Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Refleksje powyborcze.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bojkot wyborów nieskuteczny. Nie tędy droga na uzdrowienie polityki.

Nie sprawdziły się nawoływania do bojkotu wyborów. Prawdą jest, że prawie połowa nie wrzuca kartek do urn ale wynika to raczej z braku zainteresowania polityką jako taką.

Chcąć mieć wpływ na realne zmiany w kraju należy podejmować konkretne działania, należy się organizować i tworzyć byty polityczne a nie nawoływać do bojkotów, które są wołaniem na puszczy.

PIS zgarnia wszystko, wszystko-to znaczy całą tę zgniłą żabę pozostawioną przez afarzystów i zwykłych szubrawców. Połknięcie tego wszystkiego bez mądrej i wywarzonej strategii może przyspieszyć kolejne wybory, choć myslę, że Kaczor drugi raz dobrowolnie władzy nie odda.

Kukiz wchodząc w deal z PIS-em będzie musiał mocno pilnować swoich posłów, aby się zbyt szybko nie rozpierzchli do innych formacji-szczególnie do formacji Kaczyńskiego. Jeżeli uda Mu się utrzymać towarzycho razem i mądrze lawirować to następne wybory mogą być jeszcze bardziej owocne.

Petru to odprysk PO, będzie pompowany przez łże media tak jak onegdaj Tusk z ferajną. Na wzmocnienie dostanie desantowców z tonącej PO i nowe "mięsko" z "Razem", które będzie wtórować w wielu projektach. Pajac z Biłgoraju miał w jednym rację to projekt "banksterów".

PSL partia, która nigdy nie zasługuje na przekroczenie progu ale zawsze go przekracza. Wystarczy zrobić porządek w różnego rodzaju agencjach rolnych, izbach wiejskich, kołach gospodyń, tudzież innych tłustych w stanowiska baz ludowców na wsiach i będzie posprzątane. Myślę, że PIS jest w stanie zagospodarować te 5,2 % głosów rodzin ludowców rozbijając sitwę od dołu.

Korwinowi nie pozwolą na zbyt wiele, ponieważ Jego pomysły są zbyt radykalne-uderzają w cały układ. Gdyby dostał upragnione 5% to mogłoby być ciekawie.

PO nie doznało porażki, po-takich ośmiu latach-ich miejsce widziałbym z dala od polityki, poza Sejmem i Senatem. Mam nadzieję, że Kaczor nie będzie zwolennikiem drugiej grubej kreski i winni znajdą się tam gdzie jest ich miejsce-a tłumy ich, tłumy. Swoją drogą te ponad 20% doskonale obrazuje szeroki wachlarz uzależnień i powiązań pasożytujących na narodzie.

Trzymając za słowo Kukiza kibicujmy sentencji, którą wypowiada

..."za dwa lata ten system musi pęknąć..."

I mniej więcej tyle mamy czasu na zbudowanie czegoś z czym będziemy mogli się identyfikować, bez szkody dla sumienia i portfela.

Narzekania, marudzenia, kłótnie, spory i bojkoty nie wyniosą Polski na należną jej pozycję w Europie i świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • WPS
  Pana refleksje powyborcze w dużym stopniu są moim zdaniem nieuzasadnione, a wnioski naciągane.

  Skąd pan wie, że ci co nie poszli do wyborów, nie interesują się polityką? A może wręcz odwrotnie? Znam bardzo wiele osób, które interesują się polityką, a nie poszły na ustawkę głosowania( ja np. do nich się zaliczam).

  To, że w życiu politycznym trzeba być aktywnym i się organizować, to truizm. Istotnym jest dopiero wokół jakich celów się organizować i w jaki sposób być aktywnym. Na przykład należy raz na zawsze oddzielić działalność religijną od politycznej, cele narodowo-patriotyczne od celów hierarchii KK, zerwać z praktyką marszowo-wiecową na rzecz praktyczno- państwowej i narodowej, np. organizując Straż Narodową; skupić się na koordynacji działalność elektronicznych mediów narodowo-patriotycznych; przez inicjatywy kulturalne, oświatowe, naukowe i biznesowe normalizować stosunki z Rosją, Białorusią i Grupą Wyszehradzką; zwalczać szowinizm banderowski; przeciwstawiać się planom instalacji w Polsce wojskowych baz amerykańskich itd.

  PSL jest obecnie konformistyczną partią władzy, ale nie należy zapominać, że w jej szeregach jest większościowy udział etnicznych i kulturowych Polaków. A zatem należy współpracować z PSL i pozyskiwać tę partię dla realizacji celów narodowych i starać się wpływać na przekierowanie konformizmu tej partii w pragmatyzm narodowy. Pana sugestie, aby PSL został zastąpiony zażydzonym PiSem dają dużo do myślenia o panu.

  Ruch Kukiza jeśli może coś dobrego zrobić dla siebie, a głownie dla Polski, to nie wchodzić w koalicję z PiS, gdyż powtórzy los Samoobrony. Ruch Kukiza może być przyczółkiem do zbudowania szerokiego ruchu narodowo-patriotycznego pod warunkiem nie łączenia się z PiSem nawet nieformalnym sojuszem oraz pod warunkiem oczyszczenia się wewnętrznego z karierowiczów, kryptosyjonistów i kryptobanderowców.

  Zatem rzeczywiście Polacy najbliższych dwóch lat nie moga zmarnować, ale na pewno odradzałbym im takich doradców jak szanowny pan i proponowane przez pana scenariusze i koalicje.
 • @stanislav 12:44:44
  PSL jest partią "korytową".
  Interes partykularny jest zawsze ważniejszy niż dobro wspólne.
  Udowadniają to od wielu wielu lat.
  Precz z PSL-em.

  Normalizacja stosunków z Rosją? Oczywiście tak.

  PIS jest taki jaki jest, istnieje tam frakcja patriotyczna i w niej nadzieja, czas pokaże jaki będzie mieć wpływ na Jarosława. Niezaprzeczalnym plusem jest to, że odsunęli PO-PSL, nikt inny nie był w stanie tego dokonać, oczywiście w obecnym układzie.
  A, że układ trza zmienić, zastąpić czy wręcz wywrócić to osobna sprawa na odrębny wpis.

  Zadaniem Kukiza winno być przetrwanie w jak największej ilości posłów do kolejnych wyborów.

  Ja osobiście jestem zadowolony z faktu, że PO-PSL zostało ukarane za rządy arogancji i pychy, szkoda, że w tak słaby sposób.
 • @stanislav 12:44:44
  Tu masz Pan zestawienie sukcesów PO, których realizacja bez udziału PSL byłaby niemożliwa.

  1) Afera taśmowa;
  2) Afera hazardowa;
  3) Afera wyciągowa;
  4) Afera stadionowa;
  5) Afera autostradowa;
  6) Afera stoczniowa;
  7) Afera Amber Gold;
  8) Afera Elewarru;
  9) Afera z informatyzacją MSW;
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci);
  12) Afera z celowym opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych;
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł);
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i o 2 lata u mężczyzn;
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł);
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko;
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców;
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych;
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo;
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa);
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej;
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!);
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego;
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego;
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO;
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej;
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń;
  31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066);
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi;
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS, do jakich doszło w latach 2008-2013;
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych;
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty);
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie!);
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych, takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego kraju;
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej;
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).
  43) Afera solna. Zamiast soli spożywczej jedliśmy sól przeznaczoną do posypywania dróg. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.
  44) Afera lekowa. Przez bierność kolejnych rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wywieziono leki o wartości 5 mld. zł. Medykamenty trafiały m.in. do niemieckich aptek, a polski pacjent szukać musiał droższych zamienników.
 • @Bibrus 13:49:41
  Twoje refleksje zawarte w notce oddają także moją ocenę obecnej sytuacji. Ten kto zaraz po wyborach,zamiast okazać choć minimum życzliwości zwycięzcy, psioczy i (przepraszam) ryje pod nim, nie może mieć czystych intencji.
  Osiągneliśmy rzecz, wydawało by się niemożliwą do zrealizowania, odsuneliśmy od koryta złodziei i sługusów obcych i wrogich nam nacji.

  Ale jeszcze może ważniejszą rzeczą jest to, że teraz będziemy mieć czas i możliwość na pracę nad tzw. trzecią drogą. Nie ma już argumentu, że przed wyborami itp.

  Wiemy przecież, że PIS to nie sami patrioci i naszym obowiązkiem teraz będzie przypilnować, aby oczyścić tą partię, a jeśli się tego nie da zrobić to zorganizować trzecią siłę, na czym przecież tak bardzo zależało właścicielowi tego portalu.
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 13:49:41
  Ale co pan chciał tym wykazać w kontekście mojego komentarza?
 • @Spokojny 14:08:44
  A to pan nie wie, że z tego "pilnowania" PiSu i Porozumienia Centrum ( bo sam J.Kaczyński wczoraj podsumowując sukces odwołał się do dziedzictwa PC) nic nie wychodzi już od ponad 20 lat? To naprawdę zabawny "optymizm"
 • @stanislav 14:59:27
  Czyż nie lepszy jest ten(jak go określiłeś) zabawny "optymizm", niż ta banda przy korycie?

  Pozdrawiam.
 • @Spokojny 15:32:52
  Może Pan wie, która banda jest lepsza: ta oderwana do koryta, czy ta, która za chwile się do niego dorwie ( a nawet już przy nim jest)? Bo ja nie rozróżniam :)))
 • @stanislav 12:44:44
  Podobnie jak @stanislav znam osoby, które regularnie głosowały, a tym razem zbojkotowały tą "ustawkę głosowania".
  Typowym argumentem było: "Oni już się wybrali".

  Byłem więc przygotowany na frekwencję bardzo niską, może i poniżej 40%.
  Pierwsze więc, co mnie zaszokowało, to oszołamiająco wysoka frekwencja - ponad 51%. Skąd???????
  To prawda, że Kościół szczególnie aktywnie zachęcał do głosowania, ale żeby miał aż taki wpływ?

  Drugie, co mnie zaszokowało, to praktyczny brak reakcji wyborców PO-PSL na rujnujące dla Polski, zdradzieckie i grabieżcze, pozbawiające Polskę suwerenności, a państwo dóbr wspólnych Narodu, w tym praktycznie Państwa, powagi jego instytucji i uczciwej administracji (na rzecz skorumpowanej biurokracji), a obywateli własności i podmiotowości przez faszystowsko-satanistyczno-lewacką, bezkarną i uprzywilejowaną ponad sprawiedliwe prawo patokrację.

  Szokuje, że PSL pozostało praktycznie nietknięte, a PO ledwie coś więcej jak podzielone i to podzielone z wyłonieniem się skrajnie zdradzieckiej, bankstersko-złodziejsko-oligarchcznej "nowoczesnej PO" - której miejsce jest przeważnie na ławach oskarżonych i szubienicach, czy "pozornie antysystemowej PO".

  W sumie ich siła to dalej tyle co "zwycięski" PiS, a przy przy prawdopodobnym wspomożeniu wrogimi kapitałami i mediami, sądami i "służbami" łatwo przewidywać ich dążenia do utrwalania ich bezkarności, a nawet odgrywania dalszej istotnej roli w polityce.

  A do tego "zwycięski PiS", który ustami swojego lidera głosi wszem i wobec przebaczenie i grubą kreskę wobec pokonanych. Tylko dopisać: "My waszych nie będziemy ruszali, to i wy się naszych nie czepiajcie".
  A więc potwierdzenie ustawki, potwierdzenie, że sprawiedliwość idzie w kąt, że "demokracja fasadowa", a więc faktyczny faszyzm - korporacjonizm-syjonizm-globalizm trwa.

  A jak tak, to i media pozostaną bez większych zmian i rozwalanie Państwa będzie postępowało zgodnie z życzeniem tych wszystkich wrogich mocy, które chcą jego likwidacji.

  Już widać, że "góra urodzi mysz",
  że po początkowej zmianie narracji medialnej i pewnym "poluzowaniu śruby" przyjdzie jej dokręcenie i "wymiana batmanów" (choć i starzy przetrwają w niezłej kondycji),
  że dalej demokracja będzie fikcją a oligarchia będzie rosła w siłę, a (jej) ludzie (promile w stosunku do ogólu) będą żyli dostatniej kosztem niszczonej inteligencji i klasy średniej, małego i średniego biznesu, kosztem systemowej i zakorzenionej w UE demoralizacji
  (a występowania z UE dalej nie będzie).
 • @ Autor
  Tekst dowodzi jedynie braku wiedzy z najnowszej historii IIIRP i ogromnej niefrasobliwości politycznej.

  Przerabia Pan lekcję z IIIRP już 25 lat i to czynnie, bo cały czas uczestniczy Pan w zajęciach lekcyjnych. I wychodzi na to, że musi Pan repetować klasę następne 25 lat bez widoków na jakikolwiek efekt końcowy.

  Przypominam:
  PiS już rządził i w okresie swoich dwuletnich rządów zadłużył Polskę bardziej, niż PO w ciągu kolejnych dwu lat (czy nawet w dowolnie wybranym dwuletnim okresie ich rządów).

  PiS zlikwidował 40% podatek PIT, czyli wywianował bogatych kosztem biednych, bo to biedni w podatkach pośrednich musieli uzupełnić budżet państwa o uzyskane dochody bogatych kosztem zmniejszenia im podatków.

  Zakup litewskiej rafinerii w Możejkach (2006r) z polecenia USA. Straty budżetu IIIRP pokryli kupujący olej napędowy po wyższej cenie (w tym celu została zrównana z benzyną).

  PiS rozpoczął prywatyzację służby zdrowia.

  PiS podjął decyzję o rezygnacji Jamał II, a więc Rosja ułożyła rurę na dnie Bałtyku, a Polska straciła opłatę przesyłową, ale PiS wykonał polecenie żydostwa USA (http://wps.neon24.pl/post/105425,zydow-wojny-gazowe-z-rosja-walcza-i-placa-polacy)

  J.Kaczyński przed wyborami w 2005r. składał obietnicę w żydowskiej Fundacji S.Batorego (założona w 1988r. przez Sorosa w NY, pełni funkcję sanhedrynu na Polskę), że gdy zostanie premierem usunie z sejmu Samoobronę i LPR. Słowa dotrzymał. Jest więc politykiem wiarygodnym – wiarygodnym dla Międzynarodowego Żyda. W chęci wywiązania się z danej obietnicy był na tyle zdeterminowany, że już po dwu latach rządów (i zadłużania Polski) zrezygnował z władzy.

  Wspólny taniec radości z podpisania traktu lizbońskiego (Tusk, L.Kaczyński) - całkowite zrzeczenie się suwerenności

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/1184805_717332921617240_2009373724_n.jpg

  Podpisując traktat lizboński L.Kaczyński (PiS) mógł zażądać od NRF:
  a) podpisania międzynarodowego traktu o granicy na Odrze i Nysie
  b) wypłaty odszkodowań wojennych
  c) przyznania 2 mln Polakom w NRF statusu mniejszości narodowej jaki posiada 150 tys. mniejszość niemiecka w Polsce
  Nie podjęli żadnego z tych punktów

  Jak na dwa lata żydo-rządów PiS to chyba nie mało?

  Przez 25 lat nie zdążył się Pan nauczyć, że wszystkie wybory w IIIŻydo-RP żydo-reżim kontroluje i ustawia. I w organizowanych przez siebie wyborach władzy nigdy i nikomu nie odda.
  Teraz miało wygrać PiS, bo tak chciał Miedzynarodowy Żyd z USA, który w rejonie Europy nasila antyrosyjską politykę. PO była zbyt mało antyrosyjska. Sytuacja gospodarcza Polski i Polaków nie ma tu najmniejszego znaczenia, nie liczy się.
 • @Spokojny 14:08:44
  Dzięki za ten głos rozsądku.
  Pozdrawiam.
 • @miarka 17:55:18
  Właśnie dlatego powstał mój wpis na blogu Trybeusa o "grubej kresce Jarosława".
  http://trybeus.blogspot.com/2015/10/gruba-krecha-jarosawa.html

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 19:53:52
  Proszę Pana lub Pani,
  znam od dawna i bardzo dobrze główne grzechy PIS-u.
  Jednakowoż co można zrobić innego niż mieć nadzieję i dać tę ostatnią szansę? Bojkot przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Rewolucja? Kim i za co? Trzeba być realistą.

  Od wielu lat, co jakiś czas, pojawiają się i znikają w sieci różnego typu recepty, programy inicjatywy i ruchy, które znikają równie szybko jak powstały. To wszystko nazywane jest zawsze tak samo-jesteśmy jedynymi prawdziwymi Polakami, patriotami, idealistami itd. To wszystko można tylko o kant d...y rozbić. Żadna z tych inicjatyw nie zdołała nic zmienić, ba nawet nie zaistniała politycznie. W PIS jest maleńka grupa osób godnych zaufania o zdecydowanie i prawdziwie polskich korzeniach i to w nich wierzę to im daję szansę. Skoro wygrali te wybory i będą rządzić to co Pan lub Pani proponuje? Przyglądanie się?
  Ja proponuję wspierać zaufanych ludzi, którym należy umożliwić "spolszczenie PIS" tak, by formacja ta mogła służyć narodowi i państwu.
  Szanse? Tak są minimalne ale są i trzeba w nie wierzyć.

  Współczesna geopolityka nie daje zbyt wiele miejsca dla budowania od podstaw nowego, normalnego i niezależnego państwa w środku Europy.
  Dlatego trzeba korzystać z każdego, nawet najmniejszego zwycięstwa i trza umieć je wykorzystać, nawet choćby było to tylko odsunięcie od koryta jednej strony tej samej sitwy.

  PIS ma u mnie rok na uwiarygodnienie własnych posunięć, jeżeli wrócą w stare tory dawnej, obcej nam retoryki, to będę, jak wielokrotnie to już bywało, ich zagorzałym oponentem.

  Niestety na dziś jesteśmy zbyt słabi, by myśleć o samostanowieniu bez wsparcia się na solidnych partnerach zza granicy. Może kiedyś urośniemy tak mocno, że sami zapewnimy sobie niezawisłość. Oby.

  I nie sądzę, że USA to idealne i jedyne rozwiązanie, skłaniam się raczej ku polityce równowagi i mądrego dobierania partnerów w ramach klucza odpowiedniego do aktualnej sytuacji geopolitycznej.

  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 23:44:29
  Witaj

  W polecanym tekście piszesz:
  "Kto jest w stanie zbudować nową narodową i całkowicie polską przestrzeń polityczną zdolną do
  wykreowania partii politycznej-bez obcych-nie tylko wpływów?
  Nikogo takiego nie ma i nic takiego nie widzę".

  To dobry punkt wyjścia by już zacząć szukać. Może wśród tych, co ich komitety wyborcze nie zdobyły rangi krajowych?
  Np. "Obywatele do Parlamentu" mają ciekawy program, a i ciekawe postacie?
  W ogóle organizacje i ruchy obywatelskie to mimo postępu wciąż wielka dziura do zapełnienia aktywistami i woluntariatem. Kontrola władzy i mediów, oraz aktywne reagowanie na wszelkie nieprawidłowości to podstawa demokracji.

  I to jest pilne od już. Naciski na PiS (cokolwiek by chciał dla Polski dobrego robić) będą a nawet z pewnością już są. Mimo że prawie 20% wyborców na nich głosowało, to zaufania do nich nie można mieć żadnego, więc już trzeba zaczynać śledzenie każdego ich kroku.
 • @miarka 00:13:05
  Dzięki, właśnie o to idzie.
  Jeżeli PIS "skrewi"-to już musi być nowa i zorganizowana siła polityczna, gotowa przejąć tyle głosów, by móc mieć realnych przedstawicieli w Sejmie.
  W nowych wyborach.
  "Une"-mając nawet pełnię władzy, natychmiast budują opozycję.
  Trza się uczyć i trzeba chcieć to robić a mamy od kogo.
  Mój czas dla Jarosława to jeden rok.
  Pozdrawiam.
 • @miarka 00:13:05 Pytać co może zrobić jeden człowiek, czy zastanowić się, co razem z nim można osiągnąć
  "Kto jest w stanie zbudować nową narodową i całkowicie polską przestrzeń polityczną zdolną do wykreowania partii politycznej-bez obcych-nie tylko wpływów?

  Budować nową polską przestrzeń polityczną w oparciu o projekt Ustawy o szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej),

  Proponowana Ustawa o szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która zobowiąże wszystkie osoby piastujące lub obejmujące urzędy w strukturach władzy państwowej, począwszy od Prezydenta RP, ministrów, parlamentarzystów, euro-parlamentarzystów, sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu i sądownictwa, prokuratury, NIK, IPN, policji, funkcjonariuszy samorządowych, do złożenia oświadczenia, na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem skutków karnych oraz groźby utraty praw publicznych, obywatelskich i utraty praw honorowych, że:

  1. są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań względem ośrodków i obcych służb, w tym wywiadu gospodarczego, włączając wywiad typu korporacyjnego.

  2. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z jakimikolwiek ośrodkami i grupami lobbystycznymi, których działanie byłoby szkodliwe dla Państwa Polskiego Narodu i jego obywateli.

  3. Są wolni od wszelkich uwikłań lub/oraz zobowiązań, które mogłyby wynikać z faktu odbytych studiów lub szkoleń finansowanych przez fundacje, zagraniczne agencje rządowe lub różnorakich sponsorów, tak krajowych jak i zagranicznych.
 • @skała 02:50:58
  Twoja propozycja owej deklaracji czy przysięgi jest bardzo ważna.
  To tak trochę na wzór rozwiązań z przedwojennych zapisów ustawowych gdzie za defraudację publicznego grosza groziła...kara śmierci.
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 10:20:08 i @skała 02:50:58
  Mówimy o "oświadczeniu, na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem skutków karnych oraz groźby utraty praw publicznych, obywatelskich i utraty praw honorowych".

  Karane byłoby więc złożenie fałszywego oświadczenia. To mało jak na surowe, odstraszające przed składaniem takich oświadczeń kary.

  Zarazem to za dużo jak na stan zaszłości, bo to w praktyce tyle, co "gruba kreska".
  Ta gruba kreska dotyczyłaby i spraw majątkowych - jakichś form dziedziczenia "owoców" podobnych zbrodni przodków i spadkodawców. To nie są uwikłania, a kontynuacja demoralizacji jest. Trzeba więc i wyraźnych zapisów prawnych o tym dziedziczeniu, a dopiero składania oświadczeń w tym temacie.

  Reasumując to nie unikniemy karania zdrad i przeniewierstw, oraz przestępstw już dokonanych, zwłaszcza zbrodni korupcji urzędników państwowych (materialnej i politycznej), całej biurokracji.
  To za nie muszą być kary najsurowsze.
  Przysięga dopiero później. Jej znaczenie to tyle, co zgoda na najwyższy wymiar zaostrzenia kar za ukryte zbrodnie przeciw Państwu i Narodowi już dokonane.

  Najpierw musi więc przyjść same surowe prawodawstwo, samo ściganie tych zdrad i przeniewierstw, oraz przestępstw już dokonanych.
 • @Bibrus 13:49:41
  bardzo ciekawa litania afer. Można z całą pewnością uważać , ze głównym odpowiedzialnym jest Donald T. Tymczasem dziś w wywiadzie radiowym Waszczykowski stwierdził, że PiS poprze przedłużenie kadencji Tuska na stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Powinni raczej zabiegać o jak najszybsze zakończenie jego kadencji , aby można postawić go przed sądem/Trybunałem Stanu.....

  Raczej potwierdza się stara zasada : wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych.
 • @prawi co wiec 21:27:01
  Witaj,
  faktycznie Waszczykowskiemu od zwycięstwa poprzewracało się we łbie chyba, że...chodzi o trzymanie Dunka jak najdalej od Polski.
  A to już jest dość mądre.
  Oczywiście Wronki albo Rawicz pozostają aktualne, bez przedawnienia.
  Pozdrawiam.
 • @miarka 14:33:41 Ta Ustawa nie byłaby "grubą kreską". Ta Ustawa, m.in., załatała by obowiązującą dziurawą Ustawę lustracyjną.
  Poza tym "gruba kreska" była de facto kreską przerywaną.

  Projekt Ustawy został zweryfikowany pozytywnie, chociażby poprzez całkowite przemilczenie przez polityków, jak i przez media, co również wskazuje na konieczność wprowadzenia.

  Nie wszystkie niepowodzenia oraz skandale w polityce i w gospodarce, oraz dwuznaczne układy polityczno-gospodarcze dają się wytłumaczyć niekompetencją, brakiem doświadczenia i wyobraźni, lub brakiem wizji i koncepcji funkcjonowania państwa
 • @miarka 14:33:41 Ustawa zawiera pytanie, którego nie ma w Ustawie lustracyjnej, tj. o współpracę ze służbami obcego wywiadu!
  Proponowana Ustawa jest zarazem uzupełnieniem/ poszerzeniem oświadczenia lustracyjnego, nie narusza niczyjej godności osobistej, stwarza „cywilizowane warunki - zgodne tak z Dekalogiem jak i uniwersalnym prawem naturalnym” (cytat za śp. Ojcem Profesorem Mieczysławem Krąpcem, 2005 r.) - do bezbolesnego zneutralizowania ewentualnych błędów i słabości z przeszłości i uwolnienia się od , związanych z tym, ewentualnych uwikłań lub zobowiązań.

  W/w Ustawa jest priorytetowa względem lustracji, nie wstrzymuje lustracji, nie oznacza tzw. grubej kreski, natomiast zaakcentuje pozycję Polski jako suwerennego Państwa w negocjacjach na arenie międzynarodowej.

  Treść Ustawy o lojalności i szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej) jest rozwinięciem przemilczanej przez liderów AWS i w konsekwencji zaniechanej w 1997 r. , korekty Karty AWS, tj. Rozdział IV, punkt 5 dotyczący zasad wyłaniania kandydatów z listy AWS do Parlamentu RP).

  W/w Korekta Karty AWS dotyczyła uzupełnienia oświadczenia, składanego przez kandydatów z listy AWS do Parlamentu RP, o treść: „ że nie byli i nie są współpracownikami lub pracownikami służb specjalnych obcego wywiadu w tym wywiadu gospodarczego” gdyż wersja pierwotna uwzględniła wyłącznie deklarację o czas przeszły i tylko o współpracę i działalność w służbach specjalnych PRL i WSI.
 • @skała 02:59:24 i wcześniejsze
  Można jak powyżej piszesz:
  „Budować nową polską przestrzeń polityczną w oparciu o projekt Ustawy o szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej)”
  ... a zaraz za tym karać i karać i pozbawiać majątków i skazywać na zapomnienie. W intencji, że zostaną sami kryształowi i już się zacznie dobrze i patriotycznie.
  Jest w tym myśleniu błąd, bo zaraz przyjdzie „opór materii”, przyjdą ideologie, które zechcą bronić „praw złoczyńców” – przewrotnie podciąganych pod „prawa człowieka” (które zresztą też są ideologią - wymyśloną po to, by ich ludzi pozbawiać, na zasadzie "kto daje, to i zabiera").

  Nie zrozumiałeś idei tego, co ja napisałem. Ja nie neguję tego co piszesz żebyś mnie musiał przekonywać rozwijając temat.
  Problem widzę w tym, że to wciąż nic nie zmienia. Wciąż jest samo w sobie prawem dla prawa i władzą dla władzy, czy polityką dla polityki (a uprawiania partyjniactwa i prywaty w tle), zamrożeniem życia dla celów spekulacji antropologicznych i manipulacji opartych o fałszywą narrację rzeczywistości zwłaszcza motywowaną ideologicznie.

  Podkreślę, że zaczynać trzeba od przywracania kar, ale i to nie wszystko. To już egzekucja prawa, ale dalej litery prawa. Musi przyjść zrozumienie całej ohydy uczynków, których dopuszczali się ci od których teraz składający oświadczenia się odżegnują. Bez tego nie będzie parcia na ściganie oświadczeń fałszywych, będzie sprowadzanie całej sprawy do ścigania upiorów przeszłości, do gołych rozliczeń i zemsty, wobec których zaraz zaczną się budzić „ludzkie uczucia”, patrzenie na to wymierzanie kar jako akt samoistny, wyizolowany z rzeczywistości, a więc już jako krzywdzący, a nie będący całością dzieła sprawiedliwości - winy i kary.

  Podkreślę: prawo nie zbawia – choćby najdoskonalsze. Kary muszą być wychowawcze i zrozumiały musi być stan docelowy. Nam trzeba przywrócenia sprawiedliwości. Musi też od razu przyjść cała przemiana myślenia ku służbie człowiekowi i własnym ludzkim wartościom.

  Jak do tego dochodzić to sprawa znacznie trudniejsza jak ustanowienie prawa i liczenie, że będzie samograjem. Prawo bez nadrzędnej nad nim sprawiedliwości nie znaczy nic - nie jest w stanie wyegzekwować nawet prawdy, czy służby dobru, kiedy to podstawa naszego człowieczeństwa.

  Tak w ogóle to zależności tu występujące zamierzam szerzej opisać w specjalnej notce, bo wiele spraw tu się łączy.
 • @skała 02:59:24
  Dodam, że uzupełnienie przysięgi państwowej o oświadczenie pozostawania w lojalności wobec Państwa i Narodu Polskiego osób z przestrzeni politycznej które proponujesz musi być jeszcze rozbudowane o być takie rzeczy jak :

  - Że ma konta bankowe wyłącznie w bankach polskich (ze 100% kapitałem polskim (poza „operacyjnymi” dla transakcji zagranicznych)).
  - Że nie jest obciążony długami i poręczeniami.
  - Że nie ma zobowiązań, czy powiązań biznesowych, ideologicznych, mafijnych itp., rodzinnych, towarzyskich czy tp., czy organizacyjnych dotyczących osób, które posiadają któreś z listy w/w obciążeń i związków.
 • @miarka 20:23:17
  Proponowane powyżej uszczegółowienia są właściwe.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY