Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Newport to nie szczyt to kompletny blamaż.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marny spektakl dla szarego luda.

Szumnie zapowiadany szczyt w Walii, mógłby równie dobrze odbyć się w Alice Springs, przecież to jeszcze dalej od Rosji. A o wydźwięk propagandowy szło przecież najbardziej. To spotkanie jest kompletną porażką sojuszu jako grupy państw o układzie wzajemnej pomocy na wypadek "W". Umiejswcowienie tzw. szpicy w Świnoujściu, kojarzy mi się z możliwością szybkiej ewakuacji tej jednostki do Niemiec w przypadku gdyby wrogie siły ośmieliły się przekroczyć naszą granicę. Nie obyło się również bez przeczołgania Ukrainy, bo jak inaczej nazwać pomoc finansową w wysokości kilku milionów zielonych. USA jest, a raczej przestała być, gwarantem nienaruszalności granicy Ukrainy. Przypominam, że w zamian za zrzeczenie się broni jądrowej przez Ukrainę, USA gwarantowała jej nienaruszalność terytorialną. I co? I nic?

Jak w tej sytuacji możemy oceniać zaangażowanie się Rosji po stronie separatystów z okolic Doniecka czy Ługńska? Czyż w oczach opinii publicznej Rosja Putina nie jest lepszym sojusznikiem militarnym niż USA?

Miast wysyłać sprzęt wojskowy na z góry przegraną wojnę, lepiej byłoby przeorientować politykę zagraniczną i pójść w ślady Czech, które obudziły się z letargu rozpoczynając nowy etap współpracy gospodarczej z Rosją, już bez sankcji. Nie dziwmy się później dlaczego gaz i ropa jest u południowego sąsiada tańszy niż w Polsce.Geopolityka i twardy realizm polityczny wskazują i skazują nas na współpracę z Rosją.

Putin i filozofia Aleksandra Dugina nie są wieczne. Inaczej Rosja, jeszcze długo będzie naszym sąsiadem. Znacznie groźniejsze wydaje się zbytnie zbliżenie na osi Berlin-Moskwa. Powodem jest tu wielowiekowa "pruska konsekwencja" Bismarcka.

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Problem w tym że Niemcy i Żydzi nie pozwolą nam na normalne układy z Rosją
  Wszystkie media w Polsce są w rękach niemieckich i żydowskich.
  Wszystkie te media "pompują" Polaków nienawiścią do Rosji i strachem przed nią w interesie niemieckim i żydowskim, bo to zapewnia im panowanie nad Polską a polska nienawiść do Rosji i strach przed Rosją karmi rosyjską nienawiść do Polski i nieufność do Polaków.

  Koło się zamyka.
  I o to właśnie chodzi.
 • Pruska konsekwencja Bismarka, jak widac...
  nie za bardzo ma Boże Błogosławieństwo. Co jakiś czas pogańskie Niemcy się o tym dowiadują, ale nic im ta wiedza nie daje, jak widac. Nie da się zniszczyc Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski. Chyba że sami Polacy się tego wyrzekną. Na szczęście jak widac, szatańskie plany niszczenia Wiary w Polsce (także z wewnątrz Kościoła RK) nie odnoszą skutku. Polacy (i nie tylko) pielgrzymują na Jasną Górę, klęczą i modlą się, przez naszą Królową. Modli się cała Polska z Radiem Maryja, Poalcy modlą się Różańcem w swoich parafiach i w domu. I wtedy właśnie widac tą Siłę. Tego nia da się oszukac. Różaniec ma swoją Siłę.
  Putin także wysłał Kiryła z pielgrzymką po całym Kraju z Matką Boską Kazańską, która już nieraz Rosję ratowała. I obojętne jest już teraz, czy Putin zrobił to szczerze czy dla picu. Ważne jest, że cała Rosja się modli. i efekty też już chyba widac.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY