Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Lex iniustissima non est lex!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Apel z "Niepoprawnych".

 

Nic i nikt tak nie łączy jak troska o wspólne niepodległe państwo i jego obywateli, stąd ten apel mojego redaktora naczelnego i zarazem właściciela portalu "Niepoprawni.pl". Dziś w dobie totalnego kryzysu państwa, rzeczą najważniejszą jest jedność blogerów i komentatorów, którzy ramię w ramię winni stanąć w obronie praw najwyższych.

 

"Polacy! Jak daleko muszą odbiec standardy od tych minimalnych - wymaganych dla demokratycznego państwa prawa - abyśmy się solidarnie ocknęli? Jak wielką i jawną pogardą muszą obdarzyć Nas rządzący od 2007 roku oszuści i zdrajcy? Jak mocno i jak gęstą, śmierdzącą flegmą muszą napluć Nam w twarz?

Dziennikarze! Rozumiem, że szanujecie swoją pracę, ale jeśli zamierzacie żyć w Polsce, widzicie w Polsce przyszłość dla Waszych dzieci, to jak długo będziecie znosić mobbing waszych naczelnych, sterujących Waszymi sumieniami i mówiących Wam jaki temat podjąć, jaki nie? Czy zarabiane w zagranicznych mediach pieniądze są tak ważne aby świnić sobie sumienie, aby psuć przyszłość swoich dzieci?

Naczelni! Wam dziwię się bardziej niż waszym dziennikarzom. Jesteście inteligentni, zdolni - z łatwością znaleźlibyście sobie pracę, która z powodzeniem wyżywiła by Wasze rodziny. Rozumiem, że macie szoferów, oglądacie na żywo częściej tę POlskę, na której rzecz się kradnie, niż tą która jest rozkradana i demontowana. Opływacie w dostatkach. Jak długo będziecie kalać własne nazwiska i także znosić mobbing ze strony Waszych szefów? Być może po Waszej śmierci nie zapewnicie wszystkim swoim dzieciom dostatku..

Politycy! Gdzie Wasza misja? Gdzie powołanie? Gdzie służba dla Narodu? Wam dziwię się jeszcze mocniej! Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że realizacja wyborczych obietnic, prawdziwa praca dla Polski i Polaków tylko pomnożyła by dla Was bezwzględne poparcie?

Jak długo będziemy wszyscy przyzwalać na degenerację i likwidację naszego Państwa? Udawać że nic się nie dzieje? Jak długo będziemy tolerować na najwyższych stanowiskach ludzi, którzy bezczelnie obrażają naszą inteligencję. Jak nisko musimy wszyscy upaść aby zorientować się że upada nasze Państwo? Czy razem z tym upadkiem my również, moralnie sięgamy dna?

Panie Jarosławie Kaczyński - próbuje zrozumieć Pana opory przed popieraniem obywatelskich akcji. Co ja gadam? Próbuję zrozumieć sprawność, szybkość w zdecydowanympotępianiu takich akcji! Akcji będących odważnym wyrazem krzyku desperacji i rozpaczy ostatnich obywateli zdolnych do takich posunięć. I jakoś nie mogę. W 2010 roku obserwował Pan jak z pogwałceniem prawa zdobywano w pośpiechu Pałac Prezydencki. Przez ponad 4 lata od tragicznej śmierci Pańskiego brata obserwował Pan - obserwuje cała Polska, Świat - jak z pogwałceniem wszelkiej etyki zawodowej, z pogwałceniem praw logiki i zasad należytej staranności, z brakiem oznak jakiejkolwiek fachowości i profesjonalizmu prowadzi się "śledztwo smoleńskie". Wręcz można wysuwać tezy o jawnej zdradzie. Obserwował Pan jak wielokrotnie za oszukiwanie Polaków i pracę na ich szkodę awansuje się ludzi na najwyższe stanowiska w Państwie. Codziennie obserwuje Pan jak najwyżsi urzędnicy Państwowi łamią prawo, łamią swoje przysięgi, bo o honorze mówić nie można - oni przejawów najbardziej prymitywnego honoru nie mają.. Rozumiem że jest Pan państwowcem i ideowcem, zasadniczym politykiem - pokazuje Pan to często. Ale jak długo będzie Pan dłużny tym wszystkim kanaliom?

Czy słyszał Pan kiedyś o tzw.formule Radbrucha? Formuła ta jest podstawą instytucji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Instytucji, która w sytuacji nadzwyczajnego zagrożenia obywateli pozwala obywatelom przeciwstawić się terroryzującej go machinie państwowej. Obecna sytuacja w Polsce jest nie tylko zagrożeniem dla obywateli czy jakiejś większej grupy obywateli - obecnie zagrożone jest całe Państwo, jego podstawy istnienia. Standardy tego Państwa taplają się w błocie. Najwyżsi urzędnicy - zdrajcy - są doskonale tego świadomi - z uśmiechami na ustach wciskają nam najbardziej niewiarygodne kłamstwa i frazesy.

Podziwiam postawy osób aktywnie protestujących przed i w PKW - niezależnie od przynależności partyjnej. Gdybym tylko mógł, to dołączył bym do tych osób. Stwierdzam w sposób zdecydowany, że tak częste i mocne naruszanie standardów demokratycznego państwa prawa, bezczelność klasy rządzącej już dawno umożliwiają nam zastosowanie instytucji obywatelskiego nieposłuszeńśtwa i formuły Radbrucha. Prawo rażąco niesprawiedliwe, nie jest prawem. Osoby które w spośób rażąco niesprawiedliwy, rażąco niedbały wykonują swoją służbę nie mają nad nami żadnej władzy. Co więcej - w wielu przypadkach to nie jest nawet rażące niedbalstwo - to działania prowadzone z winy umyślnej - na szkodę Państwa Polskiego, na szkodę nas - Polaków. To My jesteśmy tu do cholery suwerenem i w sytuacji kiedy nasza służba nie jest w stanie zorganizować nam uczciwych i sprawiedliwych wyborów mamy prawo rozprawić się z tą służbą pokazując służbie i lokajom gdzie jest ich miejsce!"

Źródło:

//niepoprawni.pl/blog/gawrion/lex-iniustissima-non-est-lex

 

KOMENTARZE

 • Bardzo ważny tekst.
  coraz bardziej daje się zauważyć rozczarowanie polityką PiS, który jak się wydaje nie wsłuchuje się wcale w głosy swoich wyborców. A to najszybsza droga do następnej plajty wyborczej.
  Ja osobiście płakać nie będę...

  I jeszcze mała dygresja:

  //jazgdyni: >Trybeus - Ciekaw jestem, oczywiście, gdybyś chciał, przedrukował tekst Gawriona na NE, to by ci go puścili.

  jan patmo: A od kiedy to lewackie tłuki zgadzają się na takie przedruki?//

  Jak widać na załączonym obrazku ci "znawcy internetu" nie mają zielonego pojęcia jak funkcjonuje rzetelne dziennikarstwo i prawdziwy portal bez cenzury :))

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:27:45
  Dlatego apeluję o wygaszenie wszelakich waśni i sporów.
  Ojczyzna zagrożona.
  A to powód ad nadto oczywisty.
 • @Bibrus 13:30:05
  Ja też zawsze dążę do zgody. Ale to nie oznacza tolerancji dla antyPolaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:34:51
  Zostawmy to koncentrując się na pracy organicznej.
  Tylko zgoda buduje niezgoda rujnuje.
  Pozdrawiam.
 • @Max von Stirlitz 14:28:10
  Komentując-słuszne racje "Gawriona", jednocześnie bezmyślnie je krytykując, stajesz po stronie tychże właśnie Ziemkiewiczów. Posługujesz się ich wolą i językiem zniżając się do ich poziomu. Nie tędy droga.
  Bez wzajemnego szacunku braci blogerskiej nic nie wskóramy.
 • @Bibrus 14:34:34
  Dziwne. Komentarza nie widać, a odpowiedź na komentarz - jest.
  Czyżbyś przeniósł zwyczaje Niepoprawnych na NEon? Tam cenzurują punkcikami i trollami, albo zadaniowcami, którzy mówię ludziom wprost, że nie mają prawa głosu i nie powinni się w ogóle odzywać.

  Z takimi osobnikami chcesz budować jedność dla których, jeśli nie jesteś żydofilem, piewcą zdobyczy Izraela, demokracji amerykańskiej i doskonałości Unii Europejskiej, to jesteś lewakiem? Dla których jeśli nie popierasz banderyzmu, wyprawy kijowskiej i samego majdaniarza, to jesteś rusofilerm i kochasz Putina? Dla których jeśli nie uważasz Rydzyka za boską wyrocznię w postaci anioła mądrości wszelakiej i nie klęczysz w zachwycie przed portretem papieża, jeśli protestujesz przeciwko temu, co reprezentuje polityka Watykanu, to nie jesteś katolikiem, ani nawet chrześcijaninem, nie jesteś patriotą i Polakiem? Takimi, którzy promują artykuły bijące pianę o niczym, albo szkalujęce i kłamliwe na temat Polski i Polaków, jak dzisiejszy artykuł onegozgdyni, podczas gdy wartościowe atrtykuły gniją w piwnicy, a przedruki z NEonu są pałowane i odpublikowywane?

  Przejrzałeś na oczy na temat PiSu pełniącego rolę koncesjonowanej opozycji na straży okrągłostołowego betonu, to świetnie, moje gratulacje. Teraz proponuję się zastanowić, z kim można Polskę odbudować - czy z hipokrytami mającymi usta pełne pięknych frazesów, którzy de facto stoją na straży istniejącego stanu rzeczy?
 • Jeszcze ważniejszy tekst
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/11/22/skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp/
 • @Lotna 19:02:42
  Droga "Lotna",
  korzystam z funkcji przydatnych na każdym portalu.
  Na "NP" jest inny regulamin i tu również jest inny.
  Tam na "NP", usuwanie obraźliwych i sięgających wyraźnie poniżej pasa komentów można próbować się pozbyć tylko w jeden sposób-zwracając się do admina, tutaj robi się to inaczej, jednak wszędzie postępuję zgodnie z regulaminem.
  Gdy ktoś pisze w sposób obraźliwy to interweniuję inaczej na "NP" inaczej tu.
  Zresztą temat obrażania jest Ci bardzo dobrze znany-sama go doświadczyłaś i wiesz jak to boli.
  Droga do jedności jest bardzo długa i niebezpieczna.
  Pozdrawiam.
 • @Lotna 19:02:42
  Dotyczyło to tego samego komentatora. który w moim wątku poleciał dość grubiańsko. Ostrzegłem go i skorzystałem z funkcji blokowania, myśląc, że dopiero od tego momentu zacznie działać blokada, a okazało się, że zostało wycięte wszystko tego autora.
 • Bibrus i tadman
  W takim razie przepraszam, Bibrusie. Przyczepiłam się niepotrzebnie, że nie ma notki Herr Stirlitza, bo wydawało mi się, że należałoby zostawić jego komentarz, skoro jest odpowiedź, bo przecież on wystawia sam sobie świadectwo. Ja tak zrobiłam na swoim blogu, ale teraz, po uwadze Tadmana sprawdziłam i okazuje się, że faktycznie, jego komentarz zniknął po zbanowaniu.
  Wygląda na to, że Herr wie tylko jak się zachować na blogu u, jak to powiedział, "cesarzowej Izy", a u innych zachowuje się jak ostatni gbur.
 • @Lotna 21:30:38
  "Lotna", gdybyś uważniej śledziła moje blogowanie to z pewnością nie byłoby Twojego wcześniejszego komentarza. A to z powodu tego, iż bardzo rzadko w zasadzie tylko ten jeden raz, pozwoliłem sobie na tak radykalny krok. Podyktowane było to całkowitym brakiem netykiety i zwykłego poczucia odpowiedzialności za słowo pisane. Krok ten podjęty został również z powodu obrażania osoby, która bronić się nie mogła-nie publikuje na tym portalu.
  Oczywiście twoje wyjaśnienie jest wystarczające i w zasadzie mogłoby go nie być ponieważ mój stosunek do Twojej osoby zawsze był przyjazny.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY