Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 1322 komentarze

Bibrus polski

Bibrus - ,, Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko..."

Silni zwarci gotowi. Ale to już było.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasza armia defiluje.

 

Przed wojną również mieliśmy wspaniałe defilady, parady, odznaczenia, czy to jednak zapewniło Polsce pokój?

Nie jestem wrogiem świętowania dnia Wojska Polskiego, odnoszę jednak wrażenie, że wartość bojową osiągniemy wówczas, kiedy w armii więcej będzie generałów niż szeregowych.

13 szczęśliwców zostało generałami-jak bardzo im daleko do prawdziwych "jenerałów" wiedzą wszyscy znający historię oręża Rzeczypospolitej.

Trafnie ujął całą sytuację jeden z komentatorów na "Interii":

"Aż strach się bać! Nowy dowódca sił zbrojnych jak czytam jakiś Gocuł w swojej karierze wojskowej dowodził maksymalnie batalionem !!! Nie nie, to nie żart. On skończył niedawno jakąś dla papierka uczelnię w Anglii, a potem od 2006 roku awansowano go aż CZTEROKROTNIE, co dwa lata. Facet nawet prochu nie powąchał, nie dowodził na lini w Iraku, całe jego niemal życie w wojsku spędził za biurkiem. Dlatego az strach się bać takich gryzipiórków w mundurkach. Taką mamy teraz armię. Tylko awanse i bankiety za Komorowskiego. Stara moskiewska brać klepie sie po plecach, a armia to ch... du.pa i kamieni kupa. Jak wszystko gdy tylko PO rozpoczęła demontaz tego kraju. Na pocieche należy tylko dodac, że za dwa lata o Gocule nikt poza ZUSem nie będzie już pamiętać. Wszyscy Goculopodobni trafia na smietnik".

Źródło:

//forum.interia.pl/wizytowka-akami/aktywnosci/komentarze

 

Armia oraz tworzący ją dowództwo, winna skałdać się z ludzi wychowanych w duchu patriotyzmu, ceniących poczucie obowiązku, umiłowanie Ojczyzny-znacznie wyżej niż ordery i finansowe apanaże.

Im więcej kadry dowódczej, generałów czy pułkowników, tym większy chaos na polu walki. Doborowa armia powstaje już na etapie kształcenia podstawowego. Taką armię państwo polskie potrafiło wychować i

wykształcić, tworząc z niebytu, bohaterów Bitwy Warszawskiej czy obrony Wizny. Na ruinach niepodległości, państwie teoretycznym-przyprawionym moralną anarchią nie powstanie silne i wartościowe Wojsko Polskie.

Zaczynać należy od słów Grzegorza Brauna: " Kościół, Szkoła i strzelnica..."

 

Porównując stany armijne Polski i Rosji, zupełną paranoją wydaje się być obranie kursu

konfrontacyjnego przez obecne, nasze ponoć władze. Miast brać przykład z Orbana, rodzimi

politykierzy wolą wymachiwać mieczykami na koszt własnego obywatela. Ponoć Putin ma więcej

czołgów niż nasza armia żołnierzy. I znów będzie mądry Polak po szkodzie.

Czy dziś jesteśmy silni zwarci i gotowi ?

Śmiem wątpić.

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Żeby myśleć o obronie kraju to trzeba budować koncepcję armii na bezpieczeństwie imprez stadionowych.
  Teraz strach iść z małymi dziećmi na mecz piłkarski.
  W takiej sytuacji można się tylko zwodzić obroną kraju.
 • @goodness 18:30:25
  Obrona kraju, terytorium to wielopłaszczyznowa praca na szerokim spektrum działania.
  pozdr.
 • @Bibrus 18:40:39
  Zgoda, ale ordery za strach wprowadzania na stadiony młodych kibiców z rodzicami uważam za łamanie zaufania społecznego.

  Pozdrawiam
 • @autor
  //W grudniu 1949 marszałek K. Rokossowski zażądał od Sejmu RP uchwalenia nowych kredytów dla Sił Zbrojnych RP (w latach 1949-1954 na skutek nowych uregulowań przekroczyły one aż 15% dochodu narodowego), a w 1951 na jego polecenie zmieniono plan 6-letni – skutkiem tego było przeznaczenie ogromnych kwot dla wojska kosztem inwestycji cywilnych. Znaczne inwestycje wojskowe doprowadziły do włączenia Polski w sowiecką infrastrukturę wojskową.//
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Rokossowski#Polska_Ludowa

  Dzisiaj taki sam podatek płacimy, mamy wydać do 2022 140 mld zł na tzw zbrojenia polskiej armii.

  Posiadamy ok 100 tys wojska [tyle wystarczy żeby tłumić tylko ewentualne rozruchy w kraju] i 119 generałów, to szok.

  "Polska, choć nie jest militarnym mocarzem, „wygrywa" liczbą generałów z wieloma potężnymi armiami. Jeden generał przypada u nas na 838 żołnierzy, podczas gdy we włoskiej armii – liczącej 260 tys. wojskowych – oficerów w generalskich lampasach jest zaledwie 50 (jeden na 5200 żołnierzy). Inne porównania są jeszcze bardziej szokujące. W armii amerykańskiej, która liczy 1,4 mln żołnierzy, generałów jest tylko... 40!"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY