Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Uwaga zwrócona wyłącznie na wschód jest stratą czasu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyżby reaktywacja Wolnego Miasta Gdańska?

 

Od kilku dobrych miesięcy można zaobserwować wśród wielu , tendencję stałego odwrócenia głowy na wschód.

W kontekście naszej histori oraz położenia geopolitycznego to niewybaczalny błąd.

Postrzeganie zagrożenia Polski wyłącznie przez pryzmat Rosji czy Ukrainy jest politycznym "raczkowaniem".

Kim są ludzie widzący tylko jednego wroga wśród ich mnóstwa, są pokonanymi-to przegrani za życia.

Stabilność i bezpieczeństwo to nie tylko budowa silnego gospodarczo państwa, państwa opartego na rzetelnym prawie równym dla wszystklich, to także umiejętność

dostrzegania każdego wrogiego zamiaru z każdej geograficznej strony. Wielkim błędem roku 1939, było nie tylko złe rozeznanie sojusznkików, ale brak zwrócenia uwagi

na zagrożenie ze strony Stalina. Ówczesne plany strategiczne, opracowywane i sugerowane przez sojuszników, zostały skoncentrowane wyłacznie na jednym kierunku

zagrożenia całkowicie pomijając przeciwległy. Dziś sytuacja jest identycznie podobna zmieniły się tylko kierunki.

Dowodem na powyższe tezy niech będzie ten materiał:

 

"Przed ponad 6 laty napisałem artykuł pod powyższym tytułem. Praktycznie nie było żadnej reakcji tak zwykle agresywnych mediów. Żaden z posłów nawet nie próbował udzielić odpowiedzi na to pytanie. Dwóch ministrów, goszczących na otwartych spotkaniach np. w Domu Technika w Gdańsku, zmieniło szybko temat. To – niestety – także jest odpowiedzią. A sprawa jest niezwykle poważna, szczególnie w świetle podpisania konstytucji Unii Europejskiej i prowadzonej konsekwentnie polityki niemieckiej.

Wbrew bowiem ciągle powtarzanym twierdzeniom polityków, posłów i mass mediów w Polsce, a w szczególności GWybiórczej, o konieczności odcinania się od Jałty i Poczdamu, sprawa nie jest taka prosta. Jak wiadomo, sprawa polskich granic została „załatwiona” dopiero w dniu 2 sierpnia 1945 roku w zabytkowym dworku Cecilienhof w Poczdamie. Tam i w owym czasie ustalono los Ziem zwanych później Odzyskanymi. Ustalono także, że obszar Wolnego Miasta Gdańska, anektowanego przez Rzeszę Niemiecką we wrześniu 1939 roku, na okres 50 lat zostanie poddany pod jurysdykcję Polsce.

Układ Poczdamski wygasł, jak powszechnie wiadomo, w 1995 roku. I co? I nic!!!, cisza. Ta cisza jest bardzo niepokojąca dla Polaków zamieszkałych na obszarze byłego Wolnego Miasta Gdańska.

Niemcy nigdy i nigdzie nie uznały Układu Poczdamskiego, nazywając obszary położone na wschód od linii Świnoujście – Odra – Nysa Łużycka jako: „terytorium niemieckie pod administracją polską” dodając pojęcie – czasową. Ostatnie uzgodnienia pomiędzy stronami niemiecką i polską nie dotyczą sprawy Wolnego Miasta Gdańska.

Inna jest bowiem sytuacja prawna Gdańska. Otóż 15 czerwca 1980 roku w Koblencji odbyły się rozmowy z udziałem ponad dwu tysięcy osób, w ramach federalnego spotkania Zrzeszenia Gdańszczan. Podczas spotkania wybrano Radę Wolnego Miasta Gdańska [Rat der Freien Stadt Danzig] (za Die Tat z 27 czerwca 1980 r.). Uprawnieni do wyboru zostali wszyscy mieszkańcy Wolnego Miasta Gdańska i ich potomkowie. Faktycznie więc wyłoniona Rada stała się wybranym Parlamentem Wolnego Miasta Gdańska na uchodźstwie.

Uchwalono, że powstały Senat przejmuje polityczną reprezentację obywateli Wolnego Miasta Gdańska i przygotowuje się do działań, kiedy będzie można w przyszłości uregulować – „problem Gdańska”.

Zgodnie z prawem niemieckim obywatelstwo niemieckie jest dziedziczne, to znaczy, że przechodzi automatycznie z rodziców na dzieci. Tak więc roszczenia prawne posiadają wszyscy potomkowie mieszkańców Wolnego Miasta Gdańska.

W dniach od 7 do 10 lutego 1980 roku doszło do tajnej narady w Popowie pomiędzy przedstawicielami Niemiec i Polski. Niemcy były reprezentowane przez profesorow Rudolfa Bernharda, Joachima A. Froweina, Wilhelma A. Keweninga i Karla Doehringa. Stronę polską reprezentowali „profesorowie” Adam Łopatka, Krzysztof Skubiszewski [TW ksywa Kosk], Tadeusz Walichnowski i Lech Janicki.

Nie uzgodniono żadnego wspólnego stanowiska. Niemcy pozostali przy swojej tezie „otwartego problemu ziem wschodnich a w szczególności Gdańska”.

Senat „Wolnego Miasta Gdańska” uznaje Rząd Polski za kolejnego okupanta [po III Rzeszy], który nie liczy się z istniejącym legalnie Rządem Wolnego Miasta Gdańska. Rząd ten rezyduje we Frankfurcie nad Menem, a w czerwcu 1998 roku wystąpił do ONZ z postulatem przyjęcia go w poczet członków Narodów Zjednoczonych.

Jest to szczególnie poważna sprawa ponieważ np. jeden z ministrów na zadane publicznie pytanie: Czyj jest Gdańsk? odpowiedział cyt.: “Trzeba mieć nadzieję.”

W świetle faktów dokonanych, szczególnie w okresie ostatnich kilku lat, sprawa jest naprawdę poważna. Wykwaterowano w minionym okresie Garnizon Wojska Polskiego z Gdańska i przeniesiono do Gdyni. Ostatnie polskie oddziały [lotnictwo] z Pruszcza Gdańskiego zostały wysiedlone we wrześniu 2009 roku. Przeniesiono dyrekcję Poczty Polskiej do Lublina.

Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że w bardzo dziwnych okolicznościach państwowa spółka niemiecka przejęła Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, posiadające monopol na ogrzewanie miasta. Zlikwidowano polską prasę w Gdańsku, a jedyny tytuł jaki pozostał Dziennik Bałtycki – dawniej pismo Stronnictwa Demokratycznego – przejęli Niemcy.

Przed kilku laty pod pretekstem naprawy carillonu na ratuszu przy ulicy Długiej zlikwidowano, regularne odgrywanie Roty Marii Konopnickiej.

W serii znaczków Miast Polskich nie ma Gdańska, a jest np. Elbląg. Sprawa ta jest bardzo poważna w świetle ostatnich orzeczeń sądownictwa krajowego, także w Gdańsku, na temat własności materialnej na tych terenach i zupełnej bierności legislacyjnej przez ostatnie 20 lat – polskiego rządu i Sejmu".

dr Jerzy Jaśkowski

Źródło:

//www.bibula.com/?p=17525

KOMENTARZE

 • Czyli zachód stracimy, a wschodu nie odzyskamy.
  Napisałbym że rządzą idioci, ale to byłoby obraźliwe - dla idiotów.
 • @Inog 14:00:47
  To jest nieodpowiednie uproszczenie.
  Nie idzie o odzyskanie czy stracenie tego co nie jest nasze.
  Sprawa polega na przetrwaniu Polskości.
  Na mądrej i rozważnej polityce, mogącej w przyszłości wiele odzyskać i nic nie stracić.
  Pozdrawiam.
 • @Inog 14:00:47
  Stracimy, nie odzyskamy? Pisze Pan jakbyśmy coś mieli, chociaż do powiedzenia :(
  Polski nie ma! Polska istnieje tylko teoretycznie, ewentualnie metaforycznie jako ch.. d.. i kamieni kupa - a opinię ministra najciemniejszej (alegoria do najjaśniejszej czy też; Polska Chrystusem Narodów) trudno podważyć, nie mając takich konotacji i dostępu do informacji jak on.

  Nie musi Pan idiotów obrażać, bo to niestosowne w tym przypadku, ci co rządzą, doskonale sobie zdają sprawę z obecnej sytuacji, ba, na zlecenie do niej doprowadzili. Ordery za Odrą dla Tuska i Schetyny to przecież nie za patriotyzm polski.

  Czego można spodziewać się po partiach finansowanych przez Niemców, Amerykanów oraz żerujących na spuściźnie PZPR?

  Uważać sprzedajne wyrachowane kurwy za idiotów, może tylko idiota.. sorry ;)
 • w 2004r. w serii "Miasta Polskie" wydano Gdańsk
  przedstawiono Fontannę Neptuna oraz Ratusz Główny Miasta Gdańska:
  http://www.gdansk.pl/download/2004_01/5986_big.jpg
  http://www.kzp.pl/index.php?artykul=kat-zn-2004-zn3943
 • Pytanie.
  Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego o Gdańsku wszyscy wyrażają się słowami "Wolne Miasto Gdańsk"? O ile przez mgle z Historii pamiętam, miasto to założone było przez Króla Polski a wyraz "wolne" odnosiło się do strefy wolnego cła i podatków ogłoszonych dla kupców i mieszkańców także przez naszego Króla. Dlaczego w takim razie i w tym przypadku "wolne" oznacza wolne od politycznej ingerencji i wpływów Polski na rzecz Niemiec? Może to tu jest sekret całego Gdańskiego przekrętu? Może właśnie to tu należy jasno statut polskiego miasta Gdańsk określić?

  PS: Innym, moim zdaniem, błędnym i manipulującym życiem człowieka
  przypadkiem propagandy jest definicja państwa "Państwo - aparat przymusu...." z która całkowicie się nie zgadzam i oskarżam inicjatorów tej definicji o powodowanie budowy reżimów oraz zamordyzmu stosowanego przez "elity polityczne".
 • @Stara Baba 15:57:52
  ..nie wszyscy
  i to jest chyba klucz do Twojego pytania.
 • @Bibrus
  To se ne vrati...
  Sprawy posunęły się dalej ...Polska to nienormalność, jak mawia przyszły prezydent UE.

  Nie chcę Ci pogarszać humoru, ale ...pogoogluj sobie np. "Krzyżacy konferencje naukowe" i wejdź na grafiki...Prawda , że ładna odwieczna przyjaźń ??? I ta troska o dziedzictwo kulturowe bez oczywiście nacisku
  na elementy polityczne... I na to są pieniądze...

  Dla zainteresowanych info o jednej z imprez :

  "....ZAKON KRZYŻACKI - KONFERENCJA
  W imieniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Academia Baltica
  oraz Mazurskiego Centrum Kongresowo-Wypoczynkowego „Zamek Ryn”
  mamy zaszczyt zaprosić na
  I Międzynarodową Konferencję: Zakon Krzyżacki
  – dziedzictwo historyczne i kulturowe a teraźniejszość,
  która odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2014 r. na Zamku w Rynie.
  Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, które organizatorzy mają nadzieję uczynić cyklicznym. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, a jej celem jest ukazanie przeszłości w nowej perspektywie, bez nacisku na dzieje polityczne, a ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kulturowego. Intencją organizatorów jest także docenienie znaczenia edukacji historycznej w procesie kształtowania świadomości młodych pokoleń oraz stworzenie nowego forum wymiany myśli skupiających się wokół ukazania przeszłości w nowej perspektywie, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kulturowego i społecznego Zakonu Krzyżackiego oraz popularyzacji wiedzy o rzeczywistej roli jaką odegrał Zakon Krzyżacki poprzez swoją działalność.
  Zapraszamy do podjęcia wspólnych rozważań naukowych koncentrujących się wokół następujących obszarów tematycznych:
  historiografia i archiwa,
  rola gospodarcza,
  życie duchowe, religijne Zakonu Krzyżackiego,
  kultura Zakonu, literatura, muzyka, dyplomacja,
  życie codzienne, kuchnia, stroje, szpitalnictwo,
  architektura, sposoby budowania zamków,
  wojskowość,
  ikonografia i kartografia na przestrzeni dziejów,
  świadomość historyczna na przestrzeni dziejów,
  edukacja szkolna i pozaszkolna,
  bractwa rycerskie i archeologia doświadczalna,
  dziedzictwo Zakonu Krzyżackiego w Inflantach i na Litwie,
  Zakon Joannitów i Kawalerów Maltańskich w perspektywie porównawczej z Zakonem Krzyżackim.
  W ramach konferencji proponujemy również sesję otwartą („Hyde Park”), w której każdy będzie mógł przedstawić w kilkuminutowym wystąpieniu własne pomysły, odkrycia i przemyślenia na temat roli Zakonu i jego dziedzictwa we współczesnym świecie. Nieprzypadkowo Komitet Organizacyjny wybrał na miejsce obrad zamek w Rynie będący żywym dziedzictwem Zakonu Krzyżackiego na dawnych ziemiach pruskich.(...)
  Honorowy patronat nad Konferencją objęli:
  Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego bp dr Bruno Platter
  Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas
  Organizatorzy Konferencji:
  Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – prof. dr hab. Ryszard Górecki
  Prezes Mazurskiego Centrum Kongresowo-Wypoczynkowego „Zamek Ryn” Sp. Z.o.o. – Andrzej Dowgiałło
  Partner w Niemczech:
  Academia Baltica w Lubece – dr Christian Pletzing
  Komitet Organizacyjny:
  prof. dr hab. Grzegorz Białuński – przewodniczący Komitetu (grzegorz.bialunski@uwm.edu.pl)
  dr hab. Izabela Lewandowska – sekretarz Komitetu (iza.lewandowska@uwm.edu.pl)
  dr Alicja Dobrosielska – zastępca sekretarza Komitetu (a.dobrosielska@op.pl)
  Magdalena Budzińska – Dział Marketingu Hotelu ZAMEK RYN****
  Herbert Monkowski – ds. kontaktów z uczestnikami niemieckojęzycznymi
  Edward Cyfus – ds. kontaktów z mediami (edward.cyfus@purda.pl)
  Jan Sekta – ds. kontaktów z nauczycielami i przewodnikami turystycznymi (j.sekta@wp.pl)..."
  x x x

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @Zbigniew Jacniacki 16:37:28
  jak dodamy do tego nagrody/ordery dla Tuska i Schetyny, o Bydłoszewskim nie wspominając, finansowanie PO przez CDU, aha, zapomniałbym o tym co po niemiecku mówił szybciej niż po polsku czyli o malarzu kominów Chyrzym Ruju co to synekure z dużą emeryturę dostał - za co; czy za działalność propolską? Trzeba być.. no właśnie brak mi słów kim trzeba być aby wierzyć w propolskie działania tych panów nagrodzone przez zagranicę. Nobla podważycie???!!!
  Ja się pytam co robią służby?? korupcja polityczna nie istnieje? dla synekury Marcinkiewicza w banku dojącego Polskę to chyba język polski jest zbyt ubogi, bo "kurwa, złodziej" obraża te masy pracujące w porównaniu do synekury byłego premiera.

  Reasumując, kurwa i złodziej to moja siostra i brat, nie tykam ich, kradną drobne, nieważne, trzeba zając się tymi co to miliardy z budżetu wyprowadzają.. kurwa i złodziej - to są drobne

  P.S.
  przepraszam, ale to co kotłuje mi się w głowie, ciężko ująć w komentarzu, czyli wyszło jak wyszło, ale wyszło czytelnie - mam nadzieję.
 • @Bibrus 14:09:11
  Żeby polskość przetrwała musi mieć gdzie. I co nie jest nasze? Gdańsk czy Lwów?
 • @wk..ny 14:19:40
  Muszę się zgodzić. Niestety
 • @Inog 18:14:57
  Już kiedyś ktoś na Neonie wspomniał. Gdańsk i Lwów były jedynymi dużymi polskimi miastami które nie poddały się okupacji Szwedów
  za czasów "Potopu". To w końcu coś znaczy i obliguje.
 • @Bibrus 14:09:11
  "Nie idzie o odzyskanie czy stracenie tego co nie jest nasze.
  Sprawa polega na przetrwaniu Polskości.
  Na mądrej i rozważnej polityce, mogącej w przyszłości wiele odzyskać i nic nie stracić."

  Twoja wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna. Nie ma "mądrej i rozważnej" polityki, która nie dopomina się o swoją własność. Mądrze i rozważnie, ale nieustannie i konsekwentnie. Polskość musi mieć gdzie przetrwać, a posiadanie we własnych granicach starych polskich miast jest częścią tego przetrwania polskości.
  Inne nację domagają nie swoich ziemi i walczą o nie zębami i pazurami, prowadząc długoterminową i konsekwentną politykę, natomiast Polacy mają szeroki gest, który skończy się tym, że wylądujemy w państwie wielkości Księstwa Warszawskiego, a wtedy o przetrwanie polskości będzie jeszcze trudniej.

  "Nie idzie o odzyskanie czy stracenie tego co nie jest nasze."
  Dlaczego nie?
 • @Inog 18:14:57
  W zasadzie to ani Gdańsk ani Lwów.
  Gdańsk poprzez niechlubny traktat Lizboński.
  Lwów poprzez traktat Jałtański.
  Pozdrawiam.
 • @Lotna 19:09:10
  Lotna-przyjdzie czas i na to o czym piszesz.
  Niestety nie jest to ten czas.
  By ten czas nadszedł trzeba nam wpierw zbudować Polskę, że tak powiem, od nowa.
  Są tacy, którzy chcą zbyt wiele i to nie jest wcale dobre.
  Ważna jest kolejność działań.
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 14:09:11
  myślę, że jest to wyjatkowo nieprzemyślany komentarz (nie chcę pisac bezmyślny) osoby pod nickiem Imog.
  Natomiast co d tych niby ziem niemieckim pod czasową adminitracją Polaków, to niestety (dla Niemców) ale sprawa wygląda zupełnie inaczej. Otóż ślady słowiańskiego osadnictwa sprzed ponad 10tyś lat wraźnie wskazują na wysoką już wtedy kulturą słowiańską na terenach aż pod Hannowerem. Więc kto czasowo (w skali tych 10tyś lat) administruje polskimi- słowiańskimi ziemiami? Poza tym to nie Polska napadła na Niemcy, zbombardowała miasta, splądrowała dobra kultury, zamordowała miliony mieszkańców...
  Więc także i w tym kontekście, te wszelkie działania ziomkostw, "reprezentacje Wolnego Miasta Gdańska" itd zakrawają już nie tylko na jakąś tragiczną kpinę, ale niewyobrażalnej wielkości bezczelnośc!
  i co na to polski Rząd? polski Prezydent? Co na to nowy Premier?
 • @night rat 19:35:34
  Jak dotąd to najlepszy komentarz pod moim postem, gratuluję.
  Pozdrawiam.
 • Zgadzam się z tym że,...
  całe środowisko PIS, GP/GW itd świadomie (bądź jako pożyteczni idioci) odwracają naszą uwagę kierując ja na Rosję, podczas kiedy ten prawdziwy cios przyjdzie z Zachodu.
 • @Jan Paweł 19:33:45
  1#Nieuprzejme (nie chce pisać chamskie) to jest przekręcanie czyjegoś nicka.
  2#Przed 10 tys lat to Słowian nie było nawet w planach - co najwyżej początki kształtowania się języka praindoeuropejskiego.
  3#Czego jak czego, ale bezczelności szwabom nigdy nie brakowało.
  4#Kto ma siłę ten ma racje - Niemcy ją mają, my nie.
  Ergo - stwierdziłem się do tego, że Polska powinna prowadzić rozsądną politykę zagraniczną, której celem powinno być utrzymanie tego co mamy na zachodzie (ziemie odzyskane) i odzyskanie tego co mieliśmy na wschodzie (Kresy).
  Jeśli osoba nickiem Jan Paweł nie jest w stanie tego zrozumieć to jej problem.
  Pozdrawiam
 • @Inog 20:00:13
  ad.:2 Mylisz się: 10 tys. lat temu to Niemców nie bylo w planiach. To właśnie Słowianie założyli wiele miast na teranach dzisiejszych Niemiec, kiedy żadnych Niemiec jeszcze nie było, o czym mówią kronikarze, autorzy wielu nieprzetłumaczonych na języki współczesne, kronik.
  Pozdrawiam
 • @Inog 20:00:13
  zostałeś zmierzony i zwarzony, to nie Twoja liga..
 • @Lotna 19:09:10
  CO jest sprzeczne...????
  TO co napisal Bibrus:
  "Nie idzie o odzyskanie czy stracenie tego co nie jest nasze.
  Sprawa polega na przetrwaniu Polskości.
  Na mądrej i rozważnej polityce, mogącej w przyszłości wiele odzyskać i nic nie stracić."

  TO jest zelazna LOGIKA przetrwania Narodu!!!!

  Kto tego nie rozumie niech zapyta znajomego, zeby wyjasnil co to jest wlasnosc...i jak, i czym roznia sie oszczegolne formy wlasnosci w tym wlasnosc narodowa ....I czym rozni sie wlasnosc ...od zasiegu wladzwa politycznego - panstwowosci...po lac. Manus


  Vrati se.... vrati- panie Zbigniewie- se vrátí rychleji, než to vypadá, jesli zastosuje sie dokadnie tak- jak pisze Bibrus.
 • @Lotna 20:18:40
  Jezu (albo Światowidzie)... Niemcy (czyli germanie) i Polacy (czyli Słowianie) należą do ludów indoeuropejskich - 10 000 lat temu praindoeuropejczycy dopiero się kształtowali, więc tak Niemców (germanów) jak i Polaków (Słowian) jeszcze nie było - bo nie mogli istnieć PRZED swoimi przodkami.
  Skoro kroniki (nota bene - jakie?) są nieprzetłumaczone, to skąd wiadomo o czym mówią?
 • @RomanKa 20:24:36...Vrati se.... vrati- panie Zbigniewie- se vrátí rychleji, než to vypadá....
  Nie wróci się ani Polska szlachecka , ani ludowa, ani sanacyjna ...
  Nic się nie wróci...
  Będzie inna , nie wiem, czy gorsza, czy lepsza...
  Będzie taka , jacy jesteśmy my, Polacy...
  A jacy jesteśmy ? Jaki jest każdy z nas? Pełen godności , uporządkowanego serca i rozumu...?
  A może cwaniak , zrzucający odpowiedzialność na innych, z ręką wyciągniętą po przywileje...?
  Urzeczywistnimy nasze najskrytsze , te prawdziwe , zamiary...Taka będzie Polska.

  x x x
  Dęby rosą powoli, ale codziennie
 • Polska niedługo będzie pojęciem historycznym
  Szanowny Panie,

  Bardzo dobry i bardzo na czasie artykuł.
  My wszyscy patrzymy na zagrożenie, które płynie do naszego kraju ze wschodu. Sytuacja na Ukrainie, problemy w Rosji oraz problemy Bliskiego Wschodu.

  Tymczasem cały nasz kraj jest stopniowo kolonizowany przez UE Niemiec.
  Oczywiście, większość majątku narodowego, banków, fabryk jest już w rękach naszych zachodnich sąsiadów i Polacy coraz bardziej przestają być właścicielami i gospodarzami swego własnego kraju.

  Szczególnie jest to widoczne na terenach odzyskanych, zachodzie kraju.
  Sprawa nie dotyczy tylko Gdańska.
  Podobne rzeczy dzieją się w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu i innych większych miastach na zachodzie Polski, na Mazurach - dawne Prusy Wschodnie.

  Jest wiele powodów obecnej sytuacji - ciągle o tym piszemy ale główne problemy i winą za ten stan rzecze należy obciążyć Polaków.

  Niestety, jako Naród nie potrafimy myśleć i działać geopolitycznie w ramach interesów Polskiej racji Stanu.

  Polska niedługo będzie pojęciem historycznym,
 • @Ryszard Opara 21:44:45
  Chciałbym, aby się Pan mylił.
  Wielu z nas musiałoby uderzyć się w pierś mówiąc:
  -moja wina, moja wina.
  Nikt za nas samych, nic dobrego dla kraju nie zrobi.
  Pomimo szczytnych haseł "UE" pozostała zlepkiem państw dbających wyłącznie o własne tyłki.
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 22:13:23
  Adam Michnik powiedział: Taka będzie Polska, jaki będzie polski Kościół.

  Pamiętajmy, że Jan Paweł II namawiał i przekonywał Polaków do wejścia Polski w struktury UE. To rzymsko-katoliccy biskupi "polscy" pozdejmowali krzyże ze swych piersi i pojechali do Brukseli, celem ułożenia się z Brukselą co do przyszłości Polski. Wiemy, że Episkopat KRK, z wyjątkiem niektórych biskupów popierał wejście Polski do UE.
  Obecnie Rydzyk popiera PiS, który w swych działaniach jest tak samo antypolski, jak reszta Bandy Czworga: PO, SLD, PSL.
 • @Ryszard Opara 21:44:45
  Owszem moze byc.... ale nie musi. TO tylko zalezy od polskiej elity narodowej. Jesli ta elita zbierze sie do kupy i ogarnie...to moze byc calkiem ciekawie...i sa takie symptomy...
  TO zalezy od wielu czynnikow w tym od ludzi takich- jacy prezentuja sie tutaj.
  ELita Narodowa odsylam do
  http://mufti.polacy.eu.org/1159/roman-kafel-walka-elit-o-polske/
  Prosze pamietac, ze od 400 lat morduje sie ze zmiennym natezeniem polskie elity...badz ostatnimi polwieczem usuwa z Polski.
  To odrebny temat..sposoby i methody pozbywania sie z Polski jej wlasnych elit.
  Pisze pan Ryszard cyt:
  Niestety, jako Naród nie potrafimy myśleć i działać geopolitycznie w ramach interesów Polskiej racji Stanu..
  TO tylko pozorna prawda.
  Myslec potrafimy ..nie potrafimy rozmawiac..ale to bardzo latwo mozna zmienic..co widac na tym Portalu:-)))
  Mowie to- jako jeden znajlepszych expertow na swiecie- bo interdycyplinarny, jako stary juhas i swiniopas- wiem dokladnie kiedy mowic lagodnie- kiedy wrzasnac, kiedy gwizdac i jak, a kiedy przylac pala...a kiedy prasnac ciupaga. Bo retoryka jest wielkim kunsztem, ale bez siekiery jest dosc neismiala:-)))
  Jest to slynna metoda Szast - Prast.
  Tak, ze myslec umiemy..i przy niewielkim wysilku... potrafimy sie zorganizowac...
  Program minimum... Chcesz przezyc..przylacz sie. Razem zadbamy o siebie...i postaramy wyzywic..ubrac, zapewnic mieszkanie...i odebrac co nasze. Nie licz na rzont..to nei nasz rzont...on z nami sie nei liczy...
  traz MY Olani, odepchnieci, okradzeni i exploatowani POLACY- nie bedziemy sie liczyc z nim:-))
 • Podejmij wazna decyzje i wygraj wojne
  od jakiegos czasu na onecie po otwarciu jakiegokolwiek pliku na dole gdzie sa reklamy jest reklama gry wojennej Supremacy1914 .ciekawym zbiegiem okolicznosci jest tam zamieszczona mapa z roku 1914 z przebiegiem granic mniejwiecej takich jakie byly omawiane na tajnym spotkaniu elit niemieckich w 1943r. o czympisze R Giertych w artykule ,,plany dobrych niemcow,, swego czsu czytalem artykol pt ,,Dlaczego iluminaci ujawniaja swoje plany, ulozylo sie mi to jakos w pewna calosc cos jak z kartami iluminatow dla wtajemniczonych mysle jednak ze to zbieg okolicznosci bo prawdopodobienstwo zeczywistej zaleznosci niewielkie .., kto by sie bawil w takie ukladanki ..... chyba wyobraznia...
 • @Apacz 22:54:45
  Co do Papieża myli się Pan. JPII przystał na walkę z komunizmem a nie
  przeciw Polsce. Dla tego tez jego największą przegraną były właśnie późniejsze wydarzenia w kraju oraz zachowanie rodaków. Doszło do tego ze w pewnym okresie nawet nie chciał do Polski przyjechać. Nie będę się w ten problem wgłębiać lecz chce tylko zaznaczyć iż to nie było tak.
  (nie mówię o ogóle kleru gdzie nie jest już tak "jasno").
 • @RomanKa 23:16:00
  Z całym szacunkiem, ale się zapytam, a niby jak chcesz dotrzeć do Polaków? Pisząc na wyjątkowo pożytecznych, ale niszowych portalach?
  W niemieckich polskojęzycznych mediach? Może w, za przeproszeniem tvn? W reżimowej tvp? Bez odzyskania dostępu do pralni mózgów, zwanych inaczej "mendiami głównego ścieku" to nie realne.
  Tu jest "pies pogrzebany"
  Pozdrawiam.
 • @rysio 00:06:59
  Latwo..szst prast..Polcy nei bydlo maja dobry pomyslunek..i mysla szybko.
  Nie musisz dotrzec do wszystkich..dotrzyj i zbierz elite...reszt przyjdzie sama z takimi pomyslami ,ze mozg ci sie bedzie grzal.
  Kryzys Polski to typowy kryzys elit...
  Najwazniejsze zeby Polak rozumial Polaka.
  DLatego:
  Mow Polakowi zawsze prawde i tylko prawde.
  Mow do niego tak ,jak chcesz -aby mowiono do ciebie i patrz mu w oczy.
  Odpowiadaj na prawde tylko prawda, na chutzpe - chytzpa..na pchniecie ciosem siekiery.
  Pomagaj kazdemu Polakowi, ktory pomocy potrzebuje.
  Pros drugiego Polaka o pomoc jesli jej potrzebujesz.
  Licz tylko na siebie zawsze i wszedzie...wspolpracuj z kazdym chetnym ale licz tylko na siebie.
  Nie licz i nie ogladaj sie na rzad..ten nie ma ci nic do zaoferowania co udowdnil ponad 20 lat.
  Traktuj wladze dokladnei tak jak wladza traktuje ciebie...
  Szukaj podobnych tobie i pomagajcie sobie nawzajem- jak tylko mozecie.
  Nawiazujcie kontakty z takimi, jak wy..
  Zeby sie rozpoznawac w tlumie noscie jakis naczek..tak- jak kiedys opornik....
 • Angela i hitlerjugend
  Znalezione w sieci: Angela Merkel w towarzystwie ideowych spadkobierców Adolfa - koniec lat 80.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=320648804785201&id=270039983179417
 • @PontoSarmata 00:45:52
  Pewnie wszyscy o tym wiedza ale wspomnę iż dziadek Angeli Merkel był
  Polakiem z Poznania (Kaźmierczak). Pod koniec Wojny Światowej będąc na sile wcielony do niemieckiej Armii poddając się do niewoli poprosił o wcielenie go do (polskiej) Armii Hallera przy której walczył o niepodległość Polski.
  Uczestniczył w wojnie Polsko-Ukraińskiej jak i Polsko-Bolszewickiej.

  (Angela Merkel jest bardzo "interesującą" osobą.)
 • @Stara Baba 01:12:52
  Racja, a jej ojciec był czerwonym pastorem. Jak widać na zdjęciach córka poszła inną drogą.
 • @RomanKa 23:16:00, @RomanKa 00:44:50 "... TO tylko zalezy od polskiej elity narodowej. Jesli ta elita zbierze sie do kupy
  i ogarnie...to moze byc calkiem ciekawie..."... oraz
  "...Nie musisz dotrzec do wszystkich..dotrzyj i zbierz elite...reszt przyjdzie sama z takimi pomyslami ,ze mozg ci sie bedzie grzal .Kryzys Polski to typowy kryzys elit......."

  Przestraszyłem się...Zobaczyłem myśli , które hulają po mojej głowie,
  napisane nie na mojej klawiaturze...I jak tu nie wierzyć w wibracje, struny i czarne dziury...???

  "...A, jak myślę, ze panowie
  duza by juz mogli mieć,
  ino oni nie chcom chcieć!..."

  Niestety , elity, osoby za takowe się uważające, znajdują jakąś masochistyczną przyjemność w narzekaniu i samobiczowaniu "...cały świat jest przeciw nim....". Syjoniści, Watykan, WASP-y, sowieci,germańce nie mają innych przyjemności niż uprzykrzać się elitom polskim...Nawet jak "wróg u granic" nie dostrzega 36 milionów ludzi w 7000 000 000 populacji, to elity i tak maja gotową odpowiedź : "...że mogą dostrzec ..." A " ten " wróg u bram" jedynie wykorzystuje , że elita daję d...py za tak małe pieniądze.

  Panie RomanKa, dotychczasowe elity , to niestety wykształcone leniuszki. Boją się ruszyć cztery litery, bo stracą ... 1000 emeryturę , no może 2000 i muszą jechać na działke lub konferencje o kulturze przyniesionej do Polski przez ( wybrać dowolne )...Krzyżaków, Jezuitów,Holywood....

  Pan widzi "elity"..., ja nadzieję pokładam w dziadkach, którzy kochają swoje wnuczęta...Cholera, ale dziadki też są leniuszki...
  Ponarzekać potrafią , ale 50 złotych wydać , aby się spotkać , zorganizować, to za dużo, bo "muszą oszczędzać na przyszłość".
  Q....wa, jaką przyszłość??? Chyba na grób ...

  Słów u nas dość, ale w pole nie ma komu wyjść...Stukam , pukam...
  Chyba jest teraz czas pukania i w serca i w głowy...

  Pozdrawiam
  Ps.
  Gdzie i kiedy spotkamy się na kawie ???
 • @Inog 20:33:27
  Jesteś bardzo złośliwy, a zupełnie niepotrzebnie. Stąd wiadomo, że niektórzy znają łacinę, na przykład. Kroniki nie zostały przetłumaczone na języki współczesne i udostępnione szerokiemu ogółowi.

  A Ty skąd wiesz, że 10 tysięcy lat temu ludy indoeuropejskie się dopiero kształtowały? Masz na to jakieś dowody? Skoro Indianie Amerykańscy znają swoją historię od 10 tysięcy lat, a przecież wiadomo, że przywędrowali do Ameryki z Azji i Europy - to kim byli przedtem?
 • -------- gdybym była złośliwa --AMBONY !! gdzie są ambony !!!!!!
  do głoszenia PRAWDY o stanie Państwa o tym co się z Polską dzieje ,że jej dni są policzone !.
  ---AMBONY MILCZĄ !! i będą milczeć - WRÓG przecież je zainstalował !!

  Ps. biedny Polak na obczyznie SAM !! jak palec walczy o Polskę z durnym Narodem katolickim , który zapomniał co to POLSKOŚĆ

  --JAM JEST WATYKAŃCZYK - tak patriotycznie brzmi ! więc w czym problem ?
  https://www.youtube.com/watch?v=BAGBPBj0ytE

  https://www.youtube.com/user/rationalatheist100/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0
 • @Zbigniew Jacniacki 08:20:37
  Panie Zbigniewie to jest wlasnie to..wibracje , struny,,,
  I na tym zasadzia sie dobor..po tym pan poznaje, dostrojenie strun powduje ze po koleji kazda dociaga sie do miejsca napiecia, w ktorycm zaczyna wspoldrgac ze wszystkimi innymi tworzac akord,,,:-))
  Odsylam pana do podanego linku...nie mozna uwazac za elite czegos co nia nigdy nei bylom nie jest i nie bedzie...mimo, ze sie za nia uwaza..nie bedzie nia antyelita, pseudo elita i falszywa elita....
  Tych nei dostroi pan nigdy...
  O elicie nie stanowi formalne wyksztalcenie..elite stanowia ludzi o roznym stopniu wyksztalcenia- bo elita potrzebna jest na kazdym szczeblu narodowej struktury i organizacji.
  Elita sie rodzi!! To cechy wrodzone...tego nie da sie nauczyc..bo glowna cecha jest altruizm. Tego nie mozna sie nauczyc , nie da sie na dluzsza mete udawac...i brak tego zdradza przedzej czy pozniej...
 • @Lotna 18:04:54
  Termin "haplogrupa" coś Ci mówi? Albo "dryf genetyczny"? To zupełnie podstawowe pojęcia w tematyce historii populacji. Najpierw przodek - potem potomek. Słowianie nie mogli istnieć PRZED indoeuropejczykami (Ariami jak wolisz) - bo są ich POTOMKAMI.
 • @Inog 20:49:48
  Fajnie, tylko że w dalszym cięgu nie odpowiedziałeć na moje pytanie: Skąd wiesz i czy masz jakieś dowody na to, że indoeuropejczycy "tworzyli się" zaledwie 10 tysięcy lat temu?
 • Granica na Odrze i Nysie Łużyckiej
  Warto dodać, że znakomite okazje do traktatowego uregulowania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej zostały celowo zaprzepaszczone przez syjonistyczne władze żydo-reżimu IIIRP:

  1. żydowskie kanalie z IIIRP zrezygnowały z udziału w konferencji 2+4, na którą zapraszała M.Thatcher - na tej konferencji reprezentujący Polskę Żydzi mogli postawić warunek traktatowego zapisu n/t granicy zachodniej (było poparcie Wlk.Brytani i Rosji - państwa te nie chciały wzmocnienia niemieckiej pozycji),

  2. Żydzi, którzy negocjowali traktat akcesyjny również mogli postawić ten warunek,

  3. syjonistyczny kundel L.Kaczyński mógł uzależnić podpisanie traktatu lizbońskiego od zawarcia traktu granicznego z NRF.

  Ci z nas, którzy uczestniczą czynnie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich winni wziąć pod uwagę, że do wyboru maja jedynie kandydatów spośród syjonistycznego elementu, którego celem na pewno nie jest umocnienie Państwa Polskiego.

  Pisałem o tym wielokrotnie:
  http://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/globalizacja-inna-wojna/
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/10/05/kryzys-zydzi-polska-cz-2/
  http://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2011/03/04/demontaz-panstwa-ras-%E2%80%93-v-kolumna-%E2%80%9Eniemiecki%E2%80%9D-antypolonizm/

  Należy także pamiętać, że przesunięcie granicy między NRF a Polską może nastąpić w ramach prawa UE, np. z inicjatywy mieszkańców, którzy będą chcieli referendum na temat: gdzie chcesz płacić podatki, do Berlina, czy do Poznania? Berlin da ci więcej niż Poznań.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY