raczy zauważyć, że w swoim komencie z likwidacją tego całego szamba, w którym tkwimy, napisałem o tym, co trzeba zrobić i to tylko w zakresie finansów publicznych dla dobra POLAKÓW i co za tym idzie dla dobra POLSKI.
  Ja piszę jako bloger (nie oszukujmy się - ułomny). Natomiast Jarosław - Polskę Zbaw/Majdaniarz/Strategos nad strategosami/Kaczor/Mlaskacz/Jarkacz i jak go tam jeszcze zwą, babra się w tym całym szambie, o którego rozmiarach nawet możemy nie mieć pojęcia (może pan Wrzodak ma trochę, ale też nie całe, Ś.P. Andrzej Lepper miał chyba (na swoje nieszczęście) większe. Wysłanie PAD-a do Chin i rozprawa (nocna zmiana po raz n-ty) z Trybunałem Konstytucyjnym to ruchy polityczne i geopolityczne o których nawet nie wspominałem (w komentarzu, bo w jednym z moich wpisów pośrednio tak) i które mało kto mógł przewidzieć. Bez ich wykonania, które stanowią "padgatowkę" do wprowadzenia korzystnych zmian nie ma co myśleć o zmianie rzeczywistości. Można oczywiście mącić jak Petru (o dupę potłuc ekonom moim zdaniem) z 3x16, ale mi się to kojarzy z zaliczaniem lolitek metodą "na ekonomistę", bo gułag dla Polaków zmniejszy się z ponad 80% na okolice 75%. Ładny postęp. Ale nawet do tego trzeba byłoby wygrać wybory. Ot, taka drobnostka. A okupanci łatwo nie odpuszczą. Widać to chociażby po tym kociokwiku jaki robią ich popyrgańce w ścierwomediach.
  Nie żebym bronił JK i PiS (trochę tak - siłą rzeczy) ale jak zrobią jeden nieuważny krok, to będzie drugi "Smoleńsk", a większość będzie myślała, że to znowu te Ruskie. Oczywiście komu jak komu, ale Panu nie muszę chyba przypominać, że co aktywniejsi przedstawiciele mniejszości /myślących inaczej spotkają się z "seryjnym".
  Czy wystarczająco naświetliłem Panu sprawę?

  Gorąco pozdrawiam.
 • @Jasiek 19:13:28
  tak czy siak, dajmy im troche czasu, na rozliczenie mamy pelne 4 lata
 • @Zbójnicki pies 19:35:09
  Jestem tego samego zdania.
  Zaczęli, powiedziałbym, z głową.

  Ale i tak żałuję, że Polacy nie poparli masowo Kowalskiego a potem RN. ZUS byłby zlikwidowany... ach...
  Ale poczekam.
 • @Jasiek 20:47:33
  ja jestem przekonany ze i z ZUS-em cos PIS zrobi, co to nie wiem ale cos musza wymyslec

  ps.
  czy nam sie to podoba czy nie, ani teraz ani za nastepne 4 lata nic nowego (partia) sie nie pojawi.To ze weszyly do sejmu takie Kukizy czy Nowoczesne to "folkolor" jak w kazdych wyborach (vide Palikot poprzednio).
  Nie mam nic przeciw temu aby sie cos ciekawego pojawilo ale na to trzeba kasy,kasy i jeszcze raz kasy.
  Wiec niektorym pozostaja marzenia a te nic nie kosztuja 8-)))))
  obejdzie sie bez kasy
 • @Jasiek 14:19:15
  Dzięki za zrozumienie i trafny komentarz.
  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 14:29:43
  Twój komentarz oznacza, że nie ma żadnego wyjścia.
  Radzę poczytać wypowiedź "Jaska".
  Pozdrawiam.
 • @Oficer Prowadzący 15:05:30
  Co do PSL-u czyli partii korytowej to w pełni się zgadzam, natomiast ocena mojego wpisu została dokonana przez Ciebie dość niesprawiedliwie.
  Pozdrawiam.
 • @Andrzej Tokarski 15:17:45
  Tak, ostatnia nadzieja w tym, że PIS może zrobi łaskę i obniży wiek emerytalny, szczerze? Wątpię ale nadzieja zawsze umiera ostatnia.
  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 16:13:53
  Cześć, dobrze Cię znowu widzieć na moim blogu.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @wolidar 16:47:06
  Oczywiście-należy raz na zawsze skończyć z chorymi przywilejami. Dalej-
  nie idzie o PSL jako wnioskodawcę ustawy lecz o samą treść tejże ustawy i możliwość jej wprowadzenia pod obrady.
  PSL powinno zniknąć na dobre to chyba jasne.
  Pozdrawiam.
 • @Zbójnicki pies 17:53:46
  To nie jest bezzasadny lament, to jest pokazanie jak PIS zaprzepaścił szansę na zrobienie porządku z emeryturami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY