Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Andrzej Duda jak "JFK".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobieństwo w prowadzeniu kampanii i zwycięstwo.

"...Dopiero kiedy wieją przeciwne wiatry, można powiedzieć, czy człowiek albo kraj jest odważny i nieugięty"...
John F. Kennedy.
Zwycięstwo.
Mamy nowego prezydenta.
Jak już wcześniej pisałem-głosowałem na Dudę w myśl apelu pana Grzegorza Brauna.
Gdy opadną pierwsze emocje zacznie się ciężka i mozolna praca, nowowybranego prezydenta z ułomnościami systemu.
Media meinstreamowe już zaczynają szarpać zwycięstwo na strzępy. Jednakowoż machina ruszyła i wstrząsnęła posadami, nie tylko PO-PSL ale również całej UE.
I tak ma być, nadszedł czas na koniec poniewierania narodu-najbardziej doświadczonego przez historię i sąsiadów nie zapominając o rodzimych zdrajcach.
Czy Duda podoła? Zapewne będzie bardzo trudno. Wsparcie narodu pójdzie w parze z realizacją obietnic wyborczych tylko gdy te będą konsekwentnie realizowane.
Koniec z pracą do śmierci, koniec z umowami śmieciowymi, koniec z miliomnową emigracją, koniec polityki zagranicznej na kolanach, koniec sitwy, koniec układu.
Realizacja tych losowo wybranych postulatów będzie możliwa dopiero wtedy, gdy ludzie zaczną się nawzajem szanować w myśl słów "JFK"
..."Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"...
Najważniejsze to pamiętać o tym, że zwycięstwo Dudy jest dopiero pierwszym, malutkim kroczkiem do odnowy Ojczyzny.
Pełnia zwycięstwa nastąpi dopiero po całkowitym odsunięciu od rządzenia skompromitowanej PO-PSL.
Do jesieni jeszcze dużo może się zmienić.
Większość w Sejmie i prezydent z obozu władzy, będzie początkiem sprawdzianu dla PIS jaką tak naprawdę jest partią.
Czy będzie kolejną magdalenkową kontynuacją dawnego układu czy też wzniesie się na wyżyny i umieści Polskę na należnym jej od wieków miejscu.
Czas pokaże czy dzień Zesłania Ducha Świętego okaże się przełomem na miarę i wielkość tego narodu.

KOMENTARZE

 • @Rena Starska 16:20:24
  Droga Pani,
  ja również oczekuję dokładnie tego samego.
  Jak będzie, czas pokaże a życie zweryfikuje.
  Pozdrawiam.
 • @Rena Starska 16:20:24
  Szczęść Boże Prezydentowi Elektowi, Polakom i Polsce!

  i naszym blogerom jak też komentatorom ze o właścicielu oraz administracji nie wspomne
 • NIe obrażaj JFK
  JFK we własnym kraju został publicznie zamordowany za to, że sprzeciwił się banksterom i podpisał dekret o emisji prawdziwego amerykańskiego dolara, a tym samym sprzeciwił się siłom, które go powołały na urząd prezydenta USA.

  Dudzie życzę jak najlepiej, ale dopóki Duda nie podpisze ustawy przywracającej Polsce własną złotówkę, dopóki nie przeciwstawi się systemowi, który go na ten urząd powołał - a pole do popisu (nie mylić z POPiSem) ma wyjątkowo wielkie, dopóty wszelkie porównania z prezydentem Kennedym są, delikatnie mówiąc, zupełłnie nie na miejscu.
 • Autor
  Z tym JFK to przesadziłeś, Bibrusie!
 • @Bibrus 17:26:54
  Zacny tekst , proszę tylko naszego obecnego nie porównywać z tym demokratą gamoniem .Ave i 5*.
 • //..."Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"...//
  Niezależnie od tego kto to powiedział, to powinno być mottem każdego obywatela - patrioty, który chce żyć w normalnym, i przyzwoitym kraju. Oczywiście w sensie co Ty możesz zrobić dobrego dla ogółu społeczeństwa, czyli swoich bliźnich. Akurat tak się składa, że powiedział to John Fitzgerald Kennedy. Serdecznie Pozdrawiam. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Rena Starska 16:20:24 //Oczekuję..., ale czy otrzymam?//
  //Szczęść Boże Prezydentowi Elektowi, Polakom i Polsce!//. Tak, jeśli będziemy się o to szczerze modlić. https://youtu.be/rvVGNDmoC60 SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Lotna 21:06:15 //z prezydentem Kennedym są, delikatnie mówiąc, zupełłnie nie na miejscu.//
  A gdzie Ty zauważyłaś te "wszelkie porównania"? Autor tylko powołując się na te słowa daje wskazówkę, jak powinien zachowywać się uczciwy obywatel. A że akurat pasuje tu trafna wypowiedź Johna? Poza tym ile to już czasu Duda rządzi, że już zdążyłaś jego kadencję tak negatywnie ocenić? :))) Jesteś tylko Lotna czy też Szybki Gonzales?:))))))))))))) Dajmy sobie na wstrzymanie. Być może będzie miłe rozczarowanie? Czego nam wszystkim życzę. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher 13:19:01
  Właśnie taki jest przekaz postu-dzięki "Moher".

  Sceptykom chciałbym powiedzieć, że Duda po wygraniu wyborów pojechał do Częstochowy podziękować Matce Bożej, odwiedził również Kraków.
  Tak, był w żydowskiej Unii Wolności ale mam nadzieję, że to błędy młodości.
  Dajcie Mu szansę-jeżeli nie wypełni złożonych deklaracji to będę Jego pierwszym krytykiem.

  Pozdrawiam każdego komentatora, dziękuję za dyskusję-merytoryczną i tak różną od tej jaka często ma miejsce na innym portalu a zahacza o zwykłe knajpiane pomówienia.
 • @Bibrus 13:37:20 //Właśnie taki jest przekaz postu-dzięki "Moher".//
  Wszystkim nam tu chodzi o dobro naszej wielkiej rodziny, Polski. Dlatego trzeba wyjaśniać nieporozumienia wynikające z niezrozumiena. Tylko zgoda buduje :))) //Dajcie Mu szansę-jeżeli nie wypełni złożonych deklaracji to będę Jego pierwszym krytykiem.// To najlepsze, co możemy w obecnej chwili uczynić. Jest powiedzenie "pożyjemy, zobaczymy".
 • @Bibrus 13:37:20 Najważniejszy jest zdrowy rozum. On pozwala właściwie świat ten oceniać.
  Modlitwa o siedem darów Ducha Świętego
  Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne; daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej; daj mi dar umiejętności, abym wszystko odnosił do Boga, a gardził marnościami tego świata; daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą; daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, na które mógłbym być wystawiony; daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej; daj mi dar bojaźni Bożej, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej. Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty dodaj mi dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał, i dar umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości. Napełnij Duchu Święty serce moje Boską miłością i łaską wytrwania, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą. Amen.
 • @moher 14:04:59
  AMEN.
  Pozdr.
 • Nie zapominajmy....
  „Słowo TAJEMNICA jest odrażające w wolnym i otwartym społeczeństwie, dlatego my, jako ludzie, historycznie sprzeciwiamy się tajnym stowarzyszeniom i tajnym przysięgom„- John F. Kennedy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY